De bioscopen zijn weer open! Eindelijk kunnen we weer ouderwets naar de film. Een film die voor de crisis uit kwam was Vin Diesel’s Bloodshot. Snel nadat deze uit kwam, sloten de bioscopen echter de deuren. De film draait nu weer en is ook te zien bij Pathé Thuis. Tijd dus om te zien of hij het bekijken waard is. Bloodshot is gebaseerd op het Valiant Comics personage met dezelfde naam. Het was de bedoeling dat Bloodshot de start zou zijn van een Valiant Comics Shared Cinematic Universe. Helaas weet Bloodshot, zelfs onder leiding van een sterke Vin Diesel, geen goed begin te zijn van een nieuwe franchise. De film is meer The Mummy dan Iron Man. Maar hoe komt het dat Bloodshot niet weet te slagen?

Waar gaat Bloodshot over?

Vin Diesel is Ray Garrison, een soldaat die recentelijk is overleden en weer tot leven is gewekt als de superheld Bloodshot door de RST corporatie. Door een leger aan nanotechnologie in zijn aderen, is hij niet te stoppen. Hij is extreem sterk en kan zich onmiddelijk helen. Maar de corporatie heeft de macht over zijn lichaam, en ook over zijn gedachten en herinneringen. Ray weet niet wat echt is en wat niet, maar hij is op een missie om dat uit te vinden.

 Recensie: Bloodshot is een magere actiefilm

Terminator Light

Ondanks het feit dat Bloodshot gebaseerd is op een comic book, is het duidelijk dat veel inspiratie uit de Terminator franchise is gehaald, maar ook invloeden van Robocop en Total Recall zijn overduidelijk. Daarnaast lijkt Bloodshot veel weg te hebben van de film Universal Soldier, die bijna hetzelfde plot heeft. Het verhaal is verre van origineel, maar dat zou niet eens een probleem moeten zijn. Helaas weet Bloodshot niet te boeien omdat alles aan de film niet origineel is. Hoewel de CGI er prima uitziet en de actie ook goed is, is het allemaal meer van hetzelfde. We hebben het al honderden keren eerder gezien en ook veel beter. Soms vallen de actiescènes ook bijna niet te volgen en heb je als kijker geen flauw idee wat er nu eigenlijk allemaal aan de hand is.

De echte ster van de film is niet Vin Diesel, maar Lamorne Morris (New Girl), die iedere scène weet te stelen als Wilfred Wigans. Wilfred zet een accurate versie van een hacker neer. Hij weet dat op zo’n leuke manier te doen dat hij je even doet vergeten dat de rest van de film niet bijster interessant is.

Conclusie

Bloodshot weet niet goed wat voor film het wil zijn. De film is niet over-the-top genoeg om als vermakelijke actiefilm te worden gezien. Daarnaast zijn de serieuze momenten ook niet interessant genoeg om zich aan de echte actieklassiekers te meten. Het is jammer, want ondanks het feit dat het idee al veel is uitgewerkt in Hollywood, had het wel nog potentie. Het is de vraag of Bloodshot zorgt voor een nieuwe cinematic universe, maar wij zijn in ieder geval niet overtuigd.

Bloodshot

2.25

Plot

1.5/5

Personages

1.0/5

Actie

3.0/5

CGI

3.5/5

Goed

  • CGI is okay
  • Lamorne Morris

Niet zo

  • Mager verhaal
  • Onorigineel
Share.

Ingrid is fan van alles wat met popcultuur te maken heeft, maar heeft vooral een zwak voor superhelden. Kijkt veel films en series en schrijft daar graag over. Je kunt haar volgen op @IngridGeekish op Instagram.

Geef je mening

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.