Facebook Twitter Instagram
    Dit al gelezen?
    • Mixed feelings over horrorgame Evil Nun
    • Star Wars the Deckbuilding Game is een topspel
    • Alle Nederlandstalige limited editions op een rijtje
    • Station Eleven gaat over wat het waard is om te behouden
    • Disney geeft toe dat ze voorzichtiger zijn met nieuwe Star Wars films
    • Sea of Solitude heeft geen wow-factor
    • Star Wars-actrices Amy Allen en Orli Shoshan aanwezig tijdens zomereditie DCC
    • Wie is David in The Last of Us? (Spoilers)
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    • Vacatures
    Geekish.nlGeekish.nl
    Home»Games»Horrorgame Little Nightmares is bijzonder (en) origineel
    Horrorgame Little Nightmares is bijzonder (en) origineel
    Games Recensie

    Horrorgame Little Nightmares is bijzonder (en) origineel

    JenniferBy Jennifer20 februari 20215 Mins Read

    Little Nightmares is misschien wel een van de beste games die ik heb meegemaakt sinds ik ben begonnen met het spelen en meekijken van dit genre. Toegegeven: tegenwoordig kijk ik bijna alleen maar, onder andere omdat samenkomen eigenlijk niet meer kan. Dat zorgt er wel voor dat ik bijna dezelfde verwachtingen heb van een horrorgame als van een film en dat heeft consequenties…

    Waar gaat Little Nightmares over?

    In de Little Nightmares indie horrorgame (zelf zouden de makers het genre meer ‘hide and seek’ noemen omdat het niet echt horror is) speel je Six: een kindje met een gele regenjas. Je speelt deze platformgame vanaf de zijkant, dus dat maakt het al een stuk minder eng (minder hè, niet niet eng). Six zit gevangen op een enorme boot die je kan verkennen. Het is niet helemaal duidelijk of het doel ontsnappen is, want de boot is op open zee; maar het voelt wel zo. Je wurmt je door allerlei grimmige kamers, ontsnapt aan monsters met vreselijke gezichten en lange armen, krijgt hulp van schattige gnomen en wordt verschroeid door watchful ogen.

    Six kan klimmen, klauteren, kaarsjes aansteken, springen, zwemmen en GNOMEN KNUFFELEN YES. Het is een creepy puzzelgame waarin je kleine raadsels oplost om uit kamers te komen en een groter mysterie probeert op te lossen. Wie is de baas op de boot? Wat gebeurt er met alle kindjes die je in kooien tegenkomt? En wat zijn al die gore vleeshompen die de gasten op de boot naar binnen werken? Dat ontdek je in Little Nightmares… (ja of niet, want er zijn echt bizar veel plausibele theorieën).

    De backstory van Six en de boot

    Je begint de game zonder dat je weet wie je bent of waar je bent. Je wordt wakker in een koffer waar foto’s (easter eggs) in geplakt zijn en moet dan maar gewoon gaan onderzoeken. Onderweg kom je een soort geisha nesting dolls tegen die je stuk kunt gooien en gnomen die je de weg wijzen. Je ziet kinderkamers die bewaakt worden door enge wezens, ogen die alles dat je doet in de gaten houden, zwarte kek waar soms bloedzuigers zo groot als jijzelf uitdruipen en uiteindelijk ontmoet je de Hostess zelf.

    Zij is degene die toezicht houdt op alle dikke gasten die in het restaurant van de boot komen eten. Six ervaart hoe het eten voor de gasten wordt klaargemaakt en hoe de kinderen aan boord van the Maw worden behandeld. Het is heerlijk om te speculeren over wat de verhoudingen tussen Six en de bewoners van de boot precies zijn en wat hun intenties tegenover de kinderen zijn. Zoek maar eens op YouTube. Dan ben je wel een avondje zoet.

    Aan de ene kant zijn er dus veel elementen waar je over na kunt denken. Aan de andere kant is het ook wel een beetje frustrerend dat alles zo op een hoop wordt gegooid. Ik heb best een aantal video’s met theorieën bekeken, maar de watchful ogen kan ik bijvoorbeeld nog steeds niet plaatsen. Er zitten creepy geluidseffecten bij en de animatie is ook geweldig. Er is zoveel tijd en moeite gestoken in het vormgeven van deze game, fantastisch.

    Gameplay van Little Nightmares

    Ondanks dat het een platform game is in plaats van een first person game, is het doodeng. Het is vaak pikdonker om Six heen en het aanstekertje dat af en toe aan is, is dan natuurlijk nooit genoeg. De game is over het algemeen soepel geanimeerd en het is fijn dat er binnen een level punten zijn waar je naar teruggaat als je faalt (ja, je kan ‘dood’), maar diepte is moeilijk in te schatten en de spring-grijp-interactie werkt ook niet altijd even lekker. Dat maakt het soms lastig te bepalen wat de bedoeling is.

    Als je 18x over een afgrond springt en het lukt telkens niet om een rand te grijpen, ga je toch denken van ‘hm, misschien moet het toch niet zo’, terwijl dat toch de enige manier is om te overleven. Daarnaast moet je echt goed letten op alle vegen op de grond en dingen die bewegen als je vast zit, omdat het toch twee keer is voorgekomen dat het een half uur duurde voordat het überhaupt duidelijk was wat het raadsel was.

    Easter eggs en achievements

    Ik vind het ook leuk dat je achievements krijgt voor het knuffelen van alle gnomen, voor het vernietigen van alle nesting dolls en dat er andere easter eggs in zitten. Dat zijn helaas wel dingen die je pas opvalt als je het een twee of derde keer speelt of wanneer je video’s van anderen hebt gekeken. Daarnaast verwijzen sommige easter eggs naar andere games van dezelfde makers of naar comics en dat is wel minder leuk als je deze game los speelt.

    Het plot van Little Nightmares

    Nondejus wat intens! In de eerste alinea noemde ik al dat ik dezelfde standaarden begin aan te houden voor horrorgames en films en Little Nightmares is een spel dat zeker aan de verwachtingen voldoet. Als je een beetje let op alle schilderijen en plaatjes kun je erachter komen wie Six ongeveer is en het einde was zo onvoorspelbaar en shockerend! Het was ergens ook wel poëtisch en het maakt je nieuwsgierig naar wat er nog meer gaat gebeuren in het Little Nightmares universum. Als je de DLC hebt gespeeld, krijg je nog meer informatie over waar de gnomen bijvoorbeeld vandaan komen en dat maakt de ervaring nog zo veel meer bijzonder (en luguber). Kortom: deze moet je gewoon een keer spelen.

    Ben jij klaar voor Little Nightmares II?

    Ik kan nauwelijks wachten tot Little Nightmares II uitkomt op 11 februari! De verwachtingen waren bij de DLC al hoog en wederom was ik verrast en werd het universum uitgebreid en aangevuld. De verwachtingen voor het vervolg zijn dus alleen maar hoger. Ga jij iets van Little Nightmares (1, 2 of de DLC) spelen? Laat het weten in de comments!

    Little Nightmares I

    Verrassend en verfrissend
    Horrorgame Little Nightmares is bijzonder (en) origineel
    3.95

    Verhaal

    4.0/5

    Gameplay

    3.0/5

    Vormgeving

    4.5/5

    Horror

    3.8/5

    Originaliteit

    4.5/5

    Goed

    • Spannend
    • Verhalend
    • Verrassend

    Niet zo

    • Veel elementen
    • Onduidelijk

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Skype te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleThe Friday Five: 5x een boekige herinnering
    Next Article Recensie: Het onzichtbare leven van Addie LaRue is prachtig
    Jennifer
    • Website
    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIn

    Check mijn social media voor updates over mijn fantasyreeks De Legendes van Pendar, reviews van andere boeken en fanart! Ik proeflees ook graag.

    Voor jou geselecteerd

    Mixed feelings over horrorgame Evil Nun

    14 maart 20232 Mins Read

    Sea of Solitude heeft geen wow-factor

    8 maart 20232 Mins Read

    November gaat over de duistere kant van geluk

    20 januari 20233 Mins Read

    Bendy and the Dark Revival is niet beter dan het origineel

    7 januari 20237 Mins Read

    Nickelodeon Kart Racers 3 is leuk voor jongere spelers

    7 november 20224 Mins Read

    Vampire Survivors: Een game om je in vast te bijten.

    4 november 20224 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je mening Reactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

    Welkom bij Geekish!

    Geekish.nl is dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. We houden je op de hoogte van films, TV, boeken, games en evenementen. Op Geekish.nl lees je recensies, achtergrondartikelen, nieuws en meer!

    Contact of samenwerken? Klik hier voor meer informatie, of mail ons: info[at]geekish.nl

    Volg ons ook op Instagram!

    Meest recente artikelen
    • Mixed feelings over horrorgame Evil Nun
    • Star Wars the Deckbuilding Game is een topspel
    • Alle Nederlandstalige limited editions op een rijtje
    • Station Eleven gaat over wat het waard is om te behouden
    • Disney geeft toe dat ze voorzichtiger zijn met nieuwe Star Wars films
    • Sea of Solitude heeft geen wow-factor
    • Star Wars-actrices Amy Allen en Orli Shoshan aanwezig tijdens zomereditie DCC
    • Wie is David in The Last of Us? (Spoilers)
    • Booklovers extravaganza in Scheltema was top!
    • MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
    Populaire artikelen
    • Alle Nederlandstalige limited editions op een rijtje
      Alle Nederlandstalige limited editions op een rijtje
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Leesgids: de One of Us is Lying boeken op volgorde
      Leesgids: de One of Us is Lying boeken op volgorde
    • Star Wars the Deckbuilding Game is een topspel
      Star Wars the Deckbuilding Game is een topspel
    • Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
      Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Recensie: The Undoing is een psychologische thriller vol plottwists
      Recensie: The Undoing is een psychologische thriller vol plottwists
    • Recensie: Hex is de lovende recensies niet waard
      Recensie: Hex is de lovende recensies niet waard
    • Locke & Key seizoen 3 is gelukkig het laatste
      Locke & Key seizoen 3 is gelukkig het laatste
    • Wat moet je (her)kijken voor Ant-Man Quantumania?
      Wat moet je (her)kijken voor Ant-Man Quantumania?
    Koffie of Funko?
    Buy Me a Coffee at ko-fi.com
    Korting bij Back to the Toys
    BoekenBoeken
    Categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2023 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.