Close Menu
Geekish.nl
    Recente berichten
    • Game Shady Part of Me is diepzinnig en spooky
    • Demon Song is een Chinese ode aan The Phantom of the Opera
    • Is plastische chirurgie de ondergang van de filmindustrie?
    • Predator: Badlands is een frisse en spectaculaire nieuwe jacht
    • Lord of the Rings-ster Dominic Monaghan te gast tijdens Heroes Dutch Comic Con
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dit al gelezen?
    • Game Shady Part of Me is diepzinnig en spooky
    • Demon Song is een Chinese ode aan The Phantom of the Opera
    • Is plastische chirurgie de ondergang van de filmindustrie?
    • Predator: Badlands is een frisse en spectaculaire nieuwe jacht
    • Lord of the Rings-ster Dominic Monaghan te gast tijdens Heroes Dutch Comic Con
    • Amsterdam Empire is vermakelijk maar niet bijzonder
    • Bury Your Gays is een slimme horror met kritiek op Hollywood
    • Nobody Wants This seizoen 2 was teveel van hetzelfde
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Interviews
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    Geekish.nl
    Home»Games»Horrorgame Little Nightmares is bijzonder (en) origineel
    Horrorgame Little Nightmares is bijzonder (en) origineel
    Games Recensie

    Horrorgame Little Nightmares is bijzonder (en) origineel

    JayBy Jay20 februari 20215 Mins Read

    Little Nightmares is misschien wel een van de beste games die ik heb meegemaakt sinds ik ben begonnen met het spelen en meekijken van dit genre. Toegegeven: tegenwoordig kijk ik bijna alleen maar, onder andere omdat samenkomen eigenlijk niet meer kan. Dat zorgt er wel voor dat ik bijna dezelfde verwachtingen heb van een horrorgame als van een film en dat heeft consequenties…

    Waar gaat Little Nightmares over?

    In de Little Nightmares indie horrorgame (zelf zouden de makers het genre meer ‘hide and seek’ noemen omdat het niet echt horror is) speel je Six: een kindje met een gele regenjas. Je speelt deze platformgame vanaf de zijkant, dus dat maakt het al een stuk minder eng (minder hè, niet niet eng). Six zit gevangen op een enorme boot die je kan verkennen. Het is niet helemaal duidelijk of het doel ontsnappen is, want de boot is op open zee; maar het voelt wel zo. Je wurmt je door allerlei grimmige kamers, ontsnapt aan monsters met vreselijke gezichten en lange armen, krijgt hulp van schattige gnomen en wordt verschroeid door watchful ogen.

    Six kan klimmen, klauteren, kaarsjes aansteken, springen, zwemmen en GNOMEN KNUFFELEN YES. Het is een creepy puzzelgame waarin je kleine raadsels oplost om uit kamers te komen en een groter mysterie probeert op te lossen. Wie is de baas op de boot? Wat gebeurt er met alle kindjes die je in kooien tegenkomt? En wat zijn al die gore vleeshompen die de gasten op de boot naar binnen werken? Dat ontdek je in Little Nightmares… (ja of niet, want er zijn echt bizar veel plausibele theorieën).

    De backstory van Six en de boot

    Je begint de game zonder dat je weet wie je bent of waar je bent. Je wordt wakker in een koffer waar foto’s (easter eggs) in geplakt zijn en moet dan maar gewoon gaan onderzoeken. Onderweg kom je een soort geisha nesting dolls tegen die je stuk kunt gooien en gnomen die je de weg wijzen. Je ziet kinderkamers die bewaakt worden door enge wezens, ogen die alles dat je doet in de gaten houden, zwarte kek waar soms bloedzuigers zo groot als jijzelf uitdruipen en uiteindelijk ontmoet je de Hostess zelf.

    Zij is degene die toezicht houdt op alle dikke gasten die in het restaurant van de boot komen eten. Six ervaart hoe het eten voor de gasten wordt klaargemaakt en hoe de kinderen aan boord van the Maw worden behandeld. Het is heerlijk om te speculeren over wat de verhoudingen tussen Six en de bewoners van de boot precies zijn en wat hun intenties tegenover de kinderen zijn. Zoek maar eens op YouTube. Dan ben je wel een avondje zoet.

    Aan de ene kant zijn er dus veel elementen waar je over na kunt denken. Aan de andere kant is het ook wel een beetje frustrerend dat alles zo op een hoop wordt gegooid. Ik heb best een aantal video’s met theorieën bekeken, maar de watchful ogen kan ik bijvoorbeeld nog steeds niet plaatsen. Er zitten creepy geluidseffecten bij en de animatie is ook geweldig. Er is zoveel tijd en moeite gestoken in het vormgeven van deze game, fantastisch.

    Gameplay van Little Nightmares

    Ondanks dat het een platform game is in plaats van een first person game, is het doodeng. Het is vaak pikdonker om Six heen en het aanstekertje dat af en toe aan is, is dan natuurlijk nooit genoeg. De game is over het algemeen soepel geanimeerd en het is fijn dat er binnen een level punten zijn waar je naar teruggaat als je faalt (ja, je kan ‘dood’), maar diepte is moeilijk in te schatten en de spring-grijp-interactie werkt ook niet altijd even lekker. Dat maakt het soms lastig te bepalen wat de bedoeling is.

    Als je 18x over een afgrond springt en het lukt telkens niet om een rand te grijpen, ga je toch denken van ‘hm, misschien moet het toch niet zo’, terwijl dat toch de enige manier is om te overleven. Daarnaast moet je echt goed letten op alle vegen op de grond en dingen die bewegen als je vast zit, omdat het toch twee keer is voorgekomen dat het een half uur duurde voordat het überhaupt duidelijk was wat het raadsel was.

    Easter eggs en achievements

    Ik vind het ook leuk dat je achievements krijgt voor het knuffelen van alle gnomen, voor het vernietigen van alle nesting dolls en dat er andere easter eggs in zitten. Dat zijn helaas wel dingen die je pas opvalt als je het een twee of derde keer speelt of wanneer je video’s van anderen hebt gekeken. Daarnaast verwijzen sommige easter eggs naar andere games van dezelfde makers of naar comics en dat is wel minder leuk als je deze game los speelt.

    Het plot van Little Nightmares

    Nondejus wat intens! In de eerste alinea noemde ik al dat ik dezelfde standaarden begin aan te houden voor horrorgames en films en Little Nightmares is een spel dat zeker aan de verwachtingen voldoet. Als je een beetje let op alle schilderijen en plaatjes kun je erachter komen wie Six ongeveer is en het einde was zo onvoorspelbaar en shockerend! Het was ergens ook wel poëtisch en het maakt je nieuwsgierig naar wat er nog meer gaat gebeuren in het Little Nightmares universum. Als je de DLC hebt gespeeld, krijg je nog meer informatie over waar de gnomen bijvoorbeeld vandaan komen en dat maakt de ervaring nog zo veel meer bijzonder (en luguber). Kortom: deze moet je gewoon een keer spelen.

    Ben jij klaar voor Little Nightmares II?

    Ik kan nauwelijks wachten tot Little Nightmares II uitkomt op 11 februari! De verwachtingen waren bij de DLC al hoog en wederom was ik verrast en werd het universum uitgebreid en aangevuld. De verwachtingen voor het vervolg zijn dus alleen maar hoger. Ga jij iets van Little Nightmares (1, 2 of de DLC) spelen? Laat het weten in de comments!

    Little Nightmares I

    Verrassend en verfrissend
    Horrorgame Little Nightmares is bijzonder (en) origineel
    3.95

    Verhaal

    4.0/5

    Gameplay

    3.0/5

    Vormgeving

    4.5/5

    Horror

    3.8/5

    Originaliteit

    4.5/5

    Goed

    • Spannend
    • Verhalend
    • Verrassend

    Niet zo

    • Veel elementen
    • Onduidelijk

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend) Reddit
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Tumblr
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend) Pocket
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleThe Friday Five: 5x een boekige herinnering
    Next Article Recensie: Het onzichtbare leven van Addie LaRue is prachtig
    Jay
    • Website
    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIn

    Check mijn social media voor updates over mijn fantasyreeks De Legendes van Pendar, reviews van andere boeken en fanart! Ik proeflees ook graag.

    Voor jou geselecteerd

    Bury Your Gays is een slimme horror met kritiek op Hollywood

    6 november 20257 Mins Read

    The Strangers: Chapter 2 is een nachtmerrie waar niemand om vroeg

    7 oktober 20253 Mins Read

    Still Wakes The Deep is een sfeervolle, smerige horrorgame

    17 augustus 20254 Mins Read

    I Know What You Did Last Summer geeft een moderne twist aan het origineel

    22 juli 20254 Mins Read

    Out of Sight is een fantastisch originele horrorgame

    27 juni 20253 Mins Read

    Dragon Age: The Veilguard – de eerste indruk

    8 november 20247 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je meningReactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

    Over ons

    Welkom bij Geekish.nl, dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. 

    Ons team probeert zo veel mogelijk te kijken, lezen, doen en spelen zodat we jou op de hoogte kunnen houden met onze recensies en achtergrondartikelen.

    Voor iedereen die popculture een warm hart toedraagt, is hier iets te vinden. Sla Geekish.nl op tussen je favorieten, want we komen meerdere keren per week met nieuwe content.

    Contact: info[at]geekish.nl of stuur ons een DM via Instagram.

    Meest recente artikelen
    • Game Shady Part of Me is diepzinnig en spooky
    • Demon Song is een Chinese ode aan The Phantom of the Opera
    • Is plastische chirurgie de ondergang van de filmindustrie?
    • Predator: Badlands is een frisse en spectaculaire nieuwe jacht
    • Lord of the Rings-ster Dominic Monaghan te gast tijdens Heroes Dutch Comic Con
    • Amsterdam Empire is vermakelijk maar niet bijzonder
    • Bury Your Gays is een slimme horror met kritiek op Hollywood
    • Nobody Wants This seizoen 2 was teveel van hetzelfde
    • Pokémon Legends Z-A is een stap in de goede richting
    • Het Danse Macabre boek valt zelfs als kinderboek tegen
    Meest gelezen vandaag
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
      The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Is 4DX het bezoeken waard?
      Is 4DX het bezoeken waard?
    • MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
      MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
    • Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
      Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
    • Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
      Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
    • Rust zacht Valentijn Ringelberg
      Rust zacht Valentijn Ringelberg
    • Barbie is hilarisch en verrassend actueel
      Barbie is hilarisch en verrassend actueel
    • De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
      De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
    Alle categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2025 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.