Over het algemeen hebben films gebaseerd op videogames geen al te beste reputatie. Dat is ook niet gek. Ze zijn doorgaans ook niet heel erg goed. Volgens de meeste critici valt de nieuwe Tom Holland film Uncharted ook in de slechte film categorie. Waarom is niet heel erg duidelijk. Hoewel Uncharted op geen enkel moment verrassend is en er veel avonturenfilms zijn die beter zijn dan deze, is het toch een prima film om te kijken. Wellicht dat het iets afwijkt van de games, en Tom Holland en Mark Wahlberg lijken ook niet op de personages uit de spellen. Maar op een of andere manier werken ze wel als de jongere versies van de geliefde personages. Als je niet te veel verwacht van de film, dan zul je nog aangenaam verrast worden.
Waar gaat Uncharted over?
Dief Nathan Drake (Tom Holland) wordt door een professionele schatzoeker genaamd Victor ‘Sully’ Sullivan (Mark Wahlberg) ingehuurd om een grote verloren schat te vinden. Wat begint als een simpele roof voor het duo, eindigt in een race tegen de klok om de meedogenloze Moncada (Antonio Banderas) te slim af te zijn. Moncada gelooft namelijk dat hij en zijn familie recht hebben op de schat. Als Nate and Sully de aanwijzingen kunnen ontcijferen, dan ligt er een schat van ruim vijf miljard op ze te wachten. Wellicht dat Nate dan ook zijn lang verloren broer weer terug kan vinden. Dat lukt alleen als Nate en Sully leren hoe ze samen moeten werken.
Weer een avonturenfilm
De afgelopen jaren hebben we veel avonturenfilms gehad die sterk deden denken aan de klassieke serie Indiana Jones. We hadden onder andere Jungle Cruise, Red Notice en natuurlijk de Tomb Raider reboot. Alle avonturenfilms uit de laatste jaren volgen ook een beetje dezelfde lijn. Er is een eeuwenoud mysterie dat moet worden opgelost of een schat die moet worden teruggevonden. Er vindt verraad plaats, maar uiteindelijk komt toch alles goed. Voilà, daar heb je het script voor bijna alle moderne avonturenfilms, inclusief Uncharted. Origineel kunnen we de film dus niet noemen. De verhaallijn is vrij dun, maar laten we eerlijk zijn. Kijken we deze films nu echt voor het verhaal?
Esthetisch gezien is Uncharted een prima film die wel erg op de CGI leunt. De visuele effecten zien er echter wel gewoon goed uit, dus het is geen probleem dat de film daar wat meer op leunt. De actie is niet al te spectaculair, maar het werkt en zorgt ervoor dat je je alsnog niet snel zal vervelen.
Holland weet de film goed te dragen en de combinatie met Wahlberg werkt goed. Het zijn echter de dames die de show stelen in de film. Sophia Ali doet het goed als de onafhankelijke Chloe. Hoewel ze wordt neergezet als de love interest van Nate, zit er geen echte romantiek in de film, wat ook wel eens verfrissend is. Tati Gabrielle (bekend als Prudence in The Chilling Adventures of Sabrina) laat weer eens zien waarom zij een bad-ass is. Het gevaar bestaat natuurlijk dat ze getypecast blijft worden, maar als het werkt voor haar, dan waarom niet?
Conclusie
Uncharted is op geen enkele manier origineel, maar het werkt goed genoeg om je toch twee uur te vermaken. Verwacht er niet teveel van en je zult ook niet teleurgesteld worden. De film eindigt met twee post-credit scenes, die allebei een sequel teasen. Voorlopig zijn we dus nog niet van deze nieuwe franchise af en dat is prima. Zolang het vermakelijke films oplevert is dat niet zo erg. Zolang de makers maar geen nieuwe Assassin’s Creed-achtige film afleveren, hoor je ons niet klagen.