Close Menu
Geekish.nl
    Recente berichten
    • How To Train Your Dragon is hondstrouwe remake
    • Materialists is een realistische romcom
    • Weinig dino’s in Pangaea: Verloren Wereld
    • Boeklancering: What Happens in Amsterdam
    • Ballerina is veel geweld en weinig verhaal
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dit al gelezen?
    • How To Train Your Dragon is hondstrouwe remake
    • Materialists is een realistische romcom
    • Weinig dino’s in Pangaea: Verloren Wereld
    • Boeklancering: What Happens in Amsterdam
    • Ballerina is veel geweld en weinig verhaal
    • Is Mission: Impossible (1996) het kijken nog waard?
    • The Phoenician Scheme is een geweldige koortsdroom
    • Heroes Dutch Comic Con voegt drie special guests toe aan line-up
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Interviews
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    Geekish.nl
    Home»Film & TV»Madame Web is de Cats van het superhelden genre
    Film & TV Recensie

    Madame Web is de Cats van het superhelden genre

    IngridBy Ingrid16 februari 20245 Mins Read

    Bij Geekish houden we wel van goede superheldenfilms waarin vrouwen centraal staan. Zo waren we het totaal niet eens met alle slechte recensies over The Marvels. Toen Sony Madame Web aankondigde, hadden we dan ook goede hoop. We zouden de Spider-Women in actie zien! Dakota Johnson zou Cassandra Web spelen, iemand die de toekomst kan zien. Dat moeten interessant worden! De bad guy zag er goed uit in de trailer. Dat moet goed komen! Ondanks alle negatieve recensies, wilden we dan ook zelf zien of de film echt zo slecht is. Spoiler alert: Ja. Het is schandalig dat er meerdere mensen bij Sony naar deze film hebben gekeken, en allemaal hebben gezegd: “Jep, is helemaal prima. Breng hem maar uit!” Als een film Morbius goed laat lijken, dan gaat er ergens iets mis.

    Madame Web is de Cats van het superhelden genre

    Waar gaat Madame Web over?

    Cassandra Web (Dakota Johnson) is een ambulancemedewerker die samen met haar partner Ben Parker (Adam Scott) levens redt. Als Cassie tijdens een reddingsoperatie in het water valt en verdrinkt, krijgt ze ineens mysterieuze visioenen. Het duurt even voordat ze zich realiseert dat ze de toekomst kan voorspellen. Als ze in een trein zit, krijgt ze visioenen over hoe een drietal meisjes bruut vermoord wordt door een man in een spinachtig pak (Tahar Rahim). Cassie besluit het drietal te redden en wordt geconfronteerd met haar verleden en gaat op zoek naar de antwoorden voor de toekomst.

    Een groot cringefestijn

    Soms heb je films die zo slecht zijn dat ze goed zijn. Madame Web past niet in dat rijtje. Er is oprecht niets te vinden aan deze film dat goed is. En dat ondanks het feit dat Sydney Sweeney een rol speelt. De oplettende kijker zal al snel merken dat de audio heel vaak niet synchroon loopt met de beweging van de mond. Soms worden er zelfs dingen gezegd terwijl de lippen van de personages niet eens bewegen. De kans is groot dat alles is nagesynchroniseerd op een later moment in de studio. Dit is vooral merkbaar bij slechterik Ezekiel Sims. Tahar Rahim heeft in The Serpent laten zien dat hij een prima acteur is, maar door de manier waarop alles achteraf is ingesproken voelt het nep en onrealistisch aan.

    Als je het gebrek aan emotie dan ook nog eens mixt met tergend slechte dialogen, dan heb je de basis van Madame Web. Wederom komt Rahim er het slechtste vanaf. Onze bad guy wil namelijk ieder moment wel even laten weten dat hij van niets komt en dat die meisjes echt niet mogen bestaan! Heel zijn levenswerk gaat zo naar de knoppen! Dat je het maar even weet. Helaas zijn de rest van de dialogen ook niet veel beter. Het principe show, don’t tell was onbekend bij de schrijvers. Ieder personage moet expositie geven en alles helemaal uitleggen, want stel je voor dat je als kijker zelf moet nadenken over wat er gebeurt. Dat zou toch vreemd zijn.

    Madame Web is de Cats van het superhelden genre

    Geforceerde Spider-Man referenties

    Madame Web probeert ons allemaal te overtuigen dat het toch wel echt een Spider-Man film is. Maar die shots waarin we de drie meisjes in hun Spidersuits zien? Dat is welgeteld twee minuten van de hele film. Het voelt alsof Madame Web een grote reclame is voor een betere film waarin Sydney Sweeney, Isabela Merced en Celeste O’Conner de hoofdrollen spelen. Dat zal waarschijnlijk ook wel de intentie zijn geweest, maar de vraag is of we die film ooit gaan zien na deze ellende.

    Er worden erg geforceerde referenties in de film gestopt. Het feit dat Ben Parker erin zit is natuurlijk al een ding. We ontmoeten ook zijn zus Mary, die hoogzwanger is. Ze wil alleen niet zeggen wat de naam van haar baby gaat zijn *knipoog knipoog*. En Ben is zo blij om oom te worden. Hij wil namelijk geen vader zijn want: wel de lusten en niet de lasten. Nou, dat denkt hij maar! Het voelt zo onnatuurlijk en geforceerd aan dat het niet eens meer Easter Eggs zijn. Het is gewoon irritant. Zorg er eerst maar eens voor dat je een goed verhaal neerzet en denk daarna pas aan de referenties.

    Geen chemie en slechte visuals

    Hoewel de cast een aantal talentvolle acteurs heeft, werken ze totaal niet samen. Er is geen enkele chemie tussen de hoofdrolspelers, waardoor het hele idee van girl power en samenwerken een beetje op z’n gat valt. Daarbij voelt de slechterik totaal niet aan als iemand die echt gevaarlijk is, of goede motieven heeft om te doen wat hij doet. Oftewel, de hele film is totaal onnodig.

    Tel daarbij op dat er voor een superheldenfilm maar weinig superheldenactie is. Er wordt vooral veel weggerend. Op het einde is er een scène die nog enigszins actie heeft, maar alsnog is het superheldenaspect erg summier. Dat in combinatie met zeer slechte visuele effecten. Zo is er ook een moment dat Cassie in het water ligt en het overduidelijk een pop is die totaal niet op Dakota Johnson lijkt. Hoezo worden dit soort fouten gemaakt? Dit is een productie die miljoenen heeft gekost. Het is absurd dat er niemand is die er op heeft gelet.

    Madame Web

    Conclusie

    De schrijvers van Madame Web hebben ook meegewerkt aan Morbius, Power Rangers (2017) en Gods of Egypt. Allemaal kwalitatief slechte films. Het moraal van het verhaal is dan ook: schrijf dat script, hoe slecht je ook bent. Er is altijd wel iemand die er een paar miljoen tegenaan knalt om het te verfilmen. Droom groots, zelfs als je geen talent hebt.

    Madame Web

    More like Madame Crap
    Madame Web
    1

    Plot

    0.5/5

    Cast

    2.5/5

    Visueel

    0.5/5

    Actie

    1.0/5

    Spanning

    0.5/5

    Niet zo

    • Mager verhaal
    • Slechte dialogen
    • Weinig actie
    • Visueel niet indrukwekkend

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticlePercy Jackson & The Olympians is een veilige verfilming
    Next Article The Hatmakers: een cozy must-read
    Ingrid
    • Instagram

    Ingrid is fan van alles wat met popcultuur te maken heeft, maar heeft vooral een zwak voor superhelden. Kijkt veel films en series en schrijft daar graag over. Je kunt haar volgen op @IngridGeekish op Instagram.

    Voor jou geselecteerd

    Krysten Ritter officieel terug als Jessica Jones in het MCU

    15 mei 20252 Mins Read

    Thunderbolts* voorbeeld van Disney’s nieuwe strategie voor het MCU

    11 mei 20253 Mins Read

    Event: De Marvel tentoonstelling in Keulen

    3 mei 20253 Mins Read

    Thunderbolts* cast: “Je moet door blijven gaan en jezelf niet verliezen.”

    2 mei 20258 Mins Read

    Thunderbolts* laat kijker twijfelen over fenomeen ‘helden’

    30 april 20254 Mins Read

    Daredevil: Born Again geeft nieuw leven

    21 april 20254 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je meningReactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

    Over ons

    Welkom bij Geekish.nl, dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. 

    Ons team probeert zo veel mogelijk te kijken, lezen, doen en spelen zodat we jou op de hoogte kunnen houden met onze recensies en achtergrondartikelen.

    Voor iedereen die popculture een warm hart toedraagt, is hier iets te vinden. Sla Geekish.nl op tussen je favorieten, want we komen meerdere keren per week met nieuwe content.

    Contact: info[at]geekish.nl of stuur ons een DM via Instagram.

    Meest recente artikelen
    • How To Train Your Dragon is hondstrouwe remake
    • Materialists is een realistische romcom
    • Weinig dino’s in Pangaea: Verloren Wereld
    • Boeklancering: What Happens in Amsterdam
    • Ballerina is veel geweld en weinig verhaal
    • Is Mission: Impossible (1996) het kijken nog waard?
    • The Phoenician Scheme is een geweldige koortsdroom
    • Heroes Dutch Comic Con voegt drie special guests toe aan line-up
    • Jurassic World (2015) is een prima reboot
    • Sirens is hypnotiserend
    Meest gelezen vandaag
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
      The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Is 4DX het bezoeken waard?
      Is 4DX het bezoeken waard?
    • MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
      MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
    • Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
      Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
    • Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
      Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
    • Rust zacht Valentijn Ringelberg
      Rust zacht Valentijn Ringelberg
    • Barbie is hilarisch en verrassend actueel
      Barbie is hilarisch en verrassend actueel
    • De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
      De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
    Alle categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2025 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....