Close Menu
Geekish.nl
    Recente berichten
    • Run Away ontspoort na veelbelovende start
    • Rings of Fate is een matige fantasie op z’n best
    • De Stranger Things documentaire gooit olie op het vuur
    • Heroes Made in Asia kondigt Demon Slayer stemactrice aan als gast voor aankomende editie
    • LEGO onthult eerste drie Pokémon-sets
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dit al gelezen?
    • Run Away ontspoort na veelbelovende start
    • Rings of Fate is een matige fantasie op z’n best
    • De Stranger Things documentaire gooit olie op het vuur
    • Heroes Made in Asia kondigt Demon Slayer stemactrice aan als gast voor aankomende editie
    • LEGO onthult eerste drie Pokémon-sets
    • Voor de meisjes is een zeldzaam sterke Nederlandse film
    • Waarom het einde van Stranger Things zoveel fans teleurstelde
    • Wat je moet weten voor je The Mighty Nein kijkt
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Interviews
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    Geekish.nl
    Home»Film & TV»Wat betekent de Fox/Disney deal voor Marvel?
    Wat betekent de Fox/Disney deal voor Marvel?
    Film & TV

    Wat betekent de Fox/Disney deal voor Marvel?

    IngridBy Ingrid23 maart 20194 Mins Read

    De Disney en Fox deal is eindelijk rond en dat betekent dat onder andere de X-Men weer aan Marvel Studios toebehoren. Dit betekent ook dat er veranderingen gaan plaatsvinden in de MCU. Marvel Studios rond momenteel fase 3 van de MCU af met Avengers Endgame, maar nu is er dus een kans om nieuwe personages te introduceren in de MCU.

    Al sinds 2017 werd er gewerkt aan een deal tussen Disney en Fox. De deal is niet ideaal voor iedereen, aangezien er veel banen verloren zullen gaan. Hetgeen wat wel bleef zorgen voor enthousiasme is het feit dat Marvel nu eindelijk de rechten heeft om een aantal iconische personages te gebruiken. Dit is een goede timing, gezien het zeer waarschijnlijk is dat oudgediende als Robert Downey Jr. en Chris Evans hun alter egos gaan verlaten.

    Het is echter zo dat de nieuwe plannen niet meteen uitgevoerd kunnen worden. Fox brengt deze zomer nog Dark Phoenix uit. Daarnaast stond New Mutants ook nog in de planning. Deze plannen kunnen echter veranderen nu Disney de leiding heeft. Maar wat betekent de deal nu voor de MCU als geheel?

    Alle personages, op Deadpool na, krijgen een reboot

    Fox heeft in de afgelopen 20 jaar een eigen populaire X-Men serie op de markt gebracht. Deze franchise kan echter niet werken binnen de MCU. Dit betekent dus dat als Marvel de personages gaat gebruiken, ze vrijwel allemaal een reboot krijgen. Er is slechts een enkele uitzondering.

    Ryan Reynolds mag Deadpool blijven spelen. Het zou ook een slechte zet zijn van Disney als ze hem zouden laten gaan. De Deadpool films brachten samen meer dan 1,6 miljard dollar op. Het feit dat het personage ook de vierde muur kan breken, zorgt ervoor dat er ruimte is om hem te introduceren in de MCU.

    Het enige probleem is Deadpools R-rating. Bob Iger, CEO van Disney, heeft wel aangegeven dat de films de R-rating zullen behouden, maar dat valt nog te bezien. In ieder geval zal Dark Phoenix het einde zijn van de X-Men zoals we ze kennen.

    New Mutants gaat meteen naar een streaming service

    De film New Mutants zou eigenlijk begin 2018 uitgebracht worden, maar werd al twee keer verschoven. De film staat nu gepland voor augustus 2019, maar het is niet waarschijnlijk dat de film in de bioscopen gaat draaien.

    Naar verwachting zal de film meteen uitkomen op een streaming service. Het is nog niet bekend of dat Disney+ gaat zijn, aangezien de film heftig is voor een familie-vriendelijke service. Hierdoor kunnen Disney en Fox ervoor zorgen dat de kosten voor de marketing minimaal blijven.

    X-Men en Fantastic Four zullen een keer in de MCU terecht komen

    Wat betekent de Fox/Disney deal voor Marvel?

    Het is nog niet bekend wanneer, maar de verwachting is dat uiteindelijk de X-Men en Fantastic Four in de MCU zullen komen. De personages zullen anders zijn dan we ze herinneren, maar wellicht is dat juist iets goeds. Aangezien er een heel aantal films nog op de planning staan, is de verwachting dat er geen nieuwe X-Men films uit zullen komen voor 2021/2022.

    Het is even afwachten wat Marvel gaat doen, maar ze hebben in ieder geval de complete controle nu. Er is ook geen haast bij geboden. Ze kunnen beter rustig aan doen met het introduceren van de personages en ervoor zorgen dat het goed gebeurt.

    Spider-Man en The Hulk zijn nog steeds niet van Marvel

    Sony bezit de rechten van 900 Marvel personages, waaronder Spider-Man. De enige reden dat de webslinger in de MCU te zien is, is door een deal die Marvel en Sony samen hebben gemaakt. Deze deal eindigt na de zomer. Na het succes van Venom wil Sony nog meer films maken met Marvel personages. Ze willen uiteraard ook dat Spider-Man in hun universum te zien is. Het kan dus zijn dat de deal tussen beide partijen veranderd gaat worden.

    Universal is eigenaar van de Hulk. Marvel kan de Hulk wel gebruiken, maar een eventuele solo-film moet aangeboden worden aan Universal om gedistribueerd te worden. Disney en Marvel doen dit uiteraard het liefste zelf. Zolang deHulk niet de ster is van de film, kan Disney zelf de controle houden en het personage behouden. Dat is dus ook hoe de Hulk gebruikt kon worden in Thor: Ragnarok.

    Een mooie toekomst

    Ondanks het feit dat de deal tussen Disney en Fox niet meteen merkbaar zal zijn, is er in ieder geval genoeg om naar uit te kijken. Welk personage zou jij graag terugzien in de MCU? Laat het ons weten!

     

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend) Reddit
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Tumblr
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend) Pocket
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleNieuwe locatie voor Spellenspektakel 2019
    Next Article Recensie: De taal der doornen geeft je nieuwe sprookjes
    Ingrid
    • Instagram

    Ingrid is fan van alles wat met popcultuur te maken heeft, maar heeft vooral een zwak voor superhelden. Kijkt veel films en series en schrijft daar graag over. Je kunt haar volgen op @IngridGeekish op Instagram.

    Voor jou geselecteerd

    Jonas Brothers en Demi Lovato herenigd in nieuwe Camp Rock-film

    18 september 20253 Mins Read

    Ironheart heeft een goed hart

    9 juli 20254 Mins Read

    Lilo & Stitch voelt als cashgrab rondom populair karakter

    30 mei 20253 Mins Read

    Thunderbolts* voorbeeld van Disney’s nieuwe strategie voor het MCU

    11 mei 20253 Mins Read

    Thunderbolts* cast: “Je moet door blijven gaan en jezelf niet verliezen.”

    2 mei 20258 Mins Read

    Daredevil: Born Again geeft nieuw leven

    21 april 20254 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je meningReactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

    Over ons

    Welkom bij Geekish.nl, dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. 

    Ons team probeert zo veel mogelijk te kijken, lezen, doen en spelen zodat we jou op de hoogte kunnen houden met onze recensies en achtergrondartikelen.

    Voor iedereen die popculture een warm hart toedraagt, is hier iets te vinden. Sla Geekish.nl op tussen je favorieten, want we komen meerdere keren per week met nieuwe content.

    Contact: info[at]geekish.nl of stuur ons een DM via Instagram.

    Meest recente artikelen
    • Run Away ontspoort na veelbelovende start
    • Rings of Fate is een matige fantasie op z’n best
    • De Stranger Things documentaire gooit olie op het vuur
    • Heroes Made in Asia kondigt Demon Slayer stemactrice aan als gast voor aankomende editie
    • LEGO onthult eerste drie Pokémon-sets
    • Voor de meisjes is een zeldzaam sterke Nederlandse film
    • Waarom het einde van Stranger Things zoveel fans teleurstelde
    • Wat je moet weten voor je The Mighty Nein kijkt
    • The Critics Choice Awards zijn uitgereikt en dit zijn de winnaars
    • ‘Beth is Dead’ maar feminisme nog lang niet
    Meest gelezen vandaag
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
      The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Is 4DX het bezoeken waard?
      Is 4DX het bezoeken waard?
    • MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
      MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
    • Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
      Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
    • Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
      Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
    • Rust zacht Valentijn Ringelberg
      Rust zacht Valentijn Ringelberg
    • Barbie is hilarisch en verrassend actueel
      Barbie is hilarisch en verrassend actueel
    • De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
      De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
    Alle categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2026 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....