Facebook Twitter Instagram
    Dit al gelezen?
    • Mixed feelings over horrorgame Evil Nun
    • Star Wars the Deckbuilding Game is een topspel
    • Alle Nederlandstalige limited editions op een rijtje
    • Station Eleven gaat over wat het waard is om te behouden
    • Disney geeft toe dat ze voorzichtiger zijn met nieuwe Star Wars films
    • Sea of Solitude heeft geen wow-factor
    • Star Wars-actrices Amy Allen en Orli Shoshan aanwezig tijdens zomereditie DCC
    • Wie is David in The Last of Us? (Spoilers)
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    • Vacatures
    Geekish.nlGeekish.nl
    Home»Film & TV»Recensie: Titans is bingewaardig maar wil te veel
    Recensie: Titans is bingewaardig maar wil te veel
    Film & TV Recensie

    Recensie: Titans is bingewaardig maar wil te veel

    NoraBy Nora21 februari 20196 Mins Read

    Er lijken steeds meer streaming services te komen. Een tijd terug leek Netflix het alleenrecht te hebben, maar nu komt vrijwel ieder platform met een eigen dienst. Dit jaar komt Disney+ (in Amerika althans) op de markt. HBO, Apple, Hulu, Videoland, Amazon Prime… de lijst wordt alleen maar langer. In Amerika heeft DC Comics ook al een eigen kanaal: DC Universe. Omdat deze streaming service voorlopig nog niet in Europa verkrijgbaar is, hebben ze een deal gemaakt met Netflix. Op die manier kunnen wij tóch van hun eerste originele tv-serie genieten: Titans. Een heerlijk duistere serie met bekende en wat minder bekende personages.

    Waar gaat Titans over?

    Recensie: Titans is bingewaardig maar wil te veel

    De omschrijving van Netflix zelf is erg karig:

    Batmans ex-partner Dick Grayson is een eigen weg ingeslagen en komt enkele jonge helden met problemen tegen. Ze hebben hard een mentor nodig.

    Ook Wikipedia heeft niet veel toe tevoegen:

    When Dick Grayson and Rachel Roth require assistance to deal with a plot that threatens the entire planet, they join forces with Kory Anders and Garfield Logan to form the Titans.

    Hoe dan ook, de serie draait duidelijk om Dick Grayson, Batman’s voormalige partner Robin. Dick is nu politieagent in Chicago en heeft zijn banden met Batman en Gotham City verbroken. Tijdens zijn werk komt hij Rachel Roth tegen, een meisje met bijzondere krachten. In een samenloop van omstandigheden lopen ze ook Kory en Gar tegen het lijf, en zo zijn de Titans geboren. Alhoewel, in de serie noemen ze zichzelf nergens zo en vormen ze bovendien nooit officiëel een superheldenteam. Ze moeten door het plot gestuurde gebeurtenissen wel samenwerken, of ze nu willen of niet. Dick weet uiteraard veel van ‘het wereldje’ en probeert zijn drie nieuwe vrienden zo goed mogelijk te helpen.

    Niet zo Teen meer

    Recensie: Titans is bingewaardig maar wil te veel

    Je kent de Titans waarschijnlijk wel onder de noemer Teen Titans. Deze comicreeks heeft ook twee populaire animatieseries voortgebracht: Teen Titans (2003) en Teen Titans Go! (2013). Die laatste kreeg vorig jaar zelfs een bioscoopversie: Teen Titans Go! To the Movies. De nieuwe live-action serie is in niets te vergelijken met de schattige, vrolijke en hyperactieve animatieseries. Daarom is er ook voor gekozen om het hele ‘Teen’ uit de titel te schrappen. Deze televisieserie is hard, rauw en duister en mikt op een wat ouder publiek dan tieners.

    Daarin onderscheidt de serie zich ook meteen van de zogenaamde Arrowverse series (ook van DC en ook op Netflix te vinden), die toch meer soap-achtig zijn, en vooral voor een jonger publiek bedoeld. Bovendien bestaat een seizoen van een van die series uit meer dan twintig afleveringen, best een bitse zit. Met Titans ben je in slechts elf afleveringen klaar met seizoen één.

    Door de wat meer duistere insteek kunnen er dingen gezegd worden als ‘Fuck Batman’ en zit er behoorlijk wat hard geweld in de serie. Het is slim om de ‘teen’ te laten vallen, de benaming Titans spreekt genoeg tot de verbeelding. Ook is er in deze serie meer ruimte voor karakterontwikkeling. Dick Grayson heeft duidelijk issues met zijn verleden als sidekick voor Batman en heeft het er lastig mee helemaal op zichzelf te focussen.

    Het is duidelijk dat hij moet kiezen tussen het zijn van Dick of het zijn van Robin, wat de nodige consequenties met zich mee brengt. Ook krijgen we meer te weten over zijn verleden en hoe hij is geworden tot wie hij is. Gelukkig zet hoofdrolspeler Brenton Thwaites een geloofwaardig personage neer, want Titans leunt zwaar op Dick/Robin. Voor het eerst in tijden, misschien zelfs wel voor het eerst ooit, is er een kickass live action Robin om naar te kunnen kijken.

    Bomvol eerste seizoen

    Recensie: Titans is bingewaardig maar wil te veel

    Het is wel duidelijk dat Titans zichzelf als belangrijke titel op de markt wil zetten, en dat het het visitekaartje voor DC Universe moet zijn. Want het seizoen zit tot de nok toe gevuld en dat is misschien net iets te veel van het goede. Dick is goed uitgewerkt en heeft, terecht, de meeste screentime. Ook Rachel’s verhaallijn komt goed tot zijn recht. Maar daarna blijkt dat de schrijvers niet echt konden kiezen en dat ze dus maar gewoon álles hebben uitgewerkt. Het lijkt alsof de makers vooral niet helemaal wisten wat ze nou met Kory aanmoesten. Haar geheugenverlies wordt te ver uitgerekt en als dan uiteindelijk duidelijk wordt dat ze een alien is, wordt dat te vluchtig uitgewerkt. Er is gewoon niet genoeg ruimte voor een degelijke verhaallijn voor Kory en dat is jammer want ze is een super interessant personage. Daar had meer in gezeten.

    Omdat Dick, Rachel en Kory al zo veel aandacht krijgen, valt Gar/Beast Boy een beetje buiten de boot. Zijn personage wordt niet goed genoeg benut en hij mag af en toe alleen in een tijger veranderen. De Beast Boy uit de animatieseries was zo veel toffer en uniek. Daarnaast wil Titans ook de personages Hawk en Dove/Hank en Dawn een eigen achtergrondverhaal geven. En hoewel dat verhaal heel interessant is, haalt het de vaart uit de serie. Er is gewoon niet genoeg tijd voor zo veel personages, en dan zijn we er zelfs nog niet. Want aflevering vier dient als backdoor pilot voor de andere nieuwe DC Universe serie Doom Patrol. Daardoor gaat die aflevering wéér over andere personages waardoor er weer minder tijd overblijft voor de vier belangrijkste personages.

    Ook krijgen Donna Troy en Jason Todd allebei zowat een eigen aflevering. Het is echt heel leuk om deze twee personages op het scherm te zien, maar Titans zit al zo vol. Donna had best in het tweede seizoen geïntroduceerd kunnen worden. Dat is een beetje het probleem van Titans: het wil te veel in te weinig tijd. Doordat er zó veel (allemaal even gave) personages in de serie zitten, gaat dat een beetje ten koste aan de vaart en aan het hoofdplot.

    Conclusie

    Titans is een erg fijne nieuwe serie die je binnen de kortste keren hebt gebingewatcht. Dit kan met recht het paradepaardje van de DC Universe worden. De personages zijn allemaal super en de acteurs zijn stuk voor stuk heel goed in hun rol. Het is alleen wel duidelijk dat de serie nog in de kinderschoenen staat. Het wil net te veel. Maar omdat alle personages nu geïntroduceerd zijn en we meer weten over hun achtergronden, kan het al aangekondigde seizoen twee alleen maar beter worden. Titans eindigt met een klapper van een cliffhanger (en introuceert in de after credits scene nóg een nieuw personage) dus laten we hopen dat het tweede seizoen snel komt. Misschien zien we Nightwing daarin wel zijn opwachting maken.

    Het grootste minpunt van het hele eerste seizoen? Die pruik van Kory. Laten we die gewoon in de prullenbak gooien. Kickass Kory verdient beter.

    Titans

    Eindelijk een goede DC serie
    Titans
    3.4

    Cast & Personages

    4.0/5

    Focus

    2.0/5

    Sfeer

    4.0/5

    Actie

    3.5/5

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Skype te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleDe eerste Captain Marvel reacties zijn binnen
    Next Article Fantastic Beasts 3 is uitgesteld
    Nora
    • Twitter
    • Instagram

    Volg Nora op Twitter en Instagram: @nosinne

    Voor jou geselecteerd

    Henry Cavill keert toch niet terug als Superman

    15 december 20222 Mins Read

    Wonder Woman 3 gaat naar verluid niet door

    8 december 20223 Mins Read

    Black Adam is chaotisch maar prima te verteren

    23 oktober 20224 Mins Read

    Wie is Black Adam?

    15 september 20225 Mins Read

    Een zwaar Batwoman seizoen 2 zonder Batwoman zelf

    13 mei 20227 Mins Read

    Batwoman is een badass, ook in de serie!

    30 april 20224 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je mening Reactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

    Welkom bij Geekish!

    Geekish.nl is dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. We houden je op de hoogte van films, TV, boeken, games en evenementen. Op Geekish.nl lees je recensies, achtergrondartikelen, nieuws en meer!

    Contact of samenwerken? Klik hier voor meer informatie, of mail ons: info[at]geekish.nl

    Volg ons ook op Instagram!

    Meest recente artikelen
    • Mixed feelings over horrorgame Evil Nun
    • Star Wars the Deckbuilding Game is een topspel
    • Alle Nederlandstalige limited editions op een rijtje
    • Station Eleven gaat over wat het waard is om te behouden
    • Disney geeft toe dat ze voorzichtiger zijn met nieuwe Star Wars films
    • Sea of Solitude heeft geen wow-factor
    • Star Wars-actrices Amy Allen en Orli Shoshan aanwezig tijdens zomereditie DCC
    • Wie is David in The Last of Us? (Spoilers)
    • Booklovers extravaganza in Scheltema was top!
    • MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
    Populaire artikelen
    • Alle Nederlandstalige limited editions op een rijtje
      Alle Nederlandstalige limited editions op een rijtje
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Recensie: Hex is de lovende recensies niet waard
      Recensie: Hex is de lovende recensies niet waard
    • Star Wars the Deckbuilding Game is een topspel
      Star Wars the Deckbuilding Game is een topspel
    • Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
      Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
    • Recensie: The Undoing is een psychologische thriller vol plottwists
      Recensie: The Undoing is een psychologische thriller vol plottwists
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Wat moet je (her)kijken voor Ant-Man Quantumania?
      Wat moet je (her)kijken voor Ant-Man Quantumania?
    • Locke & Key seizoen 3 is gelukkig het laatste
      Locke & Key seizoen 3 is gelukkig het laatste
    • Recensie: Manifest kan sterke start niet volhouden
      Recensie: Manifest kan sterke start niet volhouden
    Koffie of Funko?
    Buy Me a Coffee at ko-fi.com
    Korting bij Back to the Toys
    BoekenBoeken
    Categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2023 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....