Close Menu
Geekish.nl
    Recente berichten
    • De 4K-restauratie van Het Meisje met het Rode Haar draait nu in de Nederlandse filmhuizen
    • Het dorp zonder herinneringen is erg cozy
    • Waarom The Devil Wears Prada na 20 jaar nog altijd relevant is
    • Skin of the Sea is weer eens heel wat anders
    • Charlize Theron mengt zich in debat na omstreden uitspraken van Timothée Chalamet
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dit al gelezen?
    • De 4K-restauratie van Het Meisje met het Rode Haar draait nu in de Nederlandse filmhuizen
    • Het dorp zonder herinneringen is erg cozy
    • Waarom The Devil Wears Prada na 20 jaar nog altijd relevant is
    • Skin of the Sea is weer eens heel wat anders
    • Charlize Theron mengt zich in debat na omstreden uitspraken van Timothée Chalamet
    • The Wolf, the Fox and the Leopard is prikkelend en poëtisch
    • ‘Breaking Bad’-ster Giancarlo Esposito keert na decennium terug naar Heroes Dutch Comic Con
    • Marvel onthult eerste lange trailer van Avengers: Doomsday
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Interviews
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    Geekish.nl
    Home»Boeken»Nevernight is niet voor helden op sokken
    fantasyboek-nevernight
    Boeken Recensie

    Nevernight is niet voor helden op sokken

    JayBy Jay15 april 20234 Mins Read

    Nevernight wordt neergezet als een dark academia YA fantasyboek. De flaptekst doet denken dat je een boek gaat lezen zoals Deadly Education bijvoorbeeld. Een verhaal over tieners die op een school afschuwelijke dingen moeten doorstaan en daar als helden/schurken uit komen. Dat geldt zeker voor Nevernight, maar de flaptekst bereid je niet voor op de hoeveelheid en mate van expliciete scènes. Houd je dus maar goed vast…

    Waar gaat Nevernight over?

    Daughter of an executed traitor, Mia Corvere is barely able to escape her father’s failed rebellion with her life. Alone and friendless, she hides in a city built from the bones of a dead god, hunted by the Senate and her father’s former comrades. But her gift for speaking with the shadows leads her to the door of a retired killer, and a future she never imagined.

    Now, Mia is apprenticed to the deadliest flock of assassins in the entire Republic—the Red Church. If she bests her fellow students in contests of steel, poison and the subtle arts, she’ll be inducted among the Blades of the Lady of Blessed Murder, and one step closer to the vengeance she desires. But a killer is loose within the Church’s halls, the bloody secrets of Mia’s past return to haunt her, and a plot to bring down the entire congregation is unfolding in the shadows she so loves. Will she even survive to initiation, let alone have her revenge?

    Holy sh**, ik bedoel ‘holy worldbuilding exposition’

    Nevernight is niet voor helden op sokkenAlleen aan deze flaptekst merk je al dat de worldbuilding in Nevernight pittig gaat zijn. Het is een wereld met drie zonnen en dat heeft nogal wat impact op hoe dag, nacht en seizoenen werken. Plus, dit verhaal is gebaseerd op twee geloven, waar je dus ook alles over moet weten. Aan de ene kant de aanhanger van Aa, aan de andere kant de aanhangers van Niah (aka the Red Church). Daar komen allerlei namen, rituelen, gezegdes en scheldwoorden bij kijken. Achteroverleunen is er tijdens het lezen van Nevernight niet bij.

    Al deze exposition wordt trouwens gecombineerd met flasbacks en ‘sidenotes’ door middel van asterisken. Helemaal niet verwarrend of overweldigend ofzo. Soms is meer dan de helft van de pagina gevuld met een sidenote aan exposition. Dat was voor mij een beetje much. De kortere toevoegingen zijn vaak wel grappig en voegen sfeer toe. Het verrassende perspectief waaruit die sidenotes worden geschreven, kon ik wel waarderen.

    Behoorlijk expliciet

    Aan de ene kant zit Nevernight bomvol scènes waarin gedetailleerd wordt beschreven hoe mensen worden mishandeld, verminkt, gemarteld en vermoord. (En het zit bomvol overbodig aanwezige scheldwoorden.) Aan de andere kant zitten er ook geurige en kleurige sexscènes in die vrij intens zijn als je dacht en ‘onschuldig’ YA boek te lezen. De schrijfstijl lijkt wat dit betreft veel meer geschikt te zijn voor NA, terwijl de personages en het plot wel prima bij YA passen.

    Waarom is Nevernight toch een aanrader?

    Ik heb een haat-liefdeverhouding met dit boek. De schrijfstijl was af en toe echt een worsteling. (Volgens de kaft hou ik dan niet genoeg van Robin Hobb en George R. R. Martin.) Het duurde even voordat de puzzelstukjes in elkaar klikten vanuit welk perspectief ik las en wat er precies gebeurde. Vooral omdat ik dacht dat ik een dark academia ging lezen, terwijl dat pas in het tweede gedeelte van het boek aan bod komt. Het eerste gedeelte deed me denken aan mijn minst favoriete gedeelte uit Name of the Wind. Enter gedeelte twee.

    Vanaf het moment dat Tric in beeld komt als Mia’s sidekick en ze uiteindelijk The Red Church bereikt, begint Nevernight zijn vruchten af te werpen. Je komt steeds meer te weten over Mia’s verleden en nieuwe bijpersonages houden je op je tenen. Wie vermoordt wie en wie is de volgende moord aan het plannen? Fans van The Witcher zullen ook Yennefer en haar journey deels herkennen in Nevernight. Bonus: er zit wat diversiteit in dit boek! Het plot had ik achteraf aan kunnen zien komen, maar ik was verrast and here for it. Ook top dat mensen niet ineens zomaar terug tot leven komen. Dat had het verhaal goedkoop gemaakt. De balans is perfect.

    Nevernight is top met de juiste verwachtingen

    Als je verwacht een ‘onschuldige’ YA dark academia te gaan lezen, kom je waarschijnlijk van een koude kermis thuis. De schrijfstijl is veel harder werken dan de gemiddelde YA en Nevernight is bijzonder expliciet voor dit subgenre. Als je intense worldbuilding, exposition en expliciete scènes geen probleem vindt, is dit boek een aanrader. Het is spannend, sfeervol, intrigerend en mysterieus. Ik kijk uit naar de vervolgdelen in deze boekenserie.

    0.00
    fantasyboek-nevernight
    3.1

    Schrijftijl

    3.5/5

    Personages

    3.5/5

    Backstories

    4.5/5

    Worldbuilding

    2.5/5

    Passend bij doelgroep

    1.5/5

    Goed

    • Goeie worldbuilding
    • Diversiteit
    • Goed plot
    • Spannend

    Niet zo

    • Te veel exposition
    • Schrijfstijl past niet bij YA
    • Overbodig expliciet

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend) Reddit
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Tumblr
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend) Pocket
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleGaat Grogu een rol spelen in de nieuwe Jedi Order?
    Next Article Murder Mystery 2 is makkelijk vermaak
    Jay
    • Website
    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIn

    Check mijn social media voor updates over mijn fantasyreeks De Legendes van Pendar, reviews van andere boeken en fanart! Ik proeflees ook graag.

    Voor jou geselecteerd

    Hoge verwachtingen van Tussen Vuur en Regen

    2 april 20266 Mins Read

    Een bezoekje aan boekenevent YALFU 2025

    29 september 20255 Mins Read

    Carry On is een prima tovenaarschoolboek

    22 september 20255 Mins Read

    Katabasis laat de hel van de academische wereld zien

    28 augustus 20254 Mins Read

    Wordt Academy of Villains je volgende fantasy obsessie?

    12 augustus 20255 Mins Read

    A Language of Dragons is een verhaal waar je doorheen vliegt

    21 juni 20259 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je meningReactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

    Over ons

    Welkom bij Geekish.nl, dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. 

    Ons team probeert zo veel mogelijk te kijken, lezen, doen en spelen zodat we jou op de hoogte kunnen houden met onze recensies en achtergrondartikelen.

    Voor iedereen die popculture een warm hart toedraagt, is hier iets te vinden. Sla Geekish.nl op tussen je favorieten, want we komen meerdere keren per week met nieuwe content.

    Contact: info[at]geekish.nl of stuur ons een DM via Instagram.

    Meest recente artikelen
    • De 4K-restauratie van Het Meisje met het Rode Haar draait nu in de Nederlandse filmhuizen
    • Het dorp zonder herinneringen is erg cozy
    • Waarom The Devil Wears Prada na 20 jaar nog altijd relevant is
    • Skin of the Sea is weer eens heel wat anders
    • Charlize Theron mengt zich in debat na omstreden uitspraken van Timothée Chalamet
    • The Wolf, the Fox and the Leopard is prikkelend en poëtisch
    • ‘Breaking Bad’-ster Giancarlo Esposito keert na decennium terug naar Heroes Dutch Comic Con
    • Marvel onthult eerste lange trailer van Avengers: Doomsday
    • My Roommate Is A Vampire is minder cringe dan je denkt
    • Zendaya en Robert Pattinson dragen bizarre maar intrigerende film The Drama
    Meest gelezen vandaag
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
      The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Is 4DX het bezoeken waard?
      Is 4DX het bezoeken waard?
    • MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
      MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
    • Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
      Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
    • Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
      Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
    • Rust zacht Valentijn Ringelberg
      Rust zacht Valentijn Ringelberg
    • Barbie is hilarisch en verrassend actueel
      Barbie is hilarisch en verrassend actueel
    • De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
      De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
    Alle categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2026 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....