Close Menu
Geekish.nl
    Recente berichten
    • Cosy fantasy ‘Het lied van alchemie’ is mooi van binnen en buiten
    • The End of Oak Street review: bloederige dinosaurusfilm is vooral heel erg campy
    • Hayden Panettiere (36), bekend van Heroes en Nashville, overleden
    • Marvel onthult nieuwe X-Men-cast tijdens D23: dit zijn de nieuwe mutanten
    • Inception is terecht (nog steeds) een klassieker
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dit al gelezen?
    • Cosy fantasy ‘Het lied van alchemie’ is mooi van binnen en buiten
    • The End of Oak Street review: bloederige dinosaurusfilm is vooral heel erg campy
    • Hayden Panettiere (36), bekend van Heroes en Nashville, overleden
    • Marvel onthult nieuwe X-Men-cast tijdens D23: dit zijn de nieuwe mutanten
    • Inception is terecht (nog steeds) een klassieker
    • Extracurricular: meer dan een spicy verboden romantiek?
    • Waarom Robert Pattinson een van de beste acteurs van zijn generatie is
    • The Girl with a Thousand Faces is gruwelijk, absurdistisch en hartverscheurend
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Interviews
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    Geekish.nl
    Home»Film & TV»The Brothers Sun legt de lat hoog voor 2024
    Film & TV Recensie

    The Brothers Sun legt de lat hoog voor 2024

    IngridBy Ingrid12 januari 20244 Mins Read

    Mocht je een van de beste vechtscenes ooit willen zien, eentje met mannen in van die opblaasbare dinosaurus pakken, dan heb je geluk. De nieuwe Netflix serie The Brothers Sun heeft precies de scene waar je naar zoekt. Net als de rest van de serie is dat moment erg memorabel. Het was lastig, maar deze zwarte komedie is wellicht nu al een van de beste series van 2024. Dat zeggen we natuurlijk niet zomaar. Vanaf de eerste seconde weet The Brothers Sun je al mee te sleuren in een verhaal dat gaat over familie, maar waar ook een aantal fantastisch gechoreografeerde vechtscenes in voorkomen. Daarnaast staat de fantastische Michelle Yeoh in het midden van alle actie. In principe al genoeg reden om deze serie te gaan kijken.

    The Brothers Sun legt de lat hoog voor 2024

    Waar gaat The Brothers Sun over?

    Bruce Sun (Sam Li) studeert medicijnen aan de universiteit en leeft een rustig leven samen met zijn moeder Eileen (Michelle Yeoh). Voor zover hij weet is zijn vader weggegaan en werkt zijn broer op Antarctica. De realiteit is echter dat hij de zoon is van een zeer machtige triadeleider in Taiwan. Als zijn vader wordt neergeschoten, reist broer Charles (Justin Chien) af naar Los Angeles om er zeker van te zijn dat zijn broer en moeder het goed maken. Echter wordt Charles opgejaagd door een onbekende vijand en komt het rustige leven van Bruce al snel ten einde.

    Oprecht een gave serie

    The Brothers Sun opent met Charles die naar The Great British Bake-Off kijkt en rustig een taart aan het bakken is. Hij wordt dan ineens aangevallen in een zeer gewelddadige vechtscene en het ergste is dat zijn taart dan ook nog aanbrandt. Het zet meteen de toon voor de serie die op excellente wijze weet om humor, actie en enige drama met elkaar te mixen. Dit is oprecht een van de weinige series die meteen tijdens de eerste aflevering al weet te boeien. Er wordt niet eerst aan eindeloze introducties gedaan, maar we vallen meteen in het verhaal en dat is erg prettig.

    The Brothers Sun legt de lat hoog voor 2024

    De reden dat deze serie zo goed werkt is omdat het niet enkel hersenloze actie is. Aan het hart van deze serie liggen de gecompliceerde relaties van een gebroken familie. Het gaat over de zoektocht naar wie je zelf bent en of je wel of niet moet voldoen aan de verwachtingen van je ouders. De serie weet op perfecte wijze de balans te vinden tussen de emotionele lading en humor. En de humor, die is ook oprecht goed. Regelmatig heb ik hardop moeten lachen. Het komt niet vaak voor dat een serie dat voor elkaar krijgt.

    De dynamiek tussen de twee broers is ook interessant om te zien. De verschillen tussen de manier waarop ze allebei zijn opgegroeid zorgt voor een boeiende verstandhouding. Bruce is door zijn moeder opgevoed op een strenge doch rechtvaardige manier. Charles is echter door zijn vader veranderd in een moordenaar die alles doet om de familie te beschermen. Beide broers zien in elkaar iets dat de ander niet heeft en graag zou willen. Door samen te werken en begrip voor elkaar te tonen, weten ze gaandeweg van hun verschillen hun kracht te maken. Daarbij is Michelle Yeoh de spin in het web die alles bij elkaar houdt. Voor haar is een rol als deze kinderspel, maar wat weet ze het op een fantastische manier te doen.

    The Brothers Sun legt de lat hoog voor 2024

    Genoeg actie

    Een van de andere punten waar The Brothers Sun goed op scoort is de actie. Want die is ontzettend goed gechoreografeerd. Iedere aflevering heeft wel een fantastische gevechtsscene waar John Wick jaloers op kan zijn. Sommige van deze gevechten zijn humoristisch, zoals bijvoorbeeld de scene met de dinosauriërs. Anderen zijn wel weer een stuk serieuzer en fantastisch gecoördineerd. Zeker voor de liefhebbers van actie is het een genot om naar deze scenes te kijken. Alles is op een hele toffe manier in beeld gebracht waardoor het je ook blijft boeien als kijker.

    Conclusie

    The Brothers Sun, onder leiding van Michelle Yeoh, is nu al een van de beste series van 2024. De actie is vet, het verhaal zit goed in elkaar en er zit ook goede humor in. Tel daarbij een toffe cast op en je hebt een serie van hoog niveau. Het is dus zeker een aanrader en we kijken nu al uit naar seizoen 2.

    The Brothers Sun

    Netflix
    The Brothers Sun
    4.55

    Verhaal

    4.5/5

    Cast

    4.8/5

    Actie

    4.5/5

    Humor

    4.5/5

    Visueel

    4.5/5

    Goed

    • Goede actie
    • Hele goede cast
    • Leuk verhaal
    • Visueel mooi

    Deel dit artikel:

    • Delen op X (Opent in een nieuw venster) X
    • Share op Facebook (Opent in een nieuw venster) Facebook
    • Delen op WhatsApp (Opent in een nieuw venster) WhatsApp
    • Delen op Reddit (Opent in een nieuw venster) Reddit
    • Delen op Pinterest (Opent in een nieuw venster) Pinterest
    • Meer
    • Delen op LinkedIn (Opent in een nieuw venster) LinkedIn
    • Delen op Tumblr (Opent in een nieuw venster) Tumblr
    • Delen op Telegram (Opent in een nieuw venster) Telegram
    • E-mail een link naar een vriend (Opent in een nieuw venster) E-mail
    • Afdrukken (Opent in een nieuw venster) Print
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleTwelve Bones is een prettig vervolg op Sixteen Souls
    Next Article The Doll Factory is duister en kunstzinnig
    Ingrid
    • Instagram

    Ingrid is fan van alles wat met popcultuur te maken heeft, maar heeft vooral een zwak voor superhelden. Kijkt veel films en series en schrijft daar graag over. Je kunt haar volgen op @IngridGeekish op Instagram.

    Voor jou geselecteerd

    Nieuw op Netflix in augustus 2026: deze films en series mag je niet missen

    4 augustus 20263 Mins Read

    Office Romance op Netflix is een veilige romcom die nergens verrast

    9 juni 20264 Mins Read

    Ladies First op Netflix probeert slim te zijn, maar blijft vooral voorspelbaar

    25 mei 20264 Mins Read

    Goed nieuws voor sci-fi fans! Seizoen 2 van 3 Body Problem is klaar met filmen

    12 mei 20263 Mins Read

    Netflix Narnia film krijgt bioscooprelease in 2027

    3 mei 20262 Mins Read

    Knokke Off seizoen 3 sluit af zonder vuurwerk, maar wel met stijl

    12 april 20263 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je meningReactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

    Over ons

    Welkom bij Geekish.nl, dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. 

    Ons team probeert zo veel mogelijk te kijken, lezen, doen en spelen zodat we jou op de hoogte kunnen houden met onze recensies en achtergrondartikelen.

    Voor iedereen die popculture een warm hart toedraagt, is hier iets te vinden. Sla Geekish.nl op tussen je favorieten, want we komen meerdere keren per week met nieuwe content.

    Contact: info[at]geekish.nl of stuur ons een DM via Instagram.

    Meest recente artikelen
    • Cosy fantasy ‘Het lied van alchemie’ is mooi van binnen en buiten
    • The End of Oak Street review: bloederige dinosaurusfilm is vooral heel erg campy
    • Hayden Panettiere (36), bekend van Heroes en Nashville, overleden
    • Marvel onthult nieuwe X-Men-cast tijdens D23: dit zijn de nieuwe mutanten
    • Inception is terecht (nog steeds) een klassieker
    • Extracurricular: meer dan een spicy verboden romantiek?
    • Waarom Robert Pattinson een van de beste acteurs van zijn generatie is
    • The Girl with a Thousand Faces is gruwelijk, absurdistisch en hartverscheurend
    • Waarom is Bruce Banner geen Smart Hulk meer in Spider-Man: Brand New Day?
    • Winactie: maak kans op 2 vrijkaarten voor The Rivals of Amziah King én bloemenzaadjes
    Meest gelezen vandaag
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
      The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Is 4DX het bezoeken waard?
      Is 4DX het bezoeken waard?
    • MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
      MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
    • Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
      Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
    • Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
      Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
    • Rust zacht Valentijn Ringelberg
      Rust zacht Valentijn Ringelberg
    • Barbie is hilarisch en verrassend actueel
      Barbie is hilarisch en verrassend actueel
    • De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
      De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
    Alle categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2026 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Reacties laden....