Close Menu
Geekish.nl
    Recente berichten
    • Stardew Valley in Concert is leuk voor fans
    • Heroes Made in Asia verwelkomt internationaal gerenommeerde mangatekenaars tijdens event in maart
    • Waarom is Heated Rivalry zo’n hype?
    • Rental Family is een ontroerende film over menselijke connectie
    • Percy Jackson seizoen 2 is beter dan seizoen 1
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dit al gelezen?
    • Stardew Valley in Concert is leuk voor fans
    • Heroes Made in Asia verwelkomt internationaal gerenommeerde mangatekenaars tijdens event in maart
    • Waarom is Heated Rivalry zo’n hype?
    • Rental Family is een ontroerende film over menselijke connectie
    • Percy Jackson seizoen 2 is beter dan seizoen 1
    • Netflix-serie His & Hers laat je twijfelen tot het einde
    • Half His Age is controversieel en confronterend
    • Marc Ellerby over stripmaken, creativiteit en Rick and Morty
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Interviews
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    Geekish.nl
    Home»Games»David Bateson: “De fans zijn de reden dat ik nog steeds Hitman ben”
    David Bateson
    Games Interview

    David Bateson: “De fans zijn de reden dat ik nog steeds Hitman ben”

    IngridBy Ingrid30 november 20256 Mins Read

    Afgelopen wintereditie van Dutch Comic Con kregen we de kans om met een paar leuke gasten te spreken. Een van hen was Hitman-stemacteur David Bateson. Volledig gekleed in Agent 47 outfit sprak David over zijn werk, hoeveel hij om zijn fans geeft en over de toekomst van de franchise.

    Dank je wel dat je vandaag bij ons bent.

    Het is een groot genoegen om hier te zijn.

    Het is zondag. Je hebt nu al een dag Dutch Comic-Con achter de rug. Hoe is het weekend tot nu toe voor je geweest?

    Het was geweldig. Ik ben eigenlijk alleen vandaag hier, helaas.

    Echt waar?

    Helaas wel. Ik ben een toneelstuk aan het repeteren in Kopenhagen en ik zit nu in de technische repetitiefase, dus ik moest tot het allerlaatste moment gisteren blijven. Waar zijn we? Gisteravond. En toen ben ik gisteravond hierheen gevlogen. Ik ben dus alleen vandaag hier. En ik geniet ervan. Dit is ongelooflijk groot.

    Dat klopt.

    En prachtig georganiseerd, dus het is een plezier om hier te zijn. De green room is de beste. Alles eraan, de organisatie, de begeleider, en mijn agenten en entourage zijn hier. Dus het is gewoon geweldig. En de gasten, de andere gasten, we hebben het erg naar onze zin.

    Heb je al veel fans ontmoet?

    Ja, zeker. En ik moet zeggen, hand op mijn hart, ik had gewild dat ik hier gisteren ook had kunnen zijn. Want ik hou er écht van om de fans te ontmoeten. Iemand zei tegen me: je lijkt niet moe te worden. Nee, dat word ik ook niet. Ik krijg energie van hen. Ik zal straks goed slapen. Het geeft me gewoon energie. Want de fans zijn, heel eerlijk, de reden dat ik nog steeds Hitman ben. Ik zou vervangen worden in Absolution. En de fans zeiden: dat is genoeg, we gaan het spel niet kopen, tenzij je de echte kale man terughaalt. En ze waren gedwongen om dat te doen. En natuurlijk hebben ze daar geen spijt van. En ik ben er nog steeds.

    Hoe voelt het voor jou om te weten dat je fans je zó steunen?

    Het is heel ontroerend, maar het brengt je ook weer met beide voeten op de grond. Want ik zie die warmte en gloed van toewijding en genegenheid wanneer ze naar me toe komen aan de tafels. En ik herinner me dat mijn agent tegen me zei, ik was een paar maanden geleden in Dublin, hij zei: “David, er staan veel mensen in de rij. Kun je iets sneller?” Ik zei: “Nope.” Iedereen krijgt precies dezelfde aandacht. Want ik moet met deze mensen praten en anekdotes delen. Zodat ze het gevoel hebben dat ze een speciale ontmoeting hebben. Je krijgt 100% van mij, elke fan. Ik hou ervan.

    Zoals we kunnen zien aan je prachtige pak, ben je vooral bekend als Agent 47.

    Ik heb volgens mij maar één of twee andere computergames gedaan. Ik krijg wel wat aanbiedingen, maar jarenlang koos ik ervoor om exclusief te blijven, en dat beviel me prima. Maar ik ben wel jaloers op Jane Perry, mijn baas Diana Burnwood, in die zin dat zij geweldige acteer­mogelijkheden heeft gekregen door zoveel verschillende games te kunnen doen. Zij zit ook in Londen, en ik woon in Kopenhagen. Er zijn andere dingen op komst voor mij in Denemarken, maar daar kan ik nog niet over praten.

    Oké. Dan wachten we het af.

    Dat zal je.

    Maar is het waar dat je eigenlijk voor iets anders auditie kwam doen?

    Het gebeurde puur toevallig. Ik was in een studio een voice-over aan het doen, een zakelijke voice-over, allerlei leugens vertellen. En die studio maakte toevallig de graphics voor het allereerste spel in 1999. En ze onderbraken de opnamesessie en zeiden: “David, voordat je weggaat, willen we je nog even spreken. Zou je willen komen kijken naar de graphics van dit computerspel waar we aan werken? Want we hebben een stem nodig.”
    Ik zei: “Oké” En toen ik de graphics zag, werd ik meteen verliefd. Het deed me zoveel denken aan mijn favoriete film, Blade Runner.

    Het was allemaal donkere schaduwen en een sfeer als in The Third Man of The 39 Steps, iets uit Wenen na de Tweede Wereldoorlog met Orson Welles die rondloopt. Dus ik dacht gewoon: ja. Duh. En ik deed auditie. Er waren anderen voor in de running. Ze vonden mijn aanpak goed. Gelukkig voor mij.

    Had je verwacht dat het je carrière zo zou veranderen? Dat het eigenlijk je leven zou veranderen?

    Nee. Zelfs de eigenaren, de vijf jongens die het letterlijk bijna als Apple begonnen waren, vanuit een garage, met een klein projectje, een hobby die ze ernaast deden, zelfs zij konden nooit vermoeden, zelfs niet in hun wildste fantasieën, dat het zo’n enorme hit zou worden. Het heeft ons allemaal verrast.

    En hier zijn we, 25 jaar later. Het is echt buitengewoon. Vorig jaar deed BAFTA een wereldwijde enquête: wat is het meest iconische gamepersonage in de geschiedenis van videogames?

    En het was Lara Croft van Tomb Raider op één, Luigi/Mario van de Super Mario-games, en Agent 47 van Hitman. Dat verraste ons allemaal. Ik ben blij dat ik deel heb mogen uitmaken van het creëren van dat personage door de jaren heen. Een grote eer.

    Hoe denk je dat de franchise, of games in het algemeen, zijn veranderd sinds je begon?

    Heel kort, de game-industrie ontwikkelt zich zó snel. Om 25 jaar lang bij dezelfde game betrokken te zijn is bizar. Maar in game-ontwikkeling is het bijzonder om te zien hoe deze game is geëvolueerd van Silent Assassin naar de World of Assassination-trilogie. Met IO Interactive en hun nieuwe engine, de Glacier-engine, vanaf Absolution, is de hele aard van gaming veranderd. En nu AI zich verder ontwikkelt en motion capture de norm is geworden, lijkt een game bijna op een film. Het is verbluffend om die evolutie te zien.

    Gaan we nog meer zien?

    Jazeker. Zeker weten. En je gaat er zelfs meer van zien dit weekend. Volgend weekend. Op 1 december. Als cadeau aan de fans van de franchise heeft IO Interactive, ik wil niet eens weten wat het hen heeft gekost, Eminem ingehuurd. En Eminem en ik gaan samen op missie om Slim Shady uit te schakelen.

    Oh, dat is cool.

    En het cadeau isI, O Interactive geeft het gratis aan de fans. Gedurende de maand december, als kerstcadeau.

    Geweldig. We kijken ernaar uit.

    Ik ook. Ik ben een enorme fan van M&M. Dus ik kijk ernaar uit.

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend) Reddit
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Tumblr
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend) Pocket
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleThe Beast In Me is een duistere thriller die je niet mag missen
    Next Article An Unkindness of Ghosts is niet aardig voor de lezer
    Ingrid
    • Instagram

    Ingrid is fan van alles wat met popcultuur te maken heeft, maar heeft vooral een zwak voor superhelden. Kijkt veel films en series en schrijft daar graag over. Je kunt haar volgen op @IngridGeekish op Instagram.

    Voor jou geselecteerd

    Stardew Valley in Concert is leuk voor fans

    28 januari 20265 Mins Read

    Heroes Made in Asia verwelkomt internationaal gerenommeerde mangatekenaars tijdens event in maart

    27 januari 20263 Mins Read

    Waarom is Heated Rivalry zo’n hype?

    27 januari 20266 Mins Read

    Rental Family is een ontroerende film over menselijke connectie

    25 januari 20264 Mins Read

    Percy Jackson seizoen 2 is beter dan seizoen 1

    24 januari 20265 Mins Read

    Netflix-serie His & Hers laat je twijfelen tot het einde

    22 januari 20263 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je meningReactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

    Over ons

    Welkom bij Geekish.nl, dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. 

    Ons team probeert zo veel mogelijk te kijken, lezen, doen en spelen zodat we jou op de hoogte kunnen houden met onze recensies en achtergrondartikelen.

    Voor iedereen die popculture een warm hart toedraagt, is hier iets te vinden. Sla Geekish.nl op tussen je favorieten, want we komen meerdere keren per week met nieuwe content.

    Contact: info[at]geekish.nl of stuur ons een DM via Instagram.

    Meest recente artikelen
    • Stardew Valley in Concert is leuk voor fans
    • Heroes Made in Asia verwelkomt internationaal gerenommeerde mangatekenaars tijdens event in maart
    • Waarom is Heated Rivalry zo’n hype?
    • Rental Family is een ontroerende film over menselijke connectie
    • Percy Jackson seizoen 2 is beter dan seizoen 1
    • Netflix-serie His & Hers laat je twijfelen tot het einde
    • Half His Age is controversieel en confronterend
    • Marc Ellerby over stripmaken, creativiteit en Rick and Morty
    • Run Away ontspoort na veelbelovende start
    • Rings of Fate is een matige fantasie op z’n best
    Meest gelezen vandaag
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
      The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Is 4DX het bezoeken waard?
      Is 4DX het bezoeken waard?
    • MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
      MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
    • Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
      Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
    • Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
      Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
    • Rust zacht Valentijn Ringelberg
      Rust zacht Valentijn Ringelberg
    • Barbie is hilarisch en verrassend actueel
      Barbie is hilarisch en verrassend actueel
    • De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
      De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
    Alle categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2026 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.