Als je Wonder Man zegt, dan zal er niet bij veel mensen een belletje gaan rinkelen. Net als bij andere comic book helden die in eerste instantie in de schaduw van personages als Spider-Man leefden, is ook Wonder Man geen populair personage. De superheld maakte zijn debuut in 1964 en draait dus al een lange tijd mee in het Marvel universum. In eerste instantie was hij een schurk, maar later keerde hij terug om zich aan te sluiten aan de goede kant. Het personage heeft nu eindelijk zijn debuut gemaakt in het MCU. Hij heeft een totaal ander achtergrondverhaal dan in de comics, maar dat mag de pret niet drukken. Wonder Man is misschien wel de beste Marvel Disney+ serie tot nu toe.

Waar gaat Wonder Man over?
Individuen met superkrachten mogen niet meer in Hollywood werken, na een eerder incident. Worstelende acteur Simon Williams (Yahya Abdul-Mateen II) heeft superkrachten, maar hij houdt deze geheim zodat hij zijn droom waar kan maken. Hij raakt bevriend met controversieel acteur Trevor Slattery (Ben Kingsley) als de twee allebei proberen om een rol te krijgen in de remake van de superheldenfilm Wonder Man.
Een kijkje in Hollywood
Het is jammer dat er bijna geen promotie voor Wonder Man is gedaan en de serie daardoor een beetje naar de achtergrond is verdwenen. Wonder Man is namelijk een serie die een goede basis legt voor hoe het MCU verder zou moeten gaan. Geen groots CGI-geweld. In tegendeel, voor een superheldenfilm zitten er vrij weinig superheldenmomenten in. Het is echter wel een verhaal over de mens achter de superkrachten en hoe dat invloed heeft op het dagelijks leven en de worstelingen die het met zich mee brengt.
De kracht van de serie zit hem voornamelijk in hoe sterk de personages zijn geschreven. Vooral de dynamiek tussen Simon (Abdul-Mateen II) en Trevor (Kingsley) is interessant. Op sommige vlakken is de serie een buddy komedie, maar op andere momenten gaat het veel dieper. Zowel Simon en Trevor hebben een moeilijk verleden en hun vriendschap geeft hen allebei hoop, ondanks het feit dat ze allebei grote geheimen met zich meedragen. Trevor is als personage de ideale balans voor Simon. Waar Simon de wereld ziet als een bedreiging en hij het leven met angst tegemoet gaat, geeft Trevor juist wat luchtigheid. En hoewel Trevor begint als comedic relief, wordt hij later een volledig uitgewerkt personage waar zelfs de helden in de grote Marvel-films jaloers op zijn.
De serie zit vol met referenties naar films, series en acteurs uit de echte wereld. Daardoor voelt het ook alsof dit verhaal plaatsvindt in onze wereld en het geeft een interessant gevoel van realisme aan het hele verhaal. Het is alleen jammer dat de afleveringen slechts een half uur duren. Het verhaal van Simon had namelijk nog verder ontwikkeld kunnen worden als er meer tijd was om het verhaal te vertellen.

Conclusie
Soms voelt het alsof Marvel niet weet wanneer ze goud in handen hebben. Met Wonder Man leveren ze een serie af die zeker tot de beste Marvel-series hoort. Hopelijk is deze serie niet de laatste keer dat we Simon Williams en Trevor Slattery te zien krijgen.

