Facebook Twitter Instagram
    Dit al gelezen?
    • The Umbrella Academy S3 is weer genieten
    • Elvis brengt de koning weer tot leven
    • Is Pirates of the Caribbean: At World’s End de slechtste film uit de saga?
    • Zam de Fikser fikst het helaas niet
    • Wie zijn de ClanDestines in Ms. Marvel?
    • Love Letter is het leukste korte kaartspel
    • Er komt een Jon Snow spin-off serie en dat is een slecht idee
    • Is The Temple Challenge beter dan een escape room?
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Over Ons
      • Join the team
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Events & Uitjes
    • Games
    • Recensies
    • Nieuws
    Geekish.nlGeekish.nl
    Home»Film & TV»Recensie: City of Lies is mooie vertolking van echt verhaal
    Recensie: City of Lies is mooie vertolking van echt verhaal
    Film & TV Recensie

    Recensie: City of Lies is mooie vertolking van echt verhaal

    CassandraBy Cassandra25 mei 20214 Mins Read

    City of Lies zou drie jaar geleden zijn release maken, maar werd uitgesteld door de problemen rondom Johnny Depp en zijn voormalige vrouw Amber Heard. Op 27 mei komt de film dan eindelijk uit. Of hij ook in de bioscoop te zien zal zijn, is nog even afwachten; hopelijk kunnen de bioscopen hun deuren snel openen. Maar Geekish kreeg tóch de kans te zien hoe Russell Poole en Jack Jackson samen op zoek gingen naar de waarheid in een wereld van een corrupt politiekorps.

    Waar gaat City of Lies over?

    Recensie: City of Lies is mooie vertolking van echt verhaal

    City of Lies volgt het waargebeurde verhaal van rapper Biggie Smalls, The Notorious B.I.G, die in de jaren negentig op 24-jarige leeftijd werd doodgeschoten. LAPD detective Russell Poole heeft bijna twintig jaar van zijn carrière gewijd aan deze zaak en geprobeerd de moordenaar te vinden. Maar het vinden van de moordenaar bleek een vrij onmogelijke zaak te zijn in een wereld vol corrupte politieagenten. Maar ook al kost het Russel zijn baan en geeft hij ‘op’, er zijn ook anderen op zoek naar antwoorden. Zoals journalist Jack Jackson, die het verhaal weer wil oppakken om de moordenaar nu echt te vinden. Hoewel Russell eerst niets van Jack wil weten, raken de twee toch bevriend en verbonden in de zoektocht naar de echte waarheid.

    Waargebeurd verhaal

    Biggie Smalls, ofwel The Notorious B.I.G, was een Amerikaanse rapper uit de jaren negentig. Met zijn heldere, krachtige bariton, moeiteloze flow op de microfoon en de bereidheid om zowel de kwetsbaarheid als de hardheid van de hustler lifestyle aan te pakken, zwaaide Smalls de schijnwerpers terug naar New York en zijn label thuis, Bad Boy Records. Hij deed zich voor als een gangster en hoewel hij zeker geen engel was, was hij in werkelijkheid meer een performer dan een geharde crimineel. Op 9 maart 1997 werd The Notorious B.I.G neergeschoten na een afterparty. Net zoals in de film is de moord tot op heden nog niet opgelost. 

    City of Lies brengt het verhaal uit de jaren negentig goed tot leven. Alle belangrijke punten uit het waargebeurde verhaal komen naar voren. Van de moord in de vorm van flashbacks, tot The Notorious B.I.G’s vroegere leven en alles van de moord tot op het heden. Wel is de film op sommige punten moeilijk te volgen, vooral omdat er veel tijdsprongen zijn tussen verschillende momenten in het verleden en in het heden.

    Geen detective

    Hoewel de City of Lies in de detective en thriller categorie hoort te vallen, is dat niet duidelijk terug te zien in de film. Ja, Russell is een detective die een moord probeert op te lossen. Maar de film gaat veel meer over de band die ontstaat tussen Russell en Jack dan dat het over Russell’s carrière gaat. Er zitten een aantal actiemomenten in, maar dat maakt de film nog geen goede thriller of detective. 

    Welke genre dan wel goed bij de film past, is moeilijk te bepalen, omdat het soms alle kanten op schiet. City of Lies schiet van actiescènes, naar praatscènes en naar scènes met flashbacks en voice-overs. Dat de film niet in het plaatje past van een bepaald genre, is niet heel erg. Het is alleen even de verwachtingen aanpassen als je de film gaat kijken, want het is geen standaard detective film met allerlei actiescènes erin.

    Cast

    Recensie: City of Lies is mooie vertolking van echt verhaal

    Hoewel er de laatste jaren veel om Johnny Depp te doen was, is er niets mis met zijn acteertalent. We kennen Johnny van veel overdreven rollen, zoals in Alice in Wonderland, Edward Scissorhands en natuurlijk Pirates of the Caribbean. Maar in City of Lies zien we hem (als Russell Poole) terug als een normaal, levensecht personage met een enorme strijdlust om de waarheid boven tafel te brengen. Die rol vertolkt Depp ook steengoed. Over Oscar-winnaar Forest Whitaker (Jack Johnson) is ook alleen maar iets goeds te zeggen. De twee mannen brengen de film echt tot leven en zorgen dat het verhaal je raakt. En dat is belangrijk in een film.

    Conclusie 

    City of Lies is een mooie vertolking van het waargebeurde verhaal uit de jaren negentig. Het is geen thriller, actiefilm of een detective en het raakt af en toe het plot kwijt, maar het is zeker geen vervelende film om naar te kijken. De corruptie in de politiekorpsen komt goed naar voren, mede dankzij Johnny Depp en Forest Whitaker die de film op hun schouders dragen. 

    City of Lies

    Cast draagt de film
    Recensie: City of Lies is mooie vertolking van echt verhaal
    3.4

    Plot

    3.5/5

    Cast

    5.0/5

    Actie

    1.5/5

    Personages

    4.5/5

    Passend bij genre

    2.5/5

    Goed

    • Goede '90's vibes
    • Johnny Depp & Forest Whitaker

    Niet zo

    • Geen duidelijk genre

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Skype te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleBig Little Lies maakt korte metten met stereotypes
    Next Article Samen lezen: alternatieve manieren een boek te lezen
    Cassandra

    Voor jou geselecteerd

    Is Pirates of the Caribbean: At World’s End de slechtste film uit de saga?

    25 juni 20225 Mins Read

    6 dingen die niet kloppen aan Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest

    10 juni 20226 Mins Read

    Jurassic World Dominion is meer van hetzelfde

    8 juni 20224 Mins Read

    Hoe is Pirates of the Caribbean ontstaan?

    3 juni 20224 Mins Read

    Top Gun Maverick ontneemt je de adem

    1 juni 20223 Mins Read

    The Unbearable Weight of Massive Talent is superleuk!

    22 april 20224 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je mening Reactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

    Welkom bij Geekish!

    Geekish.nl is dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. We houden je op de hoogte van films, TV, boeken, games en evenementen. Op Geekish.nl lees je recensies, achtergrondartikelen, nieuws en meer!

    Contact of samenwerken? Klik hier voor meer informatie, of mail ons: info[at]geekish.nl

    Volg ons ook op Instagram!

    Meest recente artikelen
    • The Umbrella Academy S3 is weer genieten
    • Elvis brengt de koning weer tot leven
    • Is Pirates of the Caribbean: At World’s End de slechtste film uit de saga?
    • Zam de Fikser fikst het helaas niet
    • Wie zijn de ClanDestines in Ms. Marvel?
    • Love Letter is het leukste korte kaartspel
    • Er komt een Jon Snow spin-off serie en dat is een slecht idee
    • Is The Temple Challenge beter dan een escape room?
    • Gewoon zoals we zijn is NA romance met een randje
    • Lightyear is leuk maar gaat de sterren niet voorbij
    Instagram
    Elvis is een legende, maar voor de nieuwe generatie is zijn verhaal misschien niet zo heel bekend. Baz Luhrmann levert een kleurrijke en muzikale biopic af, die wellicht niet helemaal historisch accuraat is, maar wel spectaculair om naar te kijken. Lees onze recensie nu op Geekish.nl!
    Zam de Fikser ⭐️⭐️ wekte hoge verwachtingen en heeft hier helaas niet aan voldaan. De schrijfstijl las niet soepel weg en een band opbouwen met de personages was lastig. Jammer, want de magische wereld en het magiesysteem dat de auteur heeft neergezet, was fantastisch (letterlijk en figuurlijk). Lees de volledige review van dit recensieboek op de site via de link in de bio. Bedankt @zilverspoor voor het e-book van Zam de Fikser.
    Aflevering 3 van Ms. Marvel introduceerde ons aan de Clan Destines. Maar wie zijn deze mythische wezens en hoe zijn ze gelinkt aan Kamala Khan? Wij leggen het uit in ons nieuwste achtergrondartikel. Lees hem nu op Geekish.nl!
    Zin in een supersnel én grappig spel? Zoek niet verder: Love Letter is het spel dat je zoekt!
    Populaire artikelen
    • Poppy is lang niet het engste in horrorgame Poppy Playtime
      Poppy is lang niet het engste in horrorgame Poppy Playtime
    • Recensie: The Handmaid's Tale is een hartbrekende must-see
      Recensie: The Handmaid's Tale is een hartbrekende must-see
    • Poppy Playtime chapter 2: gave puzzels, teleurstellende Mommy Long Legs
      Poppy Playtime chapter 2: gave puzzels, teleurstellende Mommy Long Legs
    • Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
      Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
    • Recensie: Hex is de lovende recensies niet waard
      Recensie: Hex is de lovende recensies niet waard
    • Top 10 beste escape rooms in Nederland
      Top 10 beste escape rooms in Nederland
    • Recensie: Manifest kan sterke start niet volhouden
      Recensie: Manifest kan sterke start niet volhouden
    • House of Gucci wordt gered door Gaga
      House of Gucci wordt gered door Gaga
    • De beste films en series over het einde van de wereld
      De beste films en series over het einde van de wereld
    • Waar het licht is - prachtig boek met zwaar thema
      Waar het licht is - prachtig boek met zwaar thema
    Kopje koffie voor ons?
    Buy Me a Coffee at ko-fi.com
    BoekenBoeken
    Categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2022 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....