Facebook Twitter Instagram
    Dit al gelezen?
    • Mermaid: een waterige hertelling van De kleine zeemeermin
    • Multiversus: De Super Smash Bros van Warner Bros komt eraan
    • Battle Royale: there can only be one!
    • One Night Ultimate Werewolf is het beste weerwolven spel
    • Senior Year is een komedie zonder gevoel
    • Truly, Devious is een okay YA murder mystery
    • Wie is Clea in the Multiverse of Madness? (Spoilers)
    • Een zwaar Batwoman seizoen 2 zonder Batwoman zelf
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Over Ons
      • Join the team
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Events
    • Games
    • Recensies
    • Nieuws
    Geekish.nlGeekish.nl
    Home»Film & TV»Recensie: Toy Story 4 is een hartverwarmend slot
    Recensie: Toy Story 4 is een hartverwarmend slot
    Film & TV Recensie

    Recensie: Toy Story 4 is een hartverwarmend slot

    IngridBy Ingrid11 juli 20194 Mins Read

    Het was het jaar 1995.  Pixar maakte de allereerste volledig door de computer geanimeerde speelfilm. De film werd uitgebracht door Walt Disney Pictures en droeg de naam Toy Story. Iedereen is natuurlijk bekend met het verhaal van de film. Het gaat over een wereld waar speelgoed tot leven komt op het moment dat er geen mensen in de buurt zijn. Het verhaal focust zich met name op de rivaliteit tussen Woody, een ouderwetse cowboy pop, en Buzz Lightyear, die allebei de favoriet van Andy willen zijn. Nadat ze van Andy worden gescheiden, moeten ze samenwerken om weer terug te keren en worden ze uiteindelijk vrienden. Toy Story werd een enorm succes. De personages zijn iconisch. In verschillende Disney parken zijn er zelfs themagebieden rondom de serie. Want na deel 1, volgde er een paar jaar later een vervolg. In 2010 kwam er een derde deel. Negen jaar later is er eindelijk Toy Story 4. Daarmee is de serie ook ten einde. Hoewel veel series een teleurstellend einde hebben, is Toy Story 4 een uitzondering. De film is hartverwarmend en zit vol actie waardoor jong en oud zich zullen vermaken.

    Waar gaat de film over?

    Woody heeft altijd al geweten wat belangrijk is in het leven. Zijn missie is het om voor zijn kind te zorgen. Eerst was dat Andy, maar intussen is het speelgoed verhuist naar een nieuwe eigenaar, genaamd Bonnie. Bonnie gaat naar de kleuterschool, maar is daar niet op haar plek. Ze maakt van afval een nieuw speelgoed, genaamd Forky. Forky ziet zichzelf echter als afval, en Woody wil hem maar wat graag laten zien dat het niet zo erg is om speelgoed te zijn. Als Bonnie met haar familie op roadtrip gaat, en Forky weet te ontsnappen, is het aan Woody om hem weer veilig terug te brengen. Echter denkt hij een oude bekende te zien in een antiekwinkel, en vanaf dat moment gaat alles verkeerd. Het is aan Woody om Forky weer met Bonnie te herenigen en tegelijkertijd moet hij een belangrijke keuze maken over zijn plek in de wereld.

    Prachtige animatie en een ijzersterk verhaal

    In de jaren nadat de eerste Toy Story uitkwam, is er veel veranderd wat betreft computertechnieken. Anno 2019 voelen de personages levensecht aan. De film is prachtig in elkaar gezet en visueel een genot om naar te kijken. Onderstaand filmpje laat duidelijk zien hoe goed Pixar hun animatie hebben weten te verbeteren.

    Nu is een goede animatie natuurlijk niet direct ook een garantie voor een goede film. De makers hebben echter net zoveel zorg besteed aan het verhaal als aan de animatie. Vanaf het eerste moment word je als kijker meegesleurd in een emotioneel verhaal. Daarnaast zit de film ook boordevol humor en actie. Er waren zelfs best veel schrikmomenten waar ondergetekende als volwassen kijker ook daadwerkelijk van schrok. Dat zorgt ervoor dat de film nooit saai is, zelfs niet als je volwassen bent. Het is jammer dat de oude cast van speelgoed een minder grote rol spelen, maar dat is vooral de nostalgie die spreekt. De oude vertrouwde stemmen van Tom Hanks (Woody) en Tim Allen (Buzz) keren weer terug. Daarnaast heeft ook Keanu Reeves een rol als Duke Caboom en zijn Jordan Peele en Keegan-Michael Key hilarisch als twee kermisprijzen die op zoek zijn naar hun eigen kind. Tony Hale is uitstekend als Forky. De cast in combinatie met het verhaal en de animatie zorgt dan ook voor een unieke filmbeleving.

    Conclusie

    Het is duidelijk dat er na Toy Story 4 geen vervolg gaat komen. Dat maakt niet uit, want Toy Story 4 is een fantastisch en waardig afscheid. Blijf wel zitten tot het einde van de credits. Er is een mid-credit scene, maar ook helemaal aan het einde zit een moment dat je niet wilt missen. Voor iedereen die is opgegroeid met de oude Toy Story en voor alle nieuwe generaties is Toy Story 4 een echte aanrader.

     

     

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Skype te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleNieuwe thriller Secret Obsession vanaf 18 juli op Netflix
    Next Article De eerste Lion King recensies vallen tegen
    Ingrid
    • Instagram

    Ingrid is fan van alles wat met popcultuur te maken heeft, maar heeft vooral een zwak voor superhelden. Kijkt veel films en series en schrijft daar graag over. Je kunt haar volgen op @IngridGeekish op Instagram.

    Voor jou geselecteerd

    Turning Red brengt ons terug naar onze tienertijd

    23 maart 20224 Mins Read

    Fishpeople: de reden om Hotel Transsylvanië 3 te kijken

    24 februari 20224 Mins Read

    The Legend of Vox Machina is leuk voor oude én nieuwe fans

    21 februari 20225 Mins Read

    De filmrechten van The Lunar Chronicles zijn verkocht!

    27 januari 20223 Mins Read

    6 redenen waarom Encanto je nieuwe favo Disneyfilm is

    26 januari 20227 Mins Read

    Hotel Transsylvanië maakt een vliegende start

    23 januari 20224 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je mening Reactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

    Welkom bij Geekish!

    Geekish.nl is dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. We houden je op de hoogte van films, TV, boeken, games en evenementen. Op Geekish.nl lees je recensies, achtergrondartikelen, nieuws en meer!

    Contact of samenwerken? Klik hier voor meer informatie, of mail ons: info[at]geekish.nl

    Volg ons ook op Instagram!

    Meest recente artikelen
    • Mermaid: een waterige hertelling van De kleine zeemeermin
    • Multiversus: De Super Smash Bros van Warner Bros komt eraan
    • Battle Royale: there can only be one!
    • One Night Ultimate Werewolf is het beste weerwolven spel
    • Senior Year is een komedie zonder gevoel
    • Truly, Devious is een okay YA murder mystery
    • Wie is Clea in the Multiverse of Madness? (Spoilers)
    • Een zwaar Batwoman seizoen 2 zonder Batwoman zelf
    • Nocturna: unieke potentie loopt uit op teleurstelling
    • Heartstopper is hartverwarmend
    Instagram
    Vandaag duiken we de diepte in met Mermaid, een hervertelling van het originele sprookje: De kleine zeemeermin. Lees de volledige recensie nu op de site!
    Warner Bros komt in 2022 uit met hun antwoord op Super Smash Bros, namelijk Multiversus. Dit zal een free-to-play game zijn waarbij veel IPs van Warner Bros de revue zullen passeren. Lees er alles over op Geekish.nl!
    Battle Royale games zijn ontzettend populair! Vandaag op Geekish.nl hebben we de beste BR games op een rijtje gezet met wat uitleg. Lees het artikel snel op de site!
    Zin in een partygame met rollen maar geen zin in dat doodgespeelde en eigenlijk ook best saaie Weerwolven van Wakkerdam? Zoek niet verder en speel One Night Ultimate Werewolf, het ultieme weerwolvenspel!
    Populaire artikelen
    • Poppy is lang niet het engste in horrorgame Poppy Playtime
      Poppy is lang niet het engste in horrorgame Poppy Playtime
    • Multiversus: De Super Smash Bros van Warner Bros komt eraan
      Multiversus: De Super Smash Bros van Warner Bros komt eraan
    • Senior Year is een komedie zonder gevoel
      Senior Year is een komedie zonder gevoel
    • Top 10 beste escape rooms in Nederland
      Top 10 beste escape rooms in Nederland
    • Recensie: Secret Obsession is zo slecht dat 'ie vermakelijk is
      Recensie: Secret Obsession is zo slecht dat 'ie vermakelijk is
    • Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
      Recensie: Een Van Ons Liegt is een originele YA thriller
    • Recensie vol spoilers: 13 Minuten is echt heel slecht
      Recensie vol spoilers: 13 Minuten is echt heel slecht
    • The Lost City is een fijne komedie
      The Lost City is een fijne komedie
    • Recensie: Op het einde gaan ze allebei dood - Adam Silvera
      Recensie: Op het einde gaan ze allebei dood - Adam Silvera
    • Is 4DX het bezoeken waard?
      Is 4DX het bezoeken waard?
    Kopje koffie voor ons?
    Buy Me a Coffee at ko-fi.com
    BoekenBoeken
    Categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2022 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    loading Annuleren
    Bericht niet verstuurd - controleer je e-mailadres!
    E-mail-controle mislukt, probeer het opnieuw
    Helaas, je blog kan geen berichten per e-mail delen.