Facebook Twitter Instagram
    Dit al gelezen?
    • De appeltaart van hoop geeft inderdaad hoop
    • 4 toffe dunne boekenreeksen voor jongeren
    • Geekish de Podcast Aflevering #3: Liefde & Plot Twists
    • The Umbrella Academy S3 is weer genieten
    • Elvis brengt de koning weer tot leven
    • Is Pirates of the Caribbean: At World’s End de slechtste film uit de saga?
    • Zam de Fikser fikst het helaas niet
    • Wie zijn de ClanDestines in Ms. Marvel?
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Over Ons
      • Join the team
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Events & Uitjes
    • Games
    • Recensies
    • Nieuws
    Geekish.nlGeekish.nl
    Home»Boeken»Recensie: Cursed is een fijne verhalenbundel
    Recensie: Cursed is een fijne verhalenbundel
    Boeken Recensie

    Recensie: Cursed is een fijne verhalenbundel

    NoraBy Nora16 november 20203 Mins Read

    Doorgaans lees ik vooral boeken geschreven door één auteur. Soms is afwisseling echter fijn en dan pak ik een verhalenbundel. Niet alleen is het lekker om veel korte verhalen in één keer te lezen, zo’n bundel is ook ideaal om (voor jou) nieuwe schrijvers te ontdekken. Cursed wilde ik eigenlijk nog voor Horrortober recenseren maar dat redde ik net niet. Toch was de bundel leuk genoeg om nu alsnog even te bespreken.

    Cursed is uitgegeven door Titan Books, en is vooralsnog niet vertaald naar het Nederlands

    Wat voor boek is Cursed?

    Cursed heeft als tagline: a wish is a terrible thing. In deze bundel staan twintig tijdloze verhalen, allemaal met een ‘vloek’ als overkoepelend thema. In sommige verhalen is die vloek overduidelijk, in andere verhalen is het veel subtieler. Iedere auteur geeft zijn of haar eigen draai aan het onderwerp. Dit is de flaptekst:

    It’s a prick of blood, the bite of an apple, the evil eye, a wedding ring or a pair of red shoes. Curses come in all shapes and sizes, and they can happen to anyone, not just those of us with unpopular stepparents.
    Here you’ll find unique twists on curses, from fairy tale classics to brand-new hexes of the modern world – expect new monsters and mythologies as well as twists on well-loved fables. Stories to shock and stories of warning, stories of monsters and stories of magic.

    Welke auteurs schreven een verhaal?

    Persoonlijk had ik  voor het lezen van Cursed alleen nog boeken gelezen van Neil Gaiman en M.R. Carey, dus ik had nog genoeg te ontdekken. Op alfabetische volgorde (op voornaam) zijn dit de auteurs die een verhaal hebben in Cursed:

    • Recensie: Cursed is een fijne verhalenbundelAlison Littlewood
    • Angela Slatter
    • Catriona Ward
    • Charlie Jane Anders
    • Christina Henry
    • Christopher Fowler
    • Christopher Golden
    • James Brogden
    • Jane Yolen
    • Jane Yolen & Adam Stemple
    • Jen Williams
    • Karen Joy Fowler
    • Lilith Saintcrow
    • M.R. Carey
    • Margo Lanagan
    • Maura McHugh
    • Michael Marshall Smith
    • Neil Gaiman
    • Tim Lebbon

    Sommige van hun verhalen zijn gloednieuw, andere verhalen zijn al eerder gepubliceerd. Het is echt goede mix van oud en nieuw, en van zeer diverse schrijfstijlen. Sommige verhalen vond ik fantastisch, andere vond ik echt vreselijk. Op deze manier weet ik in ieder geval van welke auteurs ik meer zou willen lezen. Mijn favoriete verhalen waren: Henry and the Snakewood Box (M.R. Carey); Skin (James Brogden); Wendy, Darling (Christopher Golden); Hated (Christopher Fowler); Troll Bridge (Neil Gaiman). Welke verhalen me het minst aanspraken kun je helemaal onderaan deze recensie lezen naast het aantal sterren. Over het algemeen was de kwaliteit van de verhalen echt top.

    Oude bekenden

    Een aantal schrijvers grijpt terug op al bestaande verhalen en sprookjes. Zo komen we een aantal bekende personages tegen in Cursed, zij het in een nieuwe setting. Denk aan Sneeuwwitje en Doornroosje, maar ook Wendy Darling uit Peter Pan en de bekende rode schoentjes (die je bijvoorbeeld in de Efteling kunt zien dansen). Zo’n nieuwe take op bekende verhalen is vaak leuk om te lezen, zeker als je bekend bent met het bronmateriaal. Toch waren vier van de vijf van mijn favorieten niet gebaseerd op een bestaand verhaal.

    Cursed is een fijne verhalenbundel als je wat meer creepy verhalen wilt lezen zonder dat het ergens horror wordt. Dit boek is een prima instapboek voor mensen die graag iets engers willen lezen dan ze normaal doen, maar nog niet klaar zijn voor It van Stephen King. Voor sommige verhalen was het jammer dat ze zo kort waren, maar van deze schrijvers ga ik zeker meer lezen in de toekomst.

    Cursed

    Veel originele verhalen
    Recensie: Cursed is een fijne verhalenbundel
    4

    Thema

    4.5/5

    Kwaliteit van de verhalen

    3.5/5

    Goed

    • Henry and the Snakewood Box
    • Skin
    • Wendy, Darling
    • Hated
    • Troll Bridge

    Niet zo

    • At That Age
    • The Black Fairy's Curse
    • Fairy Werewolf vs. Vampire Zombie
    • Little Red
    • The Girl From Hell

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Skype te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleRecensie: A Game of Shadows is ‘wel leuk’
    Next Article Spirited Away: fantasierijk, origineel én traag
    Nora
    • Twitter
    • Instagram

    Volg Nora op Twitter en Instagram: @nosinne

    Voor jou geselecteerd

    Stranger Things S4 is langer en enger dan ooit

    2 juni 20228 Mins Read

    Hunting Prince Dracula: slechter dan Stalking Jack the Ripper

    8 april 20225 Mins Read

    Poppy is lang niet het engste in horrorgame Poppy Playtime

    19 januari 20223 Mins Read

    Later van Stephen King is een goed opgebouwd verhaal

    17 januari 20223 Mins Read

    Must-read: De verschrikkelijke verhalen van Oom M is een sfeervol horrorboek voor softies

    2 november 20213 Mins Read

    Recensie: Toeval is een fijne én niet standaard feelgood

    22 oktober 20214 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je mening Reactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

    Welkom bij Geekish!

    Geekish.nl is dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. We houden je op de hoogte van films, TV, boeken, games en evenementen. Op Geekish.nl lees je recensies, achtergrondartikelen, nieuws en meer!

    Contact of samenwerken? Klik hier voor meer informatie, of mail ons: info[at]geekish.nl

    Volg ons ook op Instagram!

    Meest recente artikelen
    • De appeltaart van hoop geeft inderdaad hoop
    • 4 toffe dunne boekenreeksen voor jongeren
    • Geekish de Podcast Aflevering #3: Liefde & Plot Twists
    • The Umbrella Academy S3 is weer genieten
    • Elvis brengt de koning weer tot leven
    • Is Pirates of the Caribbean: At World’s End de slechtste film uit de saga?
    • Zam de Fikser fikst het helaas niet
    • Wie zijn de ClanDestines in Ms. Marvel?
    • Love Letter is het leukste korte kaartspel
    • Er komt een Jon Snow spin-off serie en dat is een slecht idee
    Instagram
    Nora: "de appeltaart van hoop kwam op een bijzondere manier mijn leven in. Na het plotselinge overlijden van @nerdygeekyfanboy, zag ik op Instagram berichten voorbij komen met daarin dit boek. Het bleek een van zijn favorieten ooit te zijn, en veel mensen kochten dit als eerbetoon. Een stukje Joost in je boekenkast, als het ware. Zo kocht ik ook dit boek, in de hoop er net zo van te kunnen genieten als hij."
    🦇 WINACTIE 🦇
    Jongeren lezen steeds minder, en ook steeds minder vaak in het Nederlands. Leeslijsten op school nemen al een hoop van het leesplezier weg, en vaak is er ook gewoon geen tijd om even een boek te pakken. Uitgeverijen spelen hier nu op in door novelles uit te brengen; korte en dunne boeken voor jongeren die niet zo van lezen houden, of die juist graag geen dikke boeken lezen. Hiermee hopen ze het plezier voor lezen te stimuleren. Zo zijn er drie speciale boekenreeksen uitgebracht gemarket voor zulke jongeren, en één boekenreeks voor een iets jongere doelgroep, maar die hier wel in het rijtje past.
    Het is weer tijd voor de derde aflevering van Geekish de Podcast met @alexander.gielen en @ingridgeekish! In deze aflevering hebben we het over Thor, liefde en plot twists. Kortom, mis hem niet! Je kunt hem beluisteren op Spotify of via Geekish.nl!
    Populaire artikelen
    • Poppy is lang niet het engste in horrorgame Poppy Playtime
      Poppy is lang niet het engste in horrorgame Poppy Playtime
    • Recensie: The Handmaid's Tale is een hartbrekende must-see
      Recensie: The Handmaid's Tale is een hartbrekende must-see
    • Poppy Playtime chapter 2: gave puzzels, teleurstellende Mommy Long Legs
      Poppy Playtime chapter 2: gave puzzels, teleurstellende Mommy Long Legs
    • Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
      Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
    • Recensie: Hex is de lovende recensies niet waard
      Recensie: Hex is de lovende recensies niet waard
    • Top 10 beste escape rooms in Nederland
      Top 10 beste escape rooms in Nederland
    • Recensie: Manifest kan sterke start niet volhouden
      Recensie: Manifest kan sterke start niet volhouden
    • House of Gucci wordt gered door Gaga
      House of Gucci wordt gered door Gaga
    • De beste films en series over het einde van de wereld
      De beste films en series over het einde van de wereld
    • Waar het licht is - prachtig boek met zwaar thema
      Waar het licht is - prachtig boek met zwaar thema
    Kopje koffie voor ons?
    Buy Me a Coffee at ko-fi.com
    BoekenBoeken
    Categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2022 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....