Bring Her Back (2025) is een onheilspellende en beklemmende psychologische horrorfilm van de Australische broers Danny en Michael Philippou. Eerder boekten zij wereldwijd succes met hun verrassende debuut Talk to Me. Waar hun eerste film draaide om contact met de doden via een sinistere hand, duiken ze nu dieper in het menselijk brein, rouw, schuld en manipulatie. Bring Her Back is minder explosief, maar des te onheilspellender, sluipender en verontrustender.

Waar gaat Bring Her Back over?
De film opent krachtig met een tragedie: de dood van de vader van stiefbroer Andy (Billy Barratt) en zijn blinde halfzus Piper (Sora Wong) zet direct de toon. De twee worden opgevangen door pleegmoeder Laura (een ijzingwekkend overtuigende Sally Hawkins), die op het eerste gezicht warm en zorgzaam lijkt, maar al snel een kil en manipulatief randje laat zien. Laura woont samen met haar zoon Oliver (Jonah Wren Phillips), een zwijgzaam en fysiek fragiel jongetje dat zelden spreekt, maar wiens aanwezigheid de sfeer steeds zwaarder maakt.
De dynamiek binnen het nieuwe pleeggezin is broeierig. Andy voelt zich duidelijk niet op zijn plek, terwijl Piper zich juist steeds meer lijkt te binden aan Laura, die haar behandelt alsof ze haar eigen dochter is. Het blijkt echter dat haar eigen dochter overleden is. De naam Cathy (gespeeld in flashbacks door Mischa Haywood) valt steeds vaker. Langzaam maar zeker begint de realiteit te verschuiven, geholpen door duistere muziek, unheimische camerahoeken en subtiele visuele hints die de kijker steeds verder een psychologische val in lokken.
Psychologische manipulatie op zijn best
Wat Bring Her Back onderscheidt van doorsnee horrorfilms, is de constante psychologische druk. Het script zit vol dialogen waarin rouw, verlies en schuld op indringende wijze worden besproken. In die zin is het meer dan alleen een horrorfilm. Het psychologische aspect komt ook duidelijk naar voren, wat de film des te enger maakt. Actuele thema’s als mentale gezondheid en rouwverwerking staan hierin centraal.

Sterk acteerwerk
Het acteerwerk in Bring Her Back is zonder overdrijven van hoog niveau. Billy Barratt levert een rauwe, eerlijke performance als Andy, die zichtbaar worstelt met zijn verlies en wantrouwen. Sora Wong weet als Piper een krachtige combinatie neer te zetten van kwetsbaarheid en innerlijke kracht, zonder haar blindheid ooit tot cliché te maken.
Toch is het vooral Sally Hawkins die de show steelt. Ze laat als Laura zowel haar fragiele als gevaarlijke kant zien. Je weet nooit wat haar echte intenties zijn. Ook Jonah Wren Phillips als Oliver is indrukwekkend. In horrorfilms hebben we al vaak het stereotype enge kind gezien, maar hij weet het geloofwaardig te spelen, waardoor hij geen karikatuur wordt.
Door het visuele aspect wordt het beklemmende gevoel van de film benadrukt. De cinematografie werkt op je onderbewuste in. Er wordt gebruik gemaakt van subtiele schaduwen, close-ups en een kleurgebruik dat steeds grauwer en killer wordt. Er zijn slechts een paar momenten dat er echt expliciete en bloederige horror te zien is. Door het spaarzame gebruik van deze momenten zijn deze des te effectiever.
Conclusie
Bring Her Back is een horrorfilm die onder je huid kruipt en daar blijft zitten. Er wordt geen klakkeloos gebruik gemaakt van jump scares, maar de angst wordt zorgvuldig opgebouwd. Als kijker wordt je continu verrast door een spanning die steeds groter wordt. Voor liefhebbers van psychologische horrorfilms is dit een feestje. Maar wees gewaarschuwd! Deze film is niet voor gevoelige kijkers.

