Facebook Twitter Instagram
    Dit al gelezen?
    • The Last of Us is een meesterlijke verfilming
    • Mixed feelings over horrorgame Evil Nun
    • Violet, vervloekt en verwoest : elke toekomst heeft zijn prijs
    • Star Wars the Deckbuilding Game is een topspel
    • Alle Nederlandstalige limited editions op een rijtje
    • Station Eleven gaat over wat het waard is om te behouden
    • Disney geeft toe dat ze voorzichtiger zijn met nieuwe Star Wars films
    • Sea of Solitude heeft geen wow-factor
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    • Vacatures
    Geekish.nlGeekish.nl
    Home»Film & TV»Recensie: Shadow and Bone voor Grisha newbies
    Recensie: Shadow and Bone voor Grisha newbies
    Film & TV

    Recensie: Shadow and Bone voor Grisha newbies

    JenniferBy Jennifer10 juli 20215 Mins Read

    Hallo, laat mij even onder de steen vandaan stappen waar ik woon, om je meer over Shadow and Bone te vertellen! Ik ben iemand die nog nooit een Leigh Bardugo boek heeft gelezen, laat staan specifiek het hele Grisha gebeuren (ben al blij dat ik deze woorden ken), maar alsnog heb ik me in de nieuwe netflix serie omgewenteld. Hoe is dat nou voor een leek? Natuurlijk ging het een beetje snel, maar ik vertel je graag waarom Shadow and Bone zeker voor noobs de moeite waard is!

    Waar gaat het over

    Eerst deal je met Alina Starkov, die een wees is in een treurig weeshuis. Ze heeft alleen haar beste vriend Mal. Om niet van hem gescheiden te raken, moeten ze samen een gevaarlijke reis maken door magische duisternis en daar komt Alina erachter dat ze lichtkrachten heeft. Meteen neemt iedereen aan dat zij de hele wereld gaat redden, maar dat wil ze helemaal niet. Ze wil gewoon chillen met Mal. En terecht, want hij is best een toffe peer. Alina wordt tegen haar wil in opgesloten in een klein paleis en ontmoet daar een heel ander soort mensen (letterlijk en figuurlijk). Ze traint met de Grisha magiërs om haar krachten te beheersen en versterken, zodat ze de duisternis kan bedwingen. Iedereen daar is heel netjes en je moet je aan allerlei regels houden. Dat vindt Alina natuurlijk helemaal niks. Daarnaast is er nog een hoop politiek gedoe en backstabbing, maar waar Shadow and Bone eigenlijk om draait, zijn de fantastische momenten met Kaz, Inej en Jesper. JESPER.

    Wat is voor mij een Grisha don’t?

    1. Ik had ontzettend veel moeite met aflevering één! Godsamme wat veel narigheid. Heel dark en veel racisme ook. Dat was voor mij wel even slikken. Shadow and Bone is niet voor the faint of heart.
    2. Alina werkt op mijn zenuwen, sorry not sorry. Ze zegt steeds dat ze sterk en onafhankelijk is en zo gedraagt ze zich soms, maar het duurt ook lang voordat ze echt voorzichzelf opkomt. Daarnaast: waarom moet ze pendelen tussen twee mannen? Leef lekker je eigen leven!
    3. Het was op één of andere manier traag en spannen tegelijkertijd. Voor mijn gevoel kwam de serie wat langzaam op gang, omdat we ook veel backstory van Alina en Mal meekregen misschien?
    4. Het politieke aspect van Ravka interesseerde me eigenlijk geen hol. Ik ben simpel en wil gewoon magie :’)

    Wat is voor mij een Grisha do?

    1. Prachtige vormgeving met een sterke cast, zoals Ingrid ook al in haar ‘expert’-review van Shadow and Bone noemde.
    2. De Grisha wereld die gemaakt is rondom duistere magie en het opleiden van magiërs, is supergaaf.
    3. Geweldig samenspel tussen alle personages. Ondanks dat iedereen een eigen verhaallijn heeft, komt het perfect samen allemaal.
    4. Ondanks dat Alina me af en toe de keel uit hing, hebben Mal en Alina een gunfactor. Dat kwam vooral door Mal. Ik had eigenlijk wel meer verwacht van zijn verhaal, want hij maakt veel persoonlijke ontwikkeling door, maar het wilde me net niet helemaal pakken.
    5. Nina vond ik in het begin superirritant vanwege haar overdreven feminisme, maar uiteindelijk vond ik het samenspel tussen haar en [blonde jongen waarvan ik z’n naam ben vergeten, maar hij heeft wel een leuk accent] heel sterk. Super benieuwd waar dat heen gaat.
    6. JESPER, heerlijk die luchtige representation en dan ook nog zo’n sterk personage.
    7. Omg ik ging echt kapot tijdens die scène rondom het hert, jezus, al de emoties. Heel goed gedaan, ondanks dat ik niet écht een band heb kunnen opbouwen vanwege gebrek aan screentime.
    8. Baghra deed me denken aan Augra van Dark Chrystal en dat vond ik stiekem wel leuk.

    Wat zie ik in de toekomst van Shadow and Bone?

    Ik pak er even een kop koffieprut bij en ga proberen een gooi te doen naar het voorspellen van de toekomst.

    • De deal met Heleen zal nog wel een staartje krijgen, dus ik hoop op meer van Kaz, Inej en Jesper want ik leef echt voor deze mensen.
    • Is Jesper stiekem een fabrikator ofzo? Hij kan wel belachelijk goed schieten en ik hoop daar zeker meer over te weten te komen.
    • Nina gaan denk ik op zoek naar hulp, want ze is niet het type dat iets er bij laat zitten.
    • Aleksander leeft nog, dus die gaat vast met zijn leger van smerige engerds een opstand beginnen. Ik vraag me af of hij het dit keer weer tactisch en geheim gaat aanpakken of dat hij gewoon helemaal los gaat.
    • Alina en Mal zullen moeten vluchten en ook in het geheim een leger verzamelen om zich tegen hem te kunnen verdedigen.
    • Ik hoop dat Zoja niet meer terugkomt, want ik vond haar eigenlijk helemaal niet interessant. Ze zat in de laatste paar scènes, dus ik ben bang van wel.

    Conclusie: Shadow and Bone is niet zo zwart-wit

    Ergens had ik de eerste paar afleveringen willen skippen om wat van alle narigheid te missen en zodat de serie sneller op gang komt. Aan de andere kant vraag ik me af of die afleveringen juist gezorgd hebben dat ik gewend raakte aan de narigheid en er in de rest van de serie minder last van had. En natuurlijk heb je alle backstory uiteindelijk wel nodig. Sommige delen van de Grishaverse so far vond ik echt fantastisch, maar andere delen vond ik ook frustrerend, dus mijn oordeel is een beetje een grey area? Ik ben zeker extra gemotiveerd om Leigh Bardugo te gaan lezen, maar ik hoor van veel mensen dat de serie beter is dan de boeken… Wil je een review lezen wanneer ik de boeken heb gelezen? Laat het weten in de comments!

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Skype te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleThe Friday Five: mijn favoriete royalty boeken
    Next Article This is Pop leert je wat je nog niet wist over popmuziek
    Jennifer
    • Website
    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIn

    Check mijn social media voor updates over mijn fantasyreeks De Legendes van Pendar, reviews van andere boeken en fanart! Ik proeflees ook graag.

    Voor jou geselecteerd

    Alle Nederlandstalige limited editions op een rijtje

    12 maart 20233 Mins Read

    De prins van Toorn is mysterieus en duister

    26 januari 20234 Mins Read

    Muren van ijs is een zwaar fantasyboek

    18 januari 20235 Mins Read

    Verguld en Vervloekt zijn langdradig maar origineel

    16 januari 20233 Mins Read

    3 redenen waarom ik Zielverzamelaar graag verzamel

    4 juli 20224 Mins Read

    Zeis is mijn nieuwe favoriete boek en dit is waarom

    3 juli 20224 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je mening Reactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

    Welkom bij Geekish!

    Geekish.nl is dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. We houden je op de hoogte van films, TV, boeken, games en evenementen. Op Geekish.nl lees je recensies, achtergrondartikelen, nieuws en meer!

    Contact of samenwerken? Klik hier voor meer informatie, of mail ons: info[at]geekish.nl

    Volg ons ook op Instagram!

    Meest recente artikelen
    • The Last of Us is een meesterlijke verfilming
    • Mixed feelings over horrorgame Evil Nun
    • Violet, vervloekt en verwoest : elke toekomst heeft zijn prijs
    • Star Wars the Deckbuilding Game is een topspel
    • Alle Nederlandstalige limited editions op een rijtje
    • Station Eleven gaat over wat het waard is om te behouden
    • Disney geeft toe dat ze voorzichtiger zijn met nieuwe Star Wars films
    • Sea of Solitude heeft geen wow-factor
    • Star Wars-actrices Amy Allen en Orli Shoshan aanwezig tijdens zomereditie DCC
    • Wie is David in The Last of Us? (Spoilers)
    Populaire artikelen
    • Alle Nederlandstalige limited editions op een rijtje
      Alle Nederlandstalige limited editions op een rijtje
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Recensie: Shadow and Bone is fantastisch
      Recensie: Shadow and Bone is fantastisch
    • Leesgids: de One of Us is Lying boeken op volgorde
      Leesgids: de One of Us is Lying boeken op volgorde
    • Recensie: The Undoing is een psychologische thriller vol plottwists
      Recensie: The Undoing is een psychologische thriller vol plottwists
    • Violet, vervloekt en verwoest : elke toekomst heeft zijn prijs
      Violet, vervloekt en verwoest : elke toekomst heeft zijn prijs
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Recensie: Good Omens is een ode aan menselijkheid
      Recensie: Good Omens is een ode aan menselijkheid
    • Sky Rojo seizoen 3 is een waardige afsluiter
      Sky Rojo seizoen 3 is een waardige afsluiter
    • Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
      Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
    Koffie of Funko?
    Buy Me a Coffee at ko-fi.com
    Korting bij Back to the Toys
    BoekenBoeken
    Categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2023 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....