Facebook Twitter Instagram
    Dit al gelezen?
    • Senior Year is een komedie zonder gevoel
    • Truly, Devious is een okay YA murder mystery
    • Wie is Clea in the Multiverse of Madness? (Spoilers)
    • Een zwaar Batwoman seizoen 2 zonder Batwoman zelf
    • Nocturna: unieke potentie loopt uit op teleurstelling
    • Heartstopper is hartverwarmend
    • The Dropout is onvoorstelbaar echt
    • Ondine: over de kleine zeemeermin die niet meer zo klein is
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Over Ons
      • Join the team
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Events
    • Games
    • Recensies
    • Nieuws
    Geekish.nlGeekish.nl
    Home»Film & TV»Recensie: Aquaman is de leukste DCEU film tot nu toe
    Recensie: Aquaman is de leukste DCEU film tot nu toe
    Film & TV Recensie

    Recensie: Aquaman is de leukste DCEU film tot nu toe

    IngridBy Ingrid18 december 20184 Mins Read

    DC heeft een heleboel interessante personages. Toch slaat de studio met hun DCEU vaker de plank mis dan dat ze die plank wel raken. Suicide Squad had weinig hoogtepunten. Batman vs. Superman was geen groot succes. De enige drie goede dingen aan Justice League waren Wonder Woman, The Flash en Aquaman. Die laatste is nu aan de beurt voor zijn solofilm. Jason Momoa keert terug in de huid van Arthur Curry. Zijn vader is de vuurtorenwachter en zijn moeder is de koningin van Atlantis. Ze zouden elkaar nooit hebben mogen ontmoeten en toch gebeurde het. Jaren later maakt Arthur veel los. Zijn heldhaftige daden op zee zorgen ervoor dat hij de bijnaam Aquaman krijgt. Het zorgt er echter ook voor dat hij vijanden maakt. Dat is echter niet zijn grootste zorg. Als zijn halfbroer Koning Orm de oorlog verklaart aan de oppervlakte, is Arthur de enige die dit kan voorkomen.

    Recensie: Aquaman is de leukste DCEU film tot nu toe

    Prachtige onderwaterwereld

    Over het algemeen gesproken zijn DCEU films erg donker van toon. Aquaman brengt hier enigszins verandering in. De wereld van Atlantis is prachtig en kleurrijk. Visueel gezien is de film een lust voor het oog. Zowel de prachtige onderwatermonsters als de epische vechtscènes zorgen ervoor dat je je geen moment verveelt. De film doet wel erg veel aan expositie en soms haalt dat het tempo er een beetje uit. Soms is eenvoud beter en dan is het jammer als personages te veel vertellen over wat er gebeurt. We willen actie zien. Gelukkig is daar geen gebrek aan in deze film.

    Het verhaal van de film is niets bijzonders. We volgen Arthur op zijn weg om koning te worden, ook al wil hij dit zelf niet. Het chosen one gehalte is hoog, maar op zich is het niet storend. Wat wel storend is, is dat er twee verschillende verhaallijnen door elkaar lopen en deze niet altijd naadloos op elkaar aansluiten. Arthur moet het niet alleen opnemen tegen Koning Orm, hij moet er ook nog voor zorgen dat Black Manta hem geen kopje kleiner maakt. Helaas voelt de Black Manta verhaallijn enkel als set-up voor een vervolgfilm. Iets wat de mid-credits scène bevestigt.

    Recensie: Aquaman is de leukste DCEU film tot nu toe

    Aquaman presteert iets wat eerdere DCEU films niet is gelukt. De humor voelt niet geforceerd en de film heeft dan ook oprecht grappige momenten. Dat komt voornamelijk door de enorme charme van Jason Momoa. Buiten het feit dat hij de ideale keuze is voor het personage, is hij ook de dragende kracht van de film.

    Zijn collega’s doen verder niet voor hem onder. Amber Heard is een prima Princess Mera. Ze weet zowel  de diplomatieke kant van haar personage uit te beelden en ondertussen zijn haar actiescènes fantastisch om naar te kijken. De Oscar-genomineerde Willem Dafoe speelt Arthurs mentor Vulko met verve. Patrick Wilson weet ervoor te zorgen dat zijn personage niet enkel een slechterik is, maar ook enige diepte heeft. Het is ook goed om Nicole Kidman weer terug te zien keren op het grote scherm. Hoewel haar rol niet enorm groot is, maakt ze vooral indruk in een fantastische gevechtsscène aan het begin van de film.

    Recensie: Aquaman is de leukste DCEU film tot nu toe

    De redding van de DCEU?

    Aquaman is bij lange na geen perfecte film, maar dat is ook onmogelijk. Ondanks de gebreken is het toch een film die je twee uur lang weet te boeien. De enige andere DCEU film die dit voor elkaar kreeg was Wonder Woman. Wellicht dat beide personages de redding weten te zijn voor de studio. Aquaman heeft al $300 miljoen dollar binnen gebracht op de wereldwijde markt. Aquaman komt pas op 21 december uit in de Verenigde Staten, dus de film is nu al een enorm succes. Tel daarbij op dat James Gunn (Guardians Of The Galaxy) ingehuurd is om Suicide Squad 2 te maken. Wellicht is er toch nog hoop voor de DCEU om net zo succesvol te worden als Marvel.

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Skype te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleGeekmas: een magische kerst in The Holiday Calendar
    Next Article Is 4DX het bezoeken waard?
    Ingrid
    • Instagram

    Ingrid is fan van alles wat met popcultuur te maken heeft, maar heeft vooral een zwak voor superhelden. Kijkt veel films en series en schrijft daar graag over. Je kunt haar volgen op @IngridGeekish op Instagram.

    Voor jou geselecteerd

    Batwoman is een badass, ook in de serie!

    30 april 20224 Mins Read

    HBO Max is gelanceerd in Nederland

    8 maart 20224 Mins Read

    Titans seizoen 3 is meer soap dan serie

    6 januari 20226 Mins Read

    Recensie: The Suicide Squad is kleurrijk geweld

    15 augustus 20215 Mins Read

    Recensie: The Flash seizoen 6 is spannend en meeslepend

    19 juli 20215 Mins Read

    Recensie: Stargirl is beter dan verwacht

    15 mei 20214 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je mening Reactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

    Welkom bij Geekish!

    Geekish.nl is dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. We houden je op de hoogte van films, TV, boeken, games en evenementen. Op Geekish.nl lees je recensies, achtergrondartikelen, nieuws en meer!

    Contact of samenwerken? Klik hier voor meer informatie, of mail ons: info[at]geekish.nl

    Volg ons ook op Instagram!

    Meest recente artikelen
    • Senior Year is een komedie zonder gevoel
    • Truly, Devious is een okay YA murder mystery
    • Wie is Clea in the Multiverse of Madness? (Spoilers)
    • Een zwaar Batwoman seizoen 2 zonder Batwoman zelf
    • Nocturna: unieke potentie loopt uit op teleurstelling
    • Heartstopper is hartverwarmend
    • The Dropout is onvoorstelbaar echt
    • Ondine: over de kleine zeemeermin die niet meer zo klein is
    • Doctor Strange in the Multiverse of Madness is een trip
    • Het extractieritueel is een vermakelijk vervolg
    Instagram
    Senior Year is een film die potentie had, maar waarvan de potentie niet is waargemaakt. Lees onze volledige recensie nu op Geekish.nl!
    Truly, Devious is een prima slow burn YA moordmysterie die zich afspeelt op een Zweinstein-achtige locatie. Lees onze recensie nu op de site!
    In ons artikel van vandaag duiken we wederom de wereld in van Doctor Strange in the Multiverse of Madness en leggen we uit wie dit mysterieuze personage is die je ziet in de mid-credits scene. Let op! In het artikel zitten spoilers, dus heb je de film nog niet gezien, kom dan later terug om het artikel te lezen.
    Batman seizoen 2 is een stuk zwaarder dan seizoen 1, maar wel goed. Lees de volledige recensie nu op Geekish.nl!
    Populaire artikelen
    • Poppy is lang niet het engste in horrorgame Poppy Playtime
      Poppy is lang niet het engste in horrorgame Poppy Playtime
    • Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
      Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
    • Top 10 beste escape rooms in Nederland
      Top 10 beste escape rooms in Nederland
    • Recensie vol spoilers: 13 Minuten is echt heel slecht
      Recensie vol spoilers: 13 Minuten is echt heel slecht
    • Heartstopper is hartverwarmend
      Heartstopper is hartverwarmend
    • Recensie: Op het einde gaan ze allebei dood - Adam Silvera
      Recensie: Op het einde gaan ze allebei dood - Adam Silvera
    • Wie is Clea in the Multiverse of Madness? (Spoilers)
      Wie is Clea in the Multiverse of Madness? (Spoilers)
    • House of Gucci wordt gered door Gaga
      House of Gucci wordt gered door Gaga
    • Morbius: Een voorbeeld van hoe het niet moet
      Morbius: Een voorbeeld van hoe het niet moet
    • Truly, Devious is een okay YA murder mystery
      Truly, Devious is een okay YA murder mystery
    Kopje koffie voor ons?
    Buy Me a Coffee at ko-fi.com
    BoekenBoeken
    Categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2022 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....
     

      loading Annuleren
      Bericht niet verstuurd - controleer je e-mailadres!
      E-mail-controle mislukt, probeer het opnieuw
      Helaas, je blog kan geen berichten per e-mail delen.