Close Menu
Geekish.nl
    Recente berichten
    • Is Jurassic World: Fallen Kingdom de slechtste film in de saga?
    • Nieuwe Hunger Games film cast grote namen
    • Another Simple Favor had niet gehoeven
    • Dit kun je verwachten tijdens Heroes Dutch Comic Con in de Jaarbeurs
    • How To Train Your Dragon is hondstrouwe remake
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dit al gelezen?
    • Is Jurassic World: Fallen Kingdom de slechtste film in de saga?
    • Nieuwe Hunger Games film cast grote namen
    • Another Simple Favor had niet gehoeven
    • Dit kun je verwachten tijdens Heroes Dutch Comic Con in de Jaarbeurs
    • How To Train Your Dragon is hondstrouwe remake
    • Materialists is een realistische romcom
    • Weinig dino’s in Pangaea: Verloren Wereld
    • Boeklancering: What Happens in Amsterdam
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Interviews
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    Geekish.nl
    Home»Film & TV»Disney+ valt tegen en wij leggen uit waarom
    Disney+ valt tegen en wij leggen uit waarom
    Film & TV

    Disney+ valt tegen en wij leggen uit waarom

    NoraBy Nora4 april 20206 Mins Read

    Het zou de heilige graal worden in streamingland. Een waardige concurrent voor Netflix. Disney+. Iedereen keek er reikhalzend naar uit, en de eerste (gratis) maand werd er ook veel gebruik van gemaakt, net als tijdens de feestdagen. Maar nu… Nu is het stil. Iedereen heeft alle Marvel films nu wel op volgorde gezien, en idem met het Star Wars universum. Netflix poept de ene na de andere Original van hoge kwaliteit er uit en Disney… Het moet gezegd: Disney+ valt tegen.

    Weinig eigen Disney+ Originals

    Disney+ valt tegen en wij leggen uit waarom

    Je zou denken dat een bedrijf met Zo Veel Geld ook meteen veel eigen, nieuwe content kan toevoegen aan hun streamingservice. Al hun concurrenten hebben veel (en vaak goede) eigen series en films. Netflix, Amazon Prime, zelfs het nieuwe Apple TV heeft veel eigen content. Maar Disney+… not so much. Er staat echt heel veel op Disney+, maar het is voornamelijk oud(er) materiaal én het is voornamelijk spul voor kinderen en tieners. Het begon zo goed: meteen bij de introductie stonden er eigen titels op zoals High School Musical: The Musical: The Series, Encore en Pixar in Real Life. En met Kerst kon iedereen genieten van de zoetsappige maar vermakelijke kerstfilm Noelle. Ook volgde al heel snel The Mandalorian, hét kijkcijferkanon van Disney+. Maar nu alle fans deze geweldige serie hebben gezien, hebben diezelfde fans ook hun abonnement stopgezet

    Het is wachten op nieuwe series en films. En die komen er wel. Kijk maar eens op het overzicht. We krijgen natuurlijk nog alle Marvel series zoals The Falcon & The Winter Soldier, WandaVision en Loki. Maar het duurt allemaal gewoon erg lang. En daarmee verliest Disney+ gestaag hun (volwassen) abonnees. Hoe kan het dat Netflix wel iedere maand goede en gave titels kan toevoegen, maar Disney+ niet? Het ligt niet aan het geld… Disney+ valt tegen op het gebied van eigen materiaal. Hopelijk kunnen we over één of twee jaar zeggen dat dat niet meer zo is.

    Love, Simon & Lizzie McGuire

    DIsney+ LizzieMcGuire reboot wat is er aan de handTwee aangekondigde series waar zowel tieners als (jong) volwassenen enthousiast van werden: Love, Simon en Lizzie McGuire. Maar beide series lijken nu helemaal niet meer naar Disney+ te komen, en dat is een fikse aderlating. Love, Simon zou al in juni te zien zijn, maar verhuist nu naar de zender Hulu. Hulu is in Nederland helemaal niet te zien, en de vraag is of daar in de toekomst verandering in gaat komen. Ook de serie High Fidelity zou eerst naar Disney+ komen, maar ging toch naar Hulu. Waarom? Omdat Disney+ zich als familiezender wil profileren, en daar valt content met een meer volwassen thema blijkbaar niet tussen.

    Over Lizzie McGuire is nog minder bekend. De serie was in productie, maar lijkt nu compleet gestopt omdat de maker het niet helemaal eens was met de gekozen lijn. Of er nog verder gefilmd gaat worden met een herzien verhaal, valt nog maar te bezien. Dat terwijl alle fans van toen heel graag wilden zien hoe Lizzie het als dertiger doet. Het is te hopen dat de serie toch nog opgepakt gaat worden, zeker aangezien vrijwel de complete originele cast weer terug was. Wil je meer lezen over het drama achter de schermen, lees dan dit artikel van Vulture maar eens.

    Waar blijft de content voor volwassenen?

    The Princess Bride op Disney+Disney+ wil dus een familiezender zijn en blijven. Maar dat verklaart niet bepaald waarom alle Marvel, Star Wars en X-Men films op de streamingservice staan. Die zijn tenslotte ook niet voor de allerkleinsten. En het zijn toch de ouders die een abonnement op een streamingservice afsluiten. Die ouders, en alle andere volwassenen, willen Deadpool en Logan. En ook films die buiten grote franchises vallen, zoals Kingsman, Gone Girl of zelfs Titanic. Oh jemig, geef ons dan tenminste de Die Hard films. Of als je het over de ultieme familiefilm hebt: waarom staat The Princess Bride niet op Disney+? WAAROM? Nog meer titels: alle films uit de Alien en Planet of the Apes franchises. Ja, dit zijn bijna allemaal Fox titels, maar Fox is in handen van Disney, en de X-Men films staan tenslotte ook online.

    Wil je de mensen die het abonnement betalen, dan moet je hen paaien. Ik ken genoeg volwassenen die hun abonnement al hebben stopgezet, want: Disney+ valt tegen voor hen. Met honderden titels die níet op de streamingservice staan, is het logisch dat Disney+ niet aan de verwachtingen van de meeste volwassen kijkers voldoet. Het zou toch mooi zijn als we komende kerst met z’n allen de ultieme kerstfilm kunnen zien? Ja, dat is inderdaad Die Hard.

    Gepaaid met Frozen 2

    Disney+ valt tegen en wij leggen uit waarom

    Tijdens de coronacrisis paait Disney+ alle jonge ouders en jongere fans door Frozen 2 veel eerder online te zetten dan gepland. Geniale move, waarvoor dank. Maar veel meer recente films staan er niet op. Waar Netflix eigen films heeft (of koopt) die aan de lopende band worden toegevoegd, is op Frozen 2 na de nieuwste film op Disney Plus Avengers: Endgame. Zelfs The Rise of Skywalker is nog niet te zien! Nu we tijdens de corona-crisis allemaal zo veel mogelijk thuis moeten blijven, is dit dé kans om ons te voorzien van nieuwe series en films. Gelukkig werd onlangs bekend gemaakt dat de nieuwste Disney Film Artemis Fowl niet in de bioscopen gaat verschijnen, maar direct op Disney+ verschijnt. Dat is tenminste nog iets. Dit is een film waar alle lezers (Artemis Fowl is een boekverfilming) reikhalzend naar uitkijken. Wie weet wat deze crisis ons nog meer brengt. Al gaan een hoop producties ook vertraging oplopen, want vrijwel alles is natuurlijk stopgezet nu.

    Toekomst van Disney+

    Er zijn eigenlijk twee dingen die Disney+ moet doen om hun abonnees te behouden én terug te krijgen:

    1. Meer eigen content, zo snel mogelijk
    2. Meer films en series voor volwassenen

    Er zijn nog drie andere dingen die de streaming service kan overwegen:

    1. Zorg dat Hulu aan Disney+ gekoppeld wordt
    2. Zet meer oude maar gave content online, zowel van Disney als van Fox
    3. Release de nieuwste films sneller, zeker in deze crisistijd

    Wat vind jij? Heb je nog een abonnement op Disney+ of heb je die al opgezegd of misschien nooit gehad? We hopen van harte dat Disney+ over een jaar veel meer unieke en volwassen content heeft, zodat we lekker kunnen blijven kijken met z’n allen. Want Frozen 2 op repeat, dat is ook niet alles.

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleReadathons: alles wat moet je weten en hoe je mee kunt doen
    Next Article Alle verplaatste releasedata van de nieuwste films op een rijtje
    Nora
    • X (Twitter)
    • Instagram

    Volg Nora op Twitter en Instagram: @nosinne

    Voor jou geselecteerd

    De American Born Chinese serie is duidelijk van Disney+

    27 september 20245 Mins Read

    Interview: Moon Girl & Devil Dinosaur cast over het belang van diversiteit

    8 mei 20238 Mins Read

    Moon Girl & Devil Dinosaur is een kleurrijk feest

    7 mei 20233 Mins Read

    Peter Pan & Wendy zorgt voor ‘blije gedachten’

    30 april 20235 Mins Read

    Female empowerment in MPower

    24 maart 20235 Mins Read

    Extraordinary valt tegen vanaf de eerste aflevering

    5 februari 20235 Mins Read
    View 2 Comments

    2 reacties

    1. Joany on 8 april 2020 08:13

      Ik ben het hier helemaal mee eens. En wil daar graag aan toevoegen dat van veel series die ik uit pure nostalgie nog eens wilde kijken slechts 1 of 2 seizoenen in het aanbod zijn. En dan niet eens het eerste seizoen! Bijvoorbeeld ‘So Weird’; een van mijn lievelingsprogramma’s als tiener die ik even dacht terug te kunnen kijken op Disney+ tot alleen het tweede seizoen erop bleek te staan. Whyyyy!

      Reply
      • Nora on 8 april 2020 14:20

        JA! Heel gek dat zeker van oudere series niet gewoon álle seizoenen meteen online staan. Snap dat je bij heel nieuwe series (zoals Runaways) wel even moet wachten maar niet bij alles van voor 2015.

        Reply

    Geef je meningReactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

    Over ons

    Welkom bij Geekish.nl, dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. 

    Ons team probeert zo veel mogelijk te kijken, lezen, doen en spelen zodat we jou op de hoogte kunnen houden met onze recensies en achtergrondartikelen.

    Voor iedereen die popculture een warm hart toedraagt, is hier iets te vinden. Sla Geekish.nl op tussen je favorieten, want we komen meerdere keren per week met nieuwe content.

    Contact: info[at]geekish.nl of stuur ons een DM via Instagram.

    Meest recente artikelen
    • Is Jurassic World: Fallen Kingdom de slechtste film in de saga?
    • Nieuwe Hunger Games film cast grote namen
    • Another Simple Favor had niet gehoeven
    • Dit kun je verwachten tijdens Heroes Dutch Comic Con in de Jaarbeurs
    • How To Train Your Dragon is hondstrouwe remake
    • Materialists is een realistische romcom
    • Weinig dino’s in Pangaea: Verloren Wereld
    • Boeklancering: What Happens in Amsterdam
    • Ballerina is veel geweld en weinig verhaal
    • Is Mission: Impossible (1996) het kijken nog waard?
    Meest gelezen vandaag
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
      The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Is 4DX het bezoeken waard?
      Is 4DX het bezoeken waard?
    • MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
      MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
    • Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
      Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
    • Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
      Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
    • Rust zacht Valentijn Ringelberg
      Rust zacht Valentijn Ringelberg
    • Barbie is hilarisch en verrassend actueel
      Barbie is hilarisch en verrassend actueel
    • De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
      De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
    Alle categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2025 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....