Close Menu
Geekish.nl
    Recente berichten
    • Run Away ontspoort na veelbelovende start
    • Rings of Fate is een matige fantasie op z’n best
    • De Stranger Things documentaire gooit olie op het vuur
    • Heroes Made in Asia kondigt Demon Slayer stemactrice aan als gast voor aankomende editie
    • LEGO onthult eerste drie Pokémon-sets
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dit al gelezen?
    • Run Away ontspoort na veelbelovende start
    • Rings of Fate is een matige fantasie op z’n best
    • De Stranger Things documentaire gooit olie op het vuur
    • Heroes Made in Asia kondigt Demon Slayer stemactrice aan als gast voor aankomende editie
    • LEGO onthult eerste drie Pokémon-sets
    • Voor de meisjes is een zeldzaam sterke Nederlandse film
    • Waarom het einde van Stranger Things zoveel fans teleurstelde
    • Wat je moet weten voor je The Mighty Nein kijkt
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Interviews
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    Geekish.nl
    Home»Boeken»Neverending to be read van Jennifer
    Neverending to be read van Jennifer
    Boeken

    Neverending to be read van Jennifer

    JayBy Jay26 januari 20215 Mins Read

    Na het succes van Nora’s Friday Five: 5 ongelezen boeken uit eigen kast, vandaag mijn (Jennifer) neverending to be read blog met uiteenlopende boeken. Je leest hieronder waarom ze nog steeds niet van die lijst af zijn. Deze opsomming bestaat uit de boeken die het langst nog ongelezen zijn: Lord of the Rings, Mythos, Caraval, de Da Vinci Code en Alice in Wonderland. Het is in ieder geval duidelijk dat ik van fantasy houd, maar waarom zijn deze boeken nog niet gelezen?

    Lord of the Rings van J. R. R. Tolkien

    Neverending to be read van Jennifer

    De Hobbit heb ik een tijdje terug wel gelezen, maar ik kan mezelf er gewoon niet toe zetten om aan Lord of the Rings of The Silmarillion te beginnen. Ik heb ze al wel een tijdje fysiek op de plank staan. Van mijn opa heb ik zijn LotR boeken gekregen en The Silmarillion was een verjaardagscadeau.

    LotR schrikt me af omdat ik hele oude boeken heb met dunne pagina’s en een klein lettertype, dus het lijkt heel veel (terwijl ik zat dikke boeken lees…). Ik heb daarnaast van meerdere mensen gehoord dat The Silmarillion heel intens en verwarrend is, maar wel heel leuk. Dus niet echt lekkere luchtige reads… Dit zijn van die boeken waar ik in de zomervakantie tijd voor zou nemen, maar ondertussen werk ik al twee jaar en kun je helaas niet meer echt spreken van ‘zomervakantie’. Ik ben bang dat ze dus nog wel een tijdje stof zullen staan te verzamelen… Iemand tips voor het beginnen aan boeken waar je echt op moet kauwen?

    Mythos van Stephen Fry

    Deze staat ook al heel lang fysiek op de plank en heb ik ooit als cadeau gekregen. Ook dit is best een dikkertje. Ik ben laatst door een hele Rick Riordan fase heen geweest waarin ik nog twee andere boeken over de Grieken en Romeinen heb gelezen, maar zodra ik eenmaal aan Mythos dacht, was ik er eigenlijk wel een beetje klaar mee. Dan blijf je als lezer in herhaling vallen, dus ik heb juist besloten om Mythos voor een ander moment te bewaren. Daarnaast is Mythos een stuk dikker dan die twee andere boeken haha.

    Ik vind het altijd heel leuk om naar Stephen Fry te kijken op tv, dus ik ben heel benieuwd hoe zijn boeken zijn. Het zal helaas niet zo spannend zijn als de boeken die ik verder vaak lees, dus vandaar dat ik een beetje een afwachtende houding heb, denk ik. Ik ben bang dat het heel interessant, maar ook een beetje saai is. Wie kan mij overtuigen dat Mythos hoger op mijn TBR moet komen te staan?

    Caraval van Stephanie Garber

    Deze heb ik voor kerst gevraagd, omdat deze serie zo gehyped werd op Instagram en omdat de flapteksten me enorm aanspraken. Ik ben gek op fantasy en circussen. Op de achterflap van Legendary staat dat dit dé serie is voor liefhebbers van The Night Circus, Stardust en The Hunger Games en die beschrijving past mij volledig. Ondertussen is het al meer dan een jaar later en heb ik niet alleen Caraval op de plank staan, maar ook Legendary dus ook al gekregen (in ruil voor een oude tv, lang verhaal) en niet aangeraakt. Zonde! Why are you like this?

    Onbewust ben ik toch altijd geneigd eerst boeken te lezen van auteurs die ik persoonlijk ‘ken’ en van Nederlandse auteurs in het algemeen. Of juist boeken die vrienden net gelezen hebben, zodat we het er samen over kunnen hebben. Ik plaats overal reviews van en Nederlandse auteurs kunnen het naar mijn mening toch altijd meer gebruiken dan buitenlandse auteurs die al zo succesvol zijn dat ze vertaald en over zee worden uitgegeven. Daarom staat deze denk ik nog even op de backburner, al wil ik eigenlijk aan deze serie gaan beginnen zodra ik klaar ben met de Inkworld serie die ik nu aan het lezen ben. Fingers crossed!

    De Da Vinci Code van Dan Brown

    Het is extra raar dat dit boek nog op mijn TBR staat, want ik heb het Juvenalis Dilemma (ook van Dan Brown) tien jaar terug in één ruk uitgelezen. Toegegeven, dat was in de zomervakantie… Ook Het Bernini Mysterie staat op de plank. Allemaal tweedehandsjes, heel duurzaam allemaal haha. Dan Brown heeft een fijne schrijfstijl en zijn verhalen zijn spannend en verrassend (de films vond ik ook heel interessant), dus waarom staan zijn boeken nu stof te vergaren?! Misschien omdat ze aan de andere kant van mijn boekenkast staan… Misschien omdat ik de laatste paar jaar snak naar fantasy. Anders weet ik het ook niet.

    Alice in Wonderland van C. S. Lewis

    Dit is een van mijn favoriete Disney films en ik ben heel benieuwd naar het echte verhaal en ook naar deel twee! Ik heb namelijk een prachtig exemplaar gekocht die je om kunt draaien om Alice through the Looking Glass te lezen. Het lag in de winkel toen ik op mijn eerste boekevent was, dus dat was voor mij hét moment om dit boek te kopen, ook als herinnering aan dat event. Ik verwacht dat het een mooi beschreven sprookje is in net en chique Engels dat je echt aan het denken zet over goed en kwaad, aannames en stereotypes bijvoorbeeld (zie het verhaal van de oesters, de interactie tussen Alice en de pratende bloemen en natuurlijk de koningin).

    Welke boeken ga jij nog aan jouw TBR toevoegen?

    Welke van de bovenstaande boeken zouden er nog op jouw TBR kunnen? Of staan ze er al op of heb je ze juist al lang gelezen? Welke van deze boeken zou ik als eerst moeten gaan lezen? Laat het weten in de comments!

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend) Reddit
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Tumblr
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend) Pocket
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleDe magie van Roald Dahl + Winactie The Witches
    Next Article Sherlock (BBC variant) blijft ijzersterk
    Jay
    • Website
    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIn

    Check mijn social media voor updates over mijn fantasyreeks De Legendes van Pendar, reviews van andere boeken en fanart! Ik proeflees ook graag.

    Voor jou geselecteerd

    Geekish Wrapped 2025

    1 januari 20264 Mins Read

    Bury Your Gays is een slimme horror met kritiek op Hollywood

    6 november 20257 Mins Read

    Looking for Love in all the Haunted Places is een cosy mysterie

    30 oktober 20256 Mins Read

    Liefde op het IJs: Scoort Lynn Painter met Fake Skating?

    30 september 20256 Mins Read

    Een bezoekje aan boekenevent YALFU 2025

    29 september 20255 Mins Read

    Waarom kiezen? Kemmerer’s Warrior, Princess, Assassin kiest voor alle drie

    10 september 20255 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je meningReactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

    Over ons

    Welkom bij Geekish.nl, dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. 

    Ons team probeert zo veel mogelijk te kijken, lezen, doen en spelen zodat we jou op de hoogte kunnen houden met onze recensies en achtergrondartikelen.

    Voor iedereen die popculture een warm hart toedraagt, is hier iets te vinden. Sla Geekish.nl op tussen je favorieten, want we komen meerdere keren per week met nieuwe content.

    Contact: info[at]geekish.nl of stuur ons een DM via Instagram.

    Meest recente artikelen
    • Run Away ontspoort na veelbelovende start
    • Rings of Fate is een matige fantasie op z’n best
    • De Stranger Things documentaire gooit olie op het vuur
    • Heroes Made in Asia kondigt Demon Slayer stemactrice aan als gast voor aankomende editie
    • LEGO onthult eerste drie Pokémon-sets
    • Voor de meisjes is een zeldzaam sterke Nederlandse film
    • Waarom het einde van Stranger Things zoveel fans teleurstelde
    • Wat je moet weten voor je The Mighty Nein kijkt
    • The Critics Choice Awards zijn uitgereikt en dit zijn de winnaars
    • ‘Beth is Dead’ maar feminisme nog lang niet
    Meest gelezen vandaag
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
      The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Is 4DX het bezoeken waard?
      Is 4DX het bezoeken waard?
    • MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
      MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
    • Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
      Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
    • Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
      Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
    • Rust zacht Valentijn Ringelberg
      Rust zacht Valentijn Ringelberg
    • Barbie is hilarisch en verrassend actueel
      Barbie is hilarisch en verrassend actueel
    • De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
      De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
    Alle categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2026 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....