Close Menu
Geekish.nl
    Recente berichten
    • A Language of Dragons is een verhaal waar je doorheen vliegt
    • Is Jurassic World: Fallen Kingdom de slechtste film in de saga?
    • Nieuwe Hunger Games film cast grote namen
    • Another Simple Favor had niet gehoeven
    • Dit kun je verwachten tijdens Heroes Dutch Comic Con in de Jaarbeurs
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dit al gelezen?
    • A Language of Dragons is een verhaal waar je doorheen vliegt
    • Is Jurassic World: Fallen Kingdom de slechtste film in de saga?
    • Nieuwe Hunger Games film cast grote namen
    • Another Simple Favor had niet gehoeven
    • Dit kun je verwachten tijdens Heroes Dutch Comic Con in de Jaarbeurs
    • How To Train Your Dragon is hondstrouwe remake
    • Materialists is een realistische romcom
    • Weinig dino’s in Pangaea: Verloren Wereld
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Interviews
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    Geekish.nl
    Home»Achtergrond»Wie is Red Hulk?
    Achtergrond Comics Film & TV

    Wie is Red Hulk?

    IngridBy Ingrid15 juli 20245 Mins Read

    In de eerste trailer uitgebracht door Marvel van Captain America: Brave New World zien we een interessant nieuw personage. Het is een van de meest gevaarlijke vijanden uit het Marvel universum die het tegen Sam Wilson op gaat nemen, namelijk de Red Hulk. De rode schurk bestaat al een lange tijd, maar wie is hij precies en hoe gaat zijn komst invloed hebben op het MCU?

    Thadeus “Thunderbolt” Ross

    Generaal Thadeus “Thunderbolt” Ross is de man die uiteindelijk de rode Hulk zou worden. Al lang voordat dit gebeurde was hij een doorn in het oog van de Incredible Hulk. Zijn eerste verschijning was in The Incredible Hulk #1 en dus was hij een creatie van Stan Lee en Jack Kirby. Ross werd toen al afgebeeld als een militair die eerst schoot en dan vragen stelde. Zijn hele familie was onderdeel geweest van het leger en hij trad in hun voetsporen.

    Ross was aanwezig tijdens het gamma bomproject dat ervoor zorgde dat wetenschapper Bruce Banner veranderde in de Hulk. Ross heeft hierdoor altijd een hekel gehad aan Dr. Banner, omdat Banner meer zeggenschap over het project had dan hij. Daardoor stak Ross al zijn energie in het vangen van de Hulk. Hij werkte hiervoor zelfs samen met andere slechteriken zoals Abomination. Helaas voor hem was zijn dochter Betty de liefde van Bruce Banners leven. Niet de ideale schoonzoon voor Ross dus.

    Red Hulk
    Bron: Marvel Comics

    Na jarenlang geprobeerd te hebben om de Hulk te stoppen, werd Ross zelfs één met het energiewezen Zzzax. Hij kwam zelfs naar de bruiloft van Betty en Bruce met een geweer, met als intentie het doodschieten van Bruce. Helaas schoot hij echter iemand anders neer. Thadeus realiseerde zich dat hij het bij het verkeerde eind had en hielp Bruce zelfs om een mutantendreiging te stoppen. Hij stierf in de armen van Betty, maar in het Marvel universum is nooit iemand echt dood.

    Ross werd teruggebracht door Leader, die hem onder controle hield. Hij was in staat om die controle te verbreken. Jarenlang had hij geen grote rol en hij leek Bruce Banner te accepteren. Dit veranderde weer toen Betty stierf door gammavergiftiging, omdat ze teveel bij de Hulk in de buurt was. 45 jaar na zijn eerste verschijning maakte hij een grote transformatie door en werd hij de Red Hulk.

    Het ontstaan van de Red Hulk

    De eerste keer dat we de Red Hulk te zien kregen was in 2008. Schrijver Jeph Loeb en tekenaar Ed McGuinness bedachten het personage om de Hulk een tegenstander te geven die zijn gelijke was. Lang was de identiteit van de vijand onbekend. Red Hulk wist veel van de Hulk zijn tegenstanders te verslaan, zoals Abomination. Waar de Hulk niet heel intelligent was, was het duidelijk dat de Red Hulk vanaf het begin al gehaaid was. Twee jaar lang werd de ware identiteit van de Red Hulk geheim gehouden.

    In 2010 werd bekend hoe de Red Hulk was ontstaan. De superschurk M.O.D.O.K had generaal Ross de krachten van de Hulk gegeven. Hij gebruikte hiervoor de organisatie Intelligentsia om een nieuw supersoldatenprogramma te beginnen. Hierin werd het ongeluk nagebootst die Banner zijn krachten had gegeven.

    Welke Hulk is sterker?

    De Red Hulk heeft krachten die bijna gelijk zijn als die van de Hulk. Maar de Red Hulk is in staat om hitte uit zijn ogen te laten komen. Banner Hulk wordt sterker naarmate hij bozer wordt. Red Hulks lichaamstemperatuur gaat omhoog als hij boos wordt, waardoor hij een hitte creëert die gelijk is aan die van de Human Torch. Hij kan verschillende soorten energie absorberen, inclusief gamma radiatie. Het nadeel voor hem is wel dat hij hierdoor niet terug kan gaan naar zijn menselijke gedaante, want dat zou hem meteen doden.

    Is de Red Hulk altijd een slechterik geweest? In het begin zeker. Hij vermoordde Abomination en Wendigo en vocht met Hulk en Thor. Uiteindelijk veranderde hij van gedachten en werd hij een soort van held. Hij sloot zich aan bij de Avengers toen Captain America hem dit vroeg en later bij de Thunderbolts. Sindsdien is hij een van de good guys.

    Captain America: Brave New World
    Harrison Ford en Anthony Mackie in ‘Captain America: Brave New World’ Bron: Disney

    Red Hulk in Captain America: Brave New World

    De rol van generaal Ross werd oorspronkelijk gespeeld door William Hurt in The Incredible Hulk en later ook in Captain America: Civil War, Infinity War, Endgame en Black Widow. In de eerste film was hij een generaal in het leger, in de latere films een staatssecretaris. Hij wilde ervoor zorgen dat er wetgeving kwam tegen diegene met superkrachten zoals de Avengers.

    In Captain America: Brave New World neemt Harrison Ford het stokje over van wijlen William Hurt. Hij is nu de president van de Verenigde Staten en hij wil dat Captain America weer voor de overheid komt werken. Hoe dat weten we niet, maar President Ross zal uiteindelijk in de Red Hulk veranderen in deze film. Waarschijnlijk onder begeleiding van Leader, die wederom gespeeld wordt door Tim Blake Nelson. Waarschijnlijk zal hij zich tegen Captain America keren. Er wordt daarnaast verwacht dat Ford terug zal keren voor de Thunderbolts film.

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleInterview Stanislav Yanevski: “Ik zou graag een superheld willen spelen”
    Next Article Poorten van Vuur is een prima vervolg op Muren van IJs
    Ingrid
    • Instagram

    Ingrid is fan van alles wat met popcultuur te maken heeft, maar heeft vooral een zwak voor superhelden. Kijkt veel films en series en schrijft daar graag over. Je kunt haar volgen op @IngridGeekish op Instagram.

    Voor jou geselecteerd

    Krysten Ritter officieel terug als Jessica Jones in het MCU

    15 mei 20252 Mins Read

    Thunderbolts* voorbeeld van Disney’s nieuwe strategie voor het MCU

    11 mei 20253 Mins Read

    Event: De Marvel tentoonstelling in Keulen

    3 mei 20253 Mins Read

    Thunderbolts* cast: “Je moet door blijven gaan en jezelf niet verliezen.”

    2 mei 20258 Mins Read

    Thunderbolts* laat kijker twijfelen over fenomeen ‘helden’

    30 april 20254 Mins Read

    Daredevil: Born Again geeft nieuw leven

    21 april 20254 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je meningReactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

    Over ons

    Welkom bij Geekish.nl, dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. 

    Ons team probeert zo veel mogelijk te kijken, lezen, doen en spelen zodat we jou op de hoogte kunnen houden met onze recensies en achtergrondartikelen.

    Voor iedereen die popculture een warm hart toedraagt, is hier iets te vinden. Sla Geekish.nl op tussen je favorieten, want we komen meerdere keren per week met nieuwe content.

    Contact: info[at]geekish.nl of stuur ons een DM via Instagram.

    Meest recente artikelen
    • A Language of Dragons is een verhaal waar je doorheen vliegt
    • Is Jurassic World: Fallen Kingdom de slechtste film in de saga?
    • Nieuwe Hunger Games film cast grote namen
    • Another Simple Favor had niet gehoeven
    • Dit kun je verwachten tijdens Heroes Dutch Comic Con in de Jaarbeurs
    • How To Train Your Dragon is hondstrouwe remake
    • Materialists is een realistische romcom
    • Weinig dino’s in Pangaea: Verloren Wereld
    • Boeklancering: What Happens in Amsterdam
    • Ballerina is veel geweld en weinig verhaal
    Meest gelezen vandaag
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
      The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Is 4DX het bezoeken waard?
      Is 4DX het bezoeken waard?
    • MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
      MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
    • Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
      Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
    • Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
      Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
    • Rust zacht Valentijn Ringelberg
      Rust zacht Valentijn Ringelberg
    • Barbie is hilarisch en verrassend actueel
      Barbie is hilarisch en verrassend actueel
    • De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
      De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
    Alle categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2025 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....