Facebook Twitter Instagram
    Dit al gelezen?
    • Mermaid: een waterige hertelling van De kleine zeemeermin
    • Multiversus: De Super Smash Bros van Warner Bros komt eraan
    • Battle Royale: there can only be one!
    • One Night Ultimate Werewolf is het beste weerwolven spel
    • Senior Year is een komedie zonder gevoel
    • Truly, Devious is een okay YA murder mystery
    • Wie is Clea in the Multiverse of Madness? (Spoilers)
    • Een zwaar Batwoman seizoen 2 zonder Batwoman zelf
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Over Ons
      • Join the team
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Events
    • Games
    • Recensies
    • Nieuws
    Geekish.nlGeekish.nl
    Home»Boeken»Happy anniversary Cyn Balog: Het verdronken land is eigenlijk gewoon fantastisch
    Happy anniversary Cyn Balog: Het verdronken land is eigenlijk gewoon fantastisch
    Boeken Recensie

    Happy anniversary Cyn Balog: Het verdronken land is eigenlijk gewoon fantastisch

    JenniferBy Jennifer3 februari 20216 Mins Read

    Hoe kom ik ook alweer aan dit boek… Het is ondertussen een jaar geleden uitgegeven, dus ik moet even graven. Volgens mij heb ik ooit een boekenlegger gekregen en begon ik steeds nieuwsgieriger te worden. Flaptekstje erbij gepakt en toen werd ik nog wat meer geprikkeld. Ik kwam erachter dat het is uitgegeven door Jen Minkman en ik begin stiekem steeds iets meer fan van haar te worden. Het Licht van Lorelei vond ik bijvoorbeeld geweldig. Dus ik dacht: als die Jen het een goed idee vindt, dan vindt deze Jen dat vast ook. En toen een treat-yourself-momentje. Daarna stond Het verdronken land ineens bij mij op de boekenplank. Geen idee wat er gebeurd is eigenlijk. Het lijkt wel magie. En nu is het boek een jaar uit.

    Waar gaat Het verdronken land over?

    Vina is een van de weinige overgebleven tieners op het eiland Getijden. Door haar missende hand wordt ze er continu aan herinnerd dat er in een wereld waar droog land langzaamaan verdwijnt geen plek voor haar is. Het enige lichtpuntje in haar harde bestaan is Tiam, een sterke en handige jongen. Liefde speelt echter geen rol op Getijden. Alles staat in het teken van overleven.

    Haar leven verandert als de koning op een dag ziek wordt en geen mannelijke nakomeling achterlaat. Vina wordt tot haar verrassing in het paleis ontboden en ‘mag’ met prinses Ster een vriendschap aanknopen. Al snel ontdekt ze dat de stervende koning een geheim heeft dat hun wereld voorgoed zou kunnen veranderen. Kan Vina de mensen van wie ze houdt redden voordat haar eiland door de zee wordt verzwolgen?

    JA DIT IS FANTASTISCH, doe maar lezen

    Net als hoe ik nog steeds een beetje verbaasd ben over hoe dit boek überhaupt bij mij terecht is gekomen, ben ik verwonderd over hoe goed dit boek was. De cover vond ik wel mooi, maar een beetje basic, dus ik had niet verwacht zo onwijs omvergeblazen te worden. Maar, here we are, dus let’s dive in (pun intended).

    Het hele idee waar dit boek op gebaseerd is, is fantastisch origineel. Iedere dag moeten alle eilandbewoners namelijk op een platform wachten tot de zee het eiland weer uitspuugt. Als je te laat bent, ben je dood. Als je van het platform valt, ben je dood. En als je gegrepen wordt door een zeewezen, ben je dood. Het is dystopian, nerve-wracking en uniek om in een wereld te leven waarin je iedere dag moet vechten voor je leven op deze manier. Het is gewoon hun routine.

    Het enige minpuntje aan Het verdronken land

    Er is maar één ding dat ik niet zo aan dit boek kon waarderen en dat was de romantiek. Volgens mij heb ik al eens laten vallen dat ik niet zo ben van de liefdesdriehoeken (looking at you Alcracht). Voor mijn smaak werd er net iets te veel gezwijmeld, maar uiteindelijk past het allemaal wel goed in het verhaal. Oh ja, en Vina is de lelijkste persoon op het eiland, maar er vallen wel twee jongens voor haar? Oké, ik vergeef dit vrij snel, want de rest is gewoon zo goed!

    De hoofdpersoon is krachtig en naïef tegelijk

    Happy anniversary Cyn Balog: Het verdronken land is eigenlijk gewoon fantastischDat is best een gekke combi, maar het werkt het grootste deel van de tijd wel. Ze is hard en niet perfect en dat vind ik fantastisch. Het leven is gewoon een bitch in deze wereld en dat is fascinerend (dat klinkt heel morbide, maar ik zou niet weten hoe ik het anders moet omschrijven). Ik wilde meteen weten hoe Vina haar leven zou gaan omgooien, want dit kan toch niet langer? Ik vond het wel een beetje irritant dat Vina zichzelf steeds blijft vergelijken met mensen die zij perfect vindt en dat ze het zo zielig voor zichzelf vindt dat zij dat niet is. Maar ze kwam helemaal terug en het verhaal trouwens ook. Wel een beetje gek dat Vina heel nuchter is als het aankomt op de dood en haar werk, maar dat ze heel naïef is als het over de koning en zijn heerschappij gaat. Ik had dingen vaak sneller door dan zij, omdat ze wil blijven geloven dat dingen beter zijn dan ze eigenlijk zijn, want best heel interessant is een veel over haar persoonlijkheid zegt, maar ook vervelend kan zijn. Dus: Vina heeft goede en minder goede traits.

    Als je naar dit verhaal in z’n geheel kijkt, is ieder personage onderscheidend. Ik ben onder de indruk van hoe apart alle karakters zijn: iemand die langzaam slecht wordt door redenen die je kunt begrijpen, iemand die langzaam gek wordt door redenen die je kunt begrijpen en iemand met de ‘childlike sense of wonder’ terwijl er geen tijd is om kind te zijn. Ze vullen elkaar aan en maken het verhaal des te interessanter.

    Misschien een andere flaptekst?

    In de eerste paar hoofdstukken had ik het idee dat alle mysterie uit het verhaal weg was, dus toen werd ik wat sceptisch. Ik wist niet zo goed meer waar alles heen zou gaan en vond het vrij voorspelbaar. Achteraf besef ik pas dat wat er in de flaptekst wordt beschreven, helemaal niet is wat ik dacht dat er bedoeld werd, maar dat weet de lezer niet na vier hoofdstukken! Dus misschien was een andere flaptekst beter geweest.

    Maar goed, na deze kleine dip maakt het verhaal een goede comeback. Daarom voelt dit verhaal voor mij nog steeds als vijf sterren aan. Ik was bang dat het meisjesachtig en zoet zou worden wanneer de prinses meer in beeld kwam, maar dat is zeker niet het geval! Het bleef zo rauw als de eerste paar hoofdstukken waar ik als een blok beton voor ben gevallen. Datzelfde geldt voor Kokkel, Vina’s huisdier. Adorable en ik miste hem in de tweede helft van het verhaal. Hopelijk gaat het goed met hem. Het feit dat Vina in zulke barre leefomstandigheden het toch op zich neemt om voor een huisdier te zorgen, zegt heel veel over haar persoonlijkheid. Slim geschreven!

    Conclusie: Het verdronken land is uniek en rete spannend

    Dit is een verhaal waarvan je het gevoel krijgt dat je het in één ruk moet uitlezen. Het pakt je vast met originaliteit en spanning en houdt moeiteloos je aandacht vast. Je weet nooit wat je moet verwachten, omdat dit een wereld is zoals je je niet kunt voorstellen. Het houdt zich niet aan ‘normale regels’. Je hebt gewoon geen vastigheid op dat eiland en dat is onvoorstelbaar. Hoe meer je leest, hoe meer je te weten komt over de mysteries waar het boek écht om gaat, over de geschiedenis van het eiland en het paleis. Het verdronken land zorgt dat je constant op het puntje van je stoel zit door die geheimen en de dreiging van de zee die nooit verzwakt. Dus, laat jij je meevoeren door Vina in een avontuur dat ze ‘gewoon een dinsdag’ noemt?

    Het Verdronken Land

    Meeslepend en uniek
    Happy anniversary Cyn Balog: Het verdronken land is eigenlijk gewoon fantastisch
    4.8

    Schrijfstijl

    5.0/5

    World building

    5.0/5

    Persoonlijke ontwikkeling

    4.5/5

    Originaliteit

    5.0/5

    Romantiek

    4.5/5

    Goed

    • Spannend
    • Fantasierijk
    • Onverwachts
    • Meeslepend

    Niet zo

    • Minder romance meer beter
    • Minder naïviteit meer beter

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Skype te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleHorrorgame Phasmophobia is een creepy ode aan Ghostbusters
    Next Article Recensie: Lupin laat de kunst van het stelen zien
    Jennifer
    • Website
    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIn

    Check mijn social media voor updates over mijn fantasyreeks De Legendes van Pendar, reviews van andere boeken en fanart! Ik proeflees ook graag.

    Voor jou geselecteerd

    Nocturna: unieke potentie loopt uit op teleurstelling

    11 mei 20225 Mins Read

    Top 5 irritaties van buiten lezen met lekker weer

    21 april 20224 Mins Read

    Eeuw van de Vhéi is een fantasierijk dilemma

    14 april 20225 Mins Read

    Stille duisternis bevat te weinig fantasy en te veel drama

    25 maart 20225 Mins Read

    Vier redenen waarom ik Infinity Reaper van Adam Silvera afraad

    6 maart 20226 Mins Read

    Caraval uit? Lees Enchantée!

    12 februari 20224 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je mening Reactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

    Welkom bij Geekish!

    Geekish.nl is dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. We houden je op de hoogte van films, TV, boeken, games en evenementen. Op Geekish.nl lees je recensies, achtergrondartikelen, nieuws en meer!

    Contact of samenwerken? Klik hier voor meer informatie, of mail ons: info[at]geekish.nl

    Volg ons ook op Instagram!

    Meest recente artikelen
    • Mermaid: een waterige hertelling van De kleine zeemeermin
    • Multiversus: De Super Smash Bros van Warner Bros komt eraan
    • Battle Royale: there can only be one!
    • One Night Ultimate Werewolf is het beste weerwolven spel
    • Senior Year is een komedie zonder gevoel
    • Truly, Devious is een okay YA murder mystery
    • Wie is Clea in the Multiverse of Madness? (Spoilers)
    • Een zwaar Batwoman seizoen 2 zonder Batwoman zelf
    • Nocturna: unieke potentie loopt uit op teleurstelling
    • Heartstopper is hartverwarmend
    Instagram
    Vandaag duiken we de diepte in met Mermaid, een hervertelling van het originele sprookje: De kleine zeemeermin. Lees de volledige recensie nu op de site!
    Warner Bros komt in 2022 uit met hun antwoord op Super Smash Bros, namelijk Multiversus. Dit zal een free-to-play game zijn waarbij veel IPs van Warner Bros de revue zullen passeren. Lees er alles over op Geekish.nl!
    Battle Royale games zijn ontzettend populair! Vandaag op Geekish.nl hebben we de beste BR games op een rijtje gezet met wat uitleg. Lees het artikel snel op de site!
    Zin in een partygame met rollen maar geen zin in dat doodgespeelde en eigenlijk ook best saaie Weerwolven van Wakkerdam? Zoek niet verder en speel One Night Ultimate Werewolf, het ultieme weerwolvenspel!
    Populaire artikelen
    • Poppy is lang niet het engste in horrorgame Poppy Playtime
      Poppy is lang niet het engste in horrorgame Poppy Playtime
    • Top 10 beste escape rooms in Nederland
      Top 10 beste escape rooms in Nederland
    • Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
      Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
    • Recensie: Op het einde gaan ze allebei dood - Adam Silvera
      Recensie: Op het einde gaan ze allebei dood - Adam Silvera
    • Recensie vol spoilers: 13 Minuten is echt heel slecht
      Recensie vol spoilers: 13 Minuten is echt heel slecht
    • Recensie: Manifest kan sterke start niet volhouden
      Recensie: Manifest kan sterke start niet volhouden
    • Het bijzondere achtergrondverhaal van De Kleine Zeemeermin
      Het bijzondere achtergrondverhaal van De Kleine Zeemeermin
    • Is 4DX het bezoeken waard?
      Is 4DX het bezoeken waard?
    • Multiversus: De Super Smash Bros van Warner Bros komt eraan
      Multiversus: De Super Smash Bros van Warner Bros komt eraan
    • Recensie: The Handmaid's Tale is een hartbrekende must-see
      Recensie: The Handmaid's Tale is een hartbrekende must-see
    Kopje koffie voor ons?
    Buy Me a Coffee at ko-fi.com
    BoekenBoeken
    Categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2022 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....
     

      loading Annuleren
      Bericht niet verstuurd - controleer je e-mailadres!
      E-mail-controle mislukt, probeer het opnieuw
      Helaas, je blog kan geen berichten per e-mail delen.