Facebook Twitter Instagram
    Dit al gelezen?
    • De appeltaart van hoop geeft inderdaad hoop
    • 4 toffe dunne boekenreeksen voor jongeren
    • Geekish de Podcast Aflevering #3: Liefde & Plot Twists
    • The Umbrella Academy S3 is weer genieten
    • Elvis brengt de koning weer tot leven
    • Is Pirates of the Caribbean: At World’s End de slechtste film uit de saga?
    • Zam de Fikser fikst het helaas niet
    • Wie zijn de ClanDestines in Ms. Marvel?
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Over Ons
      • Join the team
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Events & Uitjes
    • Games
    • Recensies
    • Nieuws
    Geekish.nlGeekish.nl
    Home»Film & TV»Recensie: The One is niet heel bijzonder
    Film & TV Recensie

    Recensie: The One is niet heel bijzonder

    IngridBy Ingrid14 april 20214 Mins Read

    Wat als we een test konden doen en zo gematcht zouden kunnen worden met onze ware liefde? Het is de vraag die gesteld wordt in de nieuwe Netflix serie The One. Het concept is niet geheel nieuw. Amazon Prime heeft momenteel een soortgelijke serie genaamd Soulmates en er was ook een Black Mirror aflevering die hierover ging. Het is dus belangrijk om als serie iets nieuws en interessants te brengen. Helaas valt dat bij The One een beetje tegen. In plaats van een interessante kijk in een wereld waarin liefde maakbaar is, krijgen we een uitgestippeld moordmysterie waarvan we eigenlijk al vanaf het begin weten hoe het in elkaar zit. Jammer, aangezien het verhaal an sich veel potentie had.

    Waar gaat The One over?

    Rebecca Webb is een succesvolle zakenvrouw, die bekendheid heeft verworven door haar bedrijf The One. Dit bedrijf matched mensen met de liefde van hun leven, door simpelweg hun DNA door een database te halen. Maar net als in de liefde schijnt toch niet alles maakbaar te zijn. Om te komen waar ze is, heeft Rebecca letterlijk over lijken moeten gaan. Als een van die lijken uit de Thames wordt gevist, blijkt dat Rebecca niet langer kan doen alsof de wereld die ze gecreëerd heeft perfect is.

    Recensie: The One is niet heel bijzonder

    Niet echt spannend genoeg

    Het is een interessant concept. De meeste mensen verlangen naar ware liefde en het is fascinerend dat het zomaar beschikbaar zou kunnen zijn. Natuurlijk blijft het ook een eng idee als je bedenkt dat er daarmee vele huwelijken en relaties sneuvelen. Hoewel The One zijn best doet om deze verhaallijnen ook te laten zien, ligt de focus vooral op Rebecca (Hannah Ware) en James (Dimitri Leonidas) die allebei schuldig zijn voor de dood van hun vriend Ben (Amir El-masry). Nu denk je wellicht, hey een spoiler! Geen zorgen. Het is al vanaf het eerste moment duidelijk wie er verantwoordelijk zijn voor het lijk in de Thames. Helaas neemt dat ook een deel van de spanning weg. Het kan heel interessant zijn als je van tevoren weet wie het heeft gedaan, maar de puzzelstukjes langzaam op hun plek vallen. Helaas is er geen enkel mysterie in The One.

    Dit komt mede doordat de personages gewoonweg niet interessant zijn. Rebecca had een kille psychopaat moeten zijn, maar haar personage is vlak, kil en niet boeiend. De rest van de personages zijn al niet veel beter. Er is een verhaallijn over een vrouw die haar man de test laat doen en erachter komt dat een vrouw die in Londen woont de match is van haar man. Uit pure jaloezie wordt ze bevriend met de vrouw en dit kan natuurlijk alleen maar mis gaan. Boeiend concept zou je denken. Helaas zijn de personages niet goed genoeg geschreven om je om ze te laten geven. Of de politieagente wiens match een ongeluk krijgt als ze naar Engeland komt en in coma raakt. Verwarrend vooral. Het acteerwerk is ook niet van een enorm hoog niveau.

    Voor een thriller is er bizar weinig spanning. Het is acht afleveringen lang meer van hetzelfde en ondanks een concept waar zoveel uit te halen valt, is The One gewoon een ok serie. Helaas is het niet echt een serie die het waard is om te kijken.

    Conclusie

    Het schijnt dat Soulmates op Amazon Prime beter in elkaar steekt dan The One. Mocht je toch interesse hebben in een dystopische serie, kijk dan naar Black Mirror. The One is niet de slechtse serie die er bestaat, maar het is simpelweg niet boeiend. Met zoveel keuze zou het zonde zijn om hier teveel tijd in te steken. Helaas is deze serie dus geen goede match.

    The One is nu te zien op Netflix.

    The One

    The One
    2.15

    Personages

    2.0/5

    Plot

    3.0/5

    Spanning

    2.0/5

    Originaliteit

    2.3/5

    Mysterie

    1.5/5

    Goed

    • Interessant concept

    Niet zo

    • Had beter uitgewerkt moeten worden.
    • Geen spanning
    • Vlakke personages

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Skype te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleNational Treasure: Book of Secrets treasure is iets minder…
    Next Article The Handmaid’s Tale Seizoen 4: 30 april op Videoland
    Ingrid
    • Instagram

    Ingrid is fan van alles wat met popcultuur te maken heeft, maar heeft vooral een zwak voor superhelden. Kijkt veel films en series en schrijft daar graag over. Je kunt haar volgen op @IngridGeekish op Instagram.

    Voor jou geselecteerd

    The Umbrella Academy S3 is weer genieten

    28 juni 20226 Mins Read

    Love, Death and Robots is een must-see

    9 juni 20226 Mins Read

    Stranger Things S4 is langer en enger dan ooit

    2 juni 20228 Mins Read

    Senior Year is een komedie zonder gevoel

    17 mei 20224 Mins Read

    Heartstopper is hartverwarmend

    10 mei 20223 Mins Read

    Bridgerton seizoen 2 is weer om te smullen

    10 april 20225 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je mening Reactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

    Welkom bij Geekish!

    Geekish.nl is dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. We houden je op de hoogte van films, TV, boeken, games en evenementen. Op Geekish.nl lees je recensies, achtergrondartikelen, nieuws en meer!

    Contact of samenwerken? Klik hier voor meer informatie, of mail ons: info[at]geekish.nl

    Volg ons ook op Instagram!

    Meest recente artikelen
    • De appeltaart van hoop geeft inderdaad hoop
    • 4 toffe dunne boekenreeksen voor jongeren
    • Geekish de Podcast Aflevering #3: Liefde & Plot Twists
    • The Umbrella Academy S3 is weer genieten
    • Elvis brengt de koning weer tot leven
    • Is Pirates of the Caribbean: At World’s End de slechtste film uit de saga?
    • Zam de Fikser fikst het helaas niet
    • Wie zijn de ClanDestines in Ms. Marvel?
    • Love Letter is het leukste korte kaartspel
    • Er komt een Jon Snow spin-off serie en dat is een slecht idee
    Instagram
    Nora: "de appeltaart van hoop kwam op een bijzondere manier mijn leven in. Na het plotselinge overlijden van @nerdygeekyfanboy, zag ik op Instagram berichten voorbij komen met daarin dit boek. Het bleek een van zijn favorieten ooit te zijn, en veel mensen kochten dit als eerbetoon. Een stukje Joost in je boekenkast, als het ware. Zo kocht ik ook dit boek, in de hoop er net zo van te kunnen genieten als hij."
    🦇 WINACTIE 🦇
    Jongeren lezen steeds minder, en ook steeds minder vaak in het Nederlands. Leeslijsten op school nemen al een hoop van het leesplezier weg, en vaak is er ook gewoon geen tijd om even een boek te pakken. Uitgeverijen spelen hier nu op in door novelles uit te brengen; korte en dunne boeken voor jongeren die niet zo van lezen houden, of die juist graag geen dikke boeken lezen. Hiermee hopen ze het plezier voor lezen te stimuleren. Zo zijn er drie speciale boekenreeksen uitgebracht gemarket voor zulke jongeren, en één boekenreeks voor een iets jongere doelgroep, maar die hier wel in het rijtje past.
    Het is weer tijd voor de derde aflevering van Geekish de Podcast met @alexander.gielen en @ingridgeekish! In deze aflevering hebben we het over Thor, liefde en plot twists. Kortom, mis hem niet! Je kunt hem beluisteren op Spotify of via Geekish.nl!
    Populaire artikelen
    • Poppy is lang niet het engste in horrorgame Poppy Playtime
      Poppy is lang niet het engste in horrorgame Poppy Playtime
    • Recensie: The Handmaid's Tale is een hartbrekende must-see
      Recensie: The Handmaid's Tale is een hartbrekende must-see
    • Poppy Playtime chapter 2: gave puzzels, teleurstellende Mommy Long Legs
      Poppy Playtime chapter 2: gave puzzels, teleurstellende Mommy Long Legs
    • Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
      Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
    • Recensie: Hex is de lovende recensies niet waard
      Recensie: Hex is de lovende recensies niet waard
    • Top 10 beste escape rooms in Nederland
      Top 10 beste escape rooms in Nederland
    • Recensie: Manifest kan sterke start niet volhouden
      Recensie: Manifest kan sterke start niet volhouden
    • House of Gucci wordt gered door Gaga
      House of Gucci wordt gered door Gaga
    • De beste films en series over het einde van de wereld
      De beste films en series over het einde van de wereld
    • Waar het licht is - prachtig boek met zwaar thema
      Waar het licht is - prachtig boek met zwaar thema
    Kopje koffie voor ons?
    Buy Me a Coffee at ko-fi.com
    BoekenBoeken
    Categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2022 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....