Het leven van de allerrijksten is altijd al interessant geweest voor ons normale volk. Het leven kan toch niet beter als je alles hebt wat je hartje begeert? In Knokke Off die in 2023 op Netflix werd uitgebracht zagen we echter dat het allemaal niet zo rooskleurig is. Inmiddels is seizoen 2 te zien op Netflix en het zal niemand verbazen dat het leven van de elite ook in dit seizoen weer gevuld is met drama. Gelukkig is het wel drama die enigszins minder all over the place is dan in het eerste seizoen. Maar toch gebeurt er nog te weinig in dit tweede seizoen.

Waar gaat Knokke Off seizoen 2 over?
Na de gebeurtenissen uit seizoen 1 moet de elite uit Knokke leren omgaan met nog meer geheimen. Patrick (Geert van Rampelberg) is een kasplantje, en niemand mag weten wat er met hem is gebeurd. Dat valt niet in goede aarde bij zijn moeder (Viviane de Muynck), die koste wat kost wil weten wat er gebeurd is met haar zoon. Ze krijgt hierbij de hulp van haar verpleger Thomas (Aimé Claeys), die echter ook geen zuivere koffie blijkt te zijn.
Ondertussen worstelt Louise (Pommelien Thijs) met haar bipolaire stoornis en weigert ze haar medicatie te slikken. Ze heeft ook nog moeite om te kiezen tussen Alex (Willem de Schryver) en Daan (Eliyha Altena), die ook allebei worstelen met hun eigen problemen. Melissa (Anna Drijver) weigert ondertussen om Knokke te verlaten, totdat ze weet waar het lichaam van haar zus Claudia is.
Betere opbouw maar toch te weinig gebeurtenissen
Knokke Off seizoen 2 is qua verhaalopbouw beter dan het eerste seizoen. De spanning stijgt langzaam en je weet wel dat er bepaalde personen niet te vertrouwen zijn, maar bij de meesten weet je niet wat ze precies gaan doen. Viviane de Muynck is sterk als de nieuwe aanwinst van bonmami, oftewel de grootmoeder. Vooral in het begin van het seizoen is ze intimiderend en een dame die met ijzeren vuist over haar imperium regeert. Helaas wordt haar personage tegen het einde van het seizoen enigszins afgezwakt.
De verhaallijn focust zich in dit seizoen een stuk minder op Melissa en haar zoektocht naar haar zus. Ze weet ten slotte dat haar zus niet meer leeft, maar wil nu weten waar het lichaam verborgen ligt. Het is wel prettig dat er minder aandacht is voor haar verhaallijn, omdat deze geen twee seizoenen lang interessant kan blijven. De focus richt zich nu voornamelijk op de twintigers en dan met name de driehoeksverhouding tussen Louise, Daan en Alex. Het is een spel van afstoten en aantrekken en allemaal maken ze keuzes die een spoor van destructie achterlaten. Zoals de moeder van Louise roept: ‘Kan niemand hier normaal doen?’
Nee, blijkbaar niet, want een leven vol privileges zorgt er ook voor dat er geen normaal wereldbeeld meer is. Drama is er genoeg in Knokke, maar toch komt het niet altijd even sterk over. Niets is subtiel en hoewel de uitkomsten niet altijd duidelijk zijn is het van ieder personage duidelijk wat hun motieven zijn. Dat doet echter niet af aan het sterke acteerwerk. De hele cast is uitstekend, maar met name Pommelijn Thijs en Willem de Schryver springer er bovenuit.

Conclusie
Knokke Off seizoen 2 is vermakelijk en verhaaltechnisch beter dan het eerste seizoen. Toch ligt de melodrama er te dik bovenop en in de essentie gebeurt er te weinig om je echt op het puntje van je stoel te laten zitten. Dat is jammer, want er zit veel potentie in het verhaal, zeker met een cast zo sterk als deze.
2 reacties
Dag Ingrid, je schrijft dat Louise worstelt met haar borderline. In de serie en alle beschrijvingen wordt gesteld dat ze een bi-polaire stoornis heeft. Ik heb het idee dat het inderdaad meer lijkt op borderline en ben gaan zoeken maar alleen hier wordt borderline genoemd, is dit een foutje of is naam van de psychische stoornis in de tussentijd ergens ‘gecorrigeerd’ door het productieteam?
Misschien een wat willekeurige comment, maar ik stoor me er aan als zulke al flink gestigmatiseerde onderwerpen ook nog eens verkeerd worden neergezet.
Hoi Beebee,
Bedankt voor de reactie. Het was mijn fout en is aangepast.