Facebook Twitter Instagram
    Dit al gelezen?
    • The Umbrella Academy S3 is weer genieten
    • Elvis brengt de koning weer tot leven
    • Is Pirates of the Caribbean: At World’s End de slechtste film uit de saga?
    • Zam de Fikser fikst het helaas niet
    • Wie zijn de ClanDestines in Ms. Marvel?
    • Love Letter is het leukste korte kaartspel
    • Er komt een Jon Snow spin-off serie en dat is een slecht idee
    • Is The Temple Challenge beter dan een escape room?
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Over Ons
      • Join the team
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Events & Uitjes
    • Games
    • Recensies
    • Nieuws
    Geekish.nlGeekish.nl
    Home»Recensie»Chilling Adventures of Sabrina – Chapter One: October Country
    Chilling Adventures of Sabrina – Chapter One: October Country
    Film & TV Recensie

    Chilling Adventures of Sabrina – Chapter One: October Country

    DanielBy Daniel27 oktober 20184 Mins Read

     Sabrina Spellman zou geen onbekende naam moeten zijn. Oorspronkelijk een stripfiguur van stripboekuitgever Archie Comics Publications, Inc. (inderdaad ook verantwoordelijk voor Archie Andrews uit Riverdale en Josie and the Pussycats), vond Sabrina al snel haar weg naar het bewegende beeld. Haar bekendste verschijning is waarschijnlijk wel in de sitcom Sabrina, the Teenage Witch waar ze vertolkt wordt door Melissa Joan Hart. In die serie weet Sabrina haar magie nog niet onder controle te houden en moet ze zich, vaak op komische wijze, redden uit lastige situaties. Terwijl de klok aftikt tot Halloween komt Netflix met een hele nieuwe Sabrina. Eentje die liever de duisternis in het zonnetje zet – niet letterlijk – en de humor van haar voorganger wellicht niet inziet. Hier is onze recensie van de eerste aflevering: October Country.

    Waar gaat het over?

    Over een paar dagen is het Halloween en juist op die dag zal Sabrina Spellman (Kiernan Shipka) 16 jaar worden. Een belangrijke mijlpaal in het leven van elk meisje, maar al helemaal in het leven van een heks. De aflevering begint met een kort uitleg van Sabrina zelf om voor ons duidelijk te maken dat deze serie een hele andere kant op gaat. Wederom is ze de dochter van een warlock (mannelijke heks) en een sterfelijke vrouw, wat haar tot een half-heks maakt, ook woont ze bij haar tantes Zelda en Hilda (Miranda Otto en Lucy Davis). Deze keer staat Sabrina voor een lastig dilemma. Schrijft ze op haar zestiende verjaardag haar naam in het boek van de Duistere Heer en gaat ze studeren tussen de andere heksen of kiest ze ervoor om op haar middelbare school te blijven bij haar vrienden en haar vriendje?

    Donkerder en iets te wazig

    Toen Chilling Adventures of Sabrina aangekondigd werd, wist men meteen dat deze serie anders zou zijn. Dit keer zouden we niet de avonturen van de Teenage Witch volgen, maar dieper ingaan op een andere, duisterdere strip waar de serie haar naam aan dankt. Een geniepige lach van Sabrina en satanische symbolen in overvloed. De serie is absoluut donkerder, maar je hoeft niet bang te zijn dat je ’s nachts niet kan slapen. Er worden constant verwijzingen gemaakt naar Satan en helse symboliek; maar voor de personages is dit dagelijkse koek en ze gaan er dan ook haast komisch mee om. Er is misschien één scène waar de gevoelige kijker even zal wegduiken, maar deze zie je wel aankomen.

    De serie voelt als thuiskomen doordat de vertrouwde personages, uit de strip, herkenbaar gecast zijn en meteen opduiken. Ook is het prettig dat de serie niet te veel aandacht besteedt aan het uitleggen van hun mythologie. Een aantal dingen leer je tegelijk met Sabrina, maar over het algemeen moet je maar gewoon aansluiten bij de dagelijkse gang van zaken. En ja, daar hoort wat bloed bij en soms een lijk.

    Het meest storende aan deze eerst aflevering was een effect dat ze gebruikten. Op heel wat momenten in de serie wordt er ingezoomd op Sabrina waarna alles om haar heen wazig wordt gemaakt. Een effect dat sterk was tijdens een specifieke scène met wat andere heksen, maar dat al snel teveel werd. Het verloor daardoor zijn kracht en ik hoop dat dit niet iets is wat in elke aflevering terug gaat komen.

    Aftellen tot Halloween!

    In tegenstelling tot Sabrina’s metgezel Riverdale komen de aflevering niet wekelijks online, maar kun je meteen genieten van de tien afleveringen van het eerste seizoen. Chilling Adventures of Sabrina geeft een oude én een nieuwe generatie de kans om Sabrina op een volledig nieuwe manier op de televisie te zien. Terwijl we de dagen aftellen tot Halloween en Sabrina’s volgende verjaardag, kijken wij in het donker verder.

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Skype te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleFilmrecensie: Hunter Killer (2018)
    Next Article Avengers 4 trailer uit voor het einde van 2018
    Daniel

    Voor jou geselecteerd

    Ghostbusters: Afterlife speelt in op het nostalgiegevoel

    24 november 20213 Mins Read

    Locke & Key S2 is meer tienerdrama dan tienerhorror

    3 november 20216 Mins Read

    Must-read: De verschrikkelijke verhalen van Oom M is een sfeervol horrorboek voor softies

    2 november 20213 Mins Read

    De beste horrorfilms voor de grootste bangeriken

    3 oktober 20216 Mins Read

    Recensie: Chilling Adventures of Sabrina Part 4 is een goed einde

    20 januari 20214 Mins Read

    Review: Hobgoblins is lachwekkend slecht (ge-aged)

    6 januari 20216 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je mening Reactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

    Welkom bij Geekish!

    Geekish.nl is dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. We houden je op de hoogte van films, TV, boeken, games en evenementen. Op Geekish.nl lees je recensies, achtergrondartikelen, nieuws en meer!

    Contact of samenwerken? Klik hier voor meer informatie, of mail ons: info[at]geekish.nl

    Volg ons ook op Instagram!

    Meest recente artikelen
    • The Umbrella Academy S3 is weer genieten
    • Elvis brengt de koning weer tot leven
    • Is Pirates of the Caribbean: At World’s End de slechtste film uit de saga?
    • Zam de Fikser fikst het helaas niet
    • Wie zijn de ClanDestines in Ms. Marvel?
    • Love Letter is het leukste korte kaartspel
    • Er komt een Jon Snow spin-off serie en dat is een slecht idee
    • Is The Temple Challenge beter dan een escape room?
    • Gewoon zoals we zijn is NA romance met een randje
    • Lightyear is leuk maar gaat de sterren niet voorbij
    Instagram
    Elvis is een legende, maar voor de nieuwe generatie is zijn verhaal misschien niet zo heel bekend. Baz Luhrmann levert een kleurrijke en muzikale biopic af, die wellicht niet helemaal historisch accuraat is, maar wel spectaculair om naar te kijken. Lees onze recensie nu op Geekish.nl!
    Zam de Fikser ⭐️⭐️ wekte hoge verwachtingen en heeft hier helaas niet aan voldaan. De schrijfstijl las niet soepel weg en een band opbouwen met de personages was lastig. Jammer, want de magische wereld en het magiesysteem dat de auteur heeft neergezet, was fantastisch (letterlijk en figuurlijk). Lees de volledige review van dit recensieboek op de site via de link in de bio. Bedankt @zilverspoor voor het e-book van Zam de Fikser.
    Aflevering 3 van Ms. Marvel introduceerde ons aan de Clan Destines. Maar wie zijn deze mythische wezens en hoe zijn ze gelinkt aan Kamala Khan? Wij leggen het uit in ons nieuwste achtergrondartikel. Lees hem nu op Geekish.nl!
    Zin in een supersnel én grappig spel? Zoek niet verder: Love Letter is het spel dat je zoekt!
    Populaire artikelen
    • Poppy is lang niet het engste in horrorgame Poppy Playtime
      Poppy is lang niet het engste in horrorgame Poppy Playtime
    • Recensie: The Handmaid's Tale is een hartbrekende must-see
      Recensie: The Handmaid's Tale is een hartbrekende must-see
    • Poppy Playtime chapter 2: gave puzzels, teleurstellende Mommy Long Legs
      Poppy Playtime chapter 2: gave puzzels, teleurstellende Mommy Long Legs
    • Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
      Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
    • Recensie: Hex is de lovende recensies niet waard
      Recensie: Hex is de lovende recensies niet waard
    • Top 10 beste escape rooms in Nederland
      Top 10 beste escape rooms in Nederland
    • Recensie: Manifest kan sterke start niet volhouden
      Recensie: Manifest kan sterke start niet volhouden
    • House of Gucci wordt gered door Gaga
      House of Gucci wordt gered door Gaga
    • De beste films en series over het einde van de wereld
      De beste films en series over het einde van de wereld
    • Waar het licht is - prachtig boek met zwaar thema
      Waar het licht is - prachtig boek met zwaar thema
    Kopje koffie voor ons?
    Buy Me a Coffee at ko-fi.com
    BoekenBoeken
    Categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2022 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.