Close Menu
Geekish.nl
    Recente berichten
    • Avengers: Doomsday-trailer onthult de eerste beelden van Doctor Doom
    • The Odyssey review: Nolans epische blockbuster overtuigt ondanks castingkritiek
    • Winactie: win 2 vrijkaarten voor Good Luck, Have Fun, Don’t Die
    • The Invite recensie: Olivia Wilde verrast met scherpe zwarte komedie
    • Waarom Gen Z liever naar de bioscoop gaat dan thuis streamt
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dit al gelezen?
    • Avengers: Doomsday-trailer onthult de eerste beelden van Doctor Doom
    • The Odyssey review: Nolans epische blockbuster overtuigt ondanks castingkritiek
    • Winactie: win 2 vrijkaarten voor Good Luck, Have Fun, Don’t Die
    • The Invite recensie: Olivia Wilde verrast met scherpe zwarte komedie
    • Waarom Gen Z liever naar de bioscoop gaat dan thuis streamt
    • Their Will Undone: Nóg een Romantasy?
    • Vaiana (2026) is visueel indrukwekkend, maar mist een reden om te bestaan
    • Eerste Eftelingattractie met scify thema?
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Interviews
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    Geekish.nl
    Home»Recensie»Disclosure Day is een ambitieuze misser die zelfs Emily Blunt niet kan redden
    Disclosure Day
    Film & TV Recensie

    Disclosure Day is een ambitieuze misser die zelfs Emily Blunt niet kan redden

    IngridBy Ingrid19 juni 20264 Mins Read

    Steven Spielberg, come to the front right now. We moeten namelijk even praten over Disclosure Day. Na het maken van vele klassiekers die ons door onze jeugd heen hebben geholpen, is deze nieuwe film niet helemaal geslaagd. Althans, daar zijn de meningen enigszins over verdeeld. Sommigen vinden het een meesterwerk die je gewoon snapt of niet. Maar er zijn ook veel anderen die minder enthousiast zijn. Helaas moeten wij ons scharen onder de laatste groep. Tijdens het kijken van deze 2,5 uur durende film hoopten we stiekem dat de aliens zouden komen om ons uit ons lijden te verlossen. Zelfs Emily Blunt en Josh O’Connor kunnen het zinkende schip van Disclosure Day niet redden.

    Disclosure Day
    Colin Firth in ‘Disclosure Day’ Beeld: Universal Pictures

    Waar gaat Disclosure Day over?

    De wereld staat op de rand van de derde wereldoorlog, als cybersecurityspecialist Dr. Daniel Kellner (Josh O’Connor) een stuk buitenaardse technologie en bijbehorende bestanden steelt met details over contact tussen mensen en buitenaardse wezens. Wardex Corporation, het bedrijf dat de bestanden verborgen hield, doet er alles aan om Daniel te vinden en te vermoorden. Daniel komt er echter achter dat hij een diepere connectie heeft met de buitenaardse wezens, net als weervrouw Margaret (Emily Blunt). De twee moeten samenwerken om de waarheid aan het licht te brengen.

    Deus Ex Machina

    Er zijn veel verschillende meningen over Disclosure Day. Er wordt gezegd dat het een van Spielbergs beste werken is, juist om het commentaar levert op de verdeeldheid die we nu ervaren in de wereld. De boodschap en het verhaal zit hem in wat niet wordt verteld. Je moet daar als kijker doorheen prikken. Een mooie gedachte, ware het niet dat Disclosure Day gewoon een voorbeeld is van luie story telling. Als kijker wordt je midden in het verhaal gedropt. Dat is op zich het probleem niet, want er zijn meer films die dit doen. In andere films vallen de puzzelstukjes uiteindelijk wel op hun plaats. Daar kun je in Disclosure Day wel naar fluiten.

    Het voelt alsof dingen gebeuren omdat dat gewoon goed uitpakt voor de hoofdpersonages. De film vindt plaats in 2015, maar het grote gemene high-tech bedrijf heeft niet de beschikking tot drones waarmee ze iemand kunnen opsporen of een hit uit kunnen voeren. Nope, hoofdpersonages kunnen zich verschuilen achter een klein hekwerk, en geen enkele getrainde agent merkt ze op. Ook het hele idee dat de hoofdpersonages naar een televisiestation moeten om de beelden naar buiten te brengen is belachelijk. Als de film zich in de jaren 90 had afgespeeld, dan was het misschien realistisch geweest. Maar in 2015? Dat waren de hoogtijdagen van YouTube. Als ze het beeldmateriaal naar buiten hadden gebracht via die weg, dan was het ook miljoenen keren bekeken.

    Er is ook sprake van buitenaardse technologie waarmee mensen kunnen worden beïnvloed en je ook iemand over kunt nemen. Wat het precies is, dat weten we niet. Hetgeen dat wel zeker is, is dat het Deus Ex Machina ten voeten uit is. Want aan het einde van de film kunnen ze er gewoon de lampen mee aan doen. Ontzettend handig dat er een voorwerp is dat doet wat het plot ervan vraagt om het verhaal maar vooruit te krijgen.

    Disclosure Day
    Emily Blunt in ‘Disclosure Day’ Beeld: Universal Pictures

    CGI uit het jaar 0

    Visueel is de film wel oké. Er wordt flink gebruik gemaakt van lensflares en dramatische close-ups. Wat echter niet oké is, is de CGI. Je zou toch verwachten dat Spielberg wel een groter budget heeft als het op de visuele effecten aan komt, maar Disclosure Day moet het doen met effecten uit de beginjaren 2000. Dat is zonde, want het zou inmiddels wel mogelijk moeten zijn om een geloofwaardig dier neer te zetten. Dan spreken we nog niet eens van het feit dat de buitenaardse wezens er uit zien als de emoji die we allemaal kennen en gebruiken. Wellicht was enige creativiteit daarin ook wel gewenst geweest.

    Emily Blunt moet rugklachten hebben

    De persoon die de hele film moet dragen is Emily Blunt, waardoor ze zeker wel enige rugklachten moet hebben ontwikkeld in de tussentijd. Aan haar acteerwerk valt niets te verwijten, want die is ijzersterk. De rest van de cast, waaronder Josh O’Connor, Colin Firth en Colman Domingo, is ook prima, maar Blunt is toch wel de ster die van dit magere verhaal nog een klein beetje weet te maken.

    Conclusie

    Het is bewonderingswaardig dat Spielberg kritiek wil leveren op de huidige staat van de wereld en het gebrek aan empathie in de mensheid. Disclosure Day is echter niet de film die deze boodschap goed kan overbrengen. In tegendeel, het is een van Spielbergs slechtere films geworden en de lange speeltijd zeker niet waard.

    Disclosure Day

    Universal Pictures International
    Disclosure Day
    1.9

    Verhaal

    1.0/5

    Personages

    1.5/5

    Cast

    3.0/5

    Visueel

    2.0/5

    Actie

    2.0/5

    Goed

    • Emily Blunt
    • Prima cast

    Niet zo

    • Verhaal erg matig
    • Visuele effecten zijn slecht

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend) Reddit
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Tumblr
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend) Pocket
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleHappy Pride Month! Deze game is nu nog gratis te downloaden
    Next Article Fotoverslag: Dutch Comic Con zomereditie 2026 was leuk maar heel heet
    Ingrid
    • Instagram

    Ingrid is fan van alles wat met popcultuur te maken heeft, maar heeft vooral een zwak voor superhelden. Kijkt veel films en series en schrijft daar graag over. Je kunt haar volgen op @IngridGeekish op Instagram.

    Voor jou geselecteerd

    The Odyssey review: Nolans epische blockbuster overtuigt ondanks castingkritiek

    19 juli 20264 Mins Read

    Winactie: win 2 vrijkaarten voor Good Luck, Have Fun, Don’t Die

    17 juli 20262 Mins Read

    Waarom Gen Z liever naar de bioscoop gaat dan thuis streamt

    14 juli 20264 Mins Read

    Paul Atreides is niet meer de held en de nieuwe Dune 3 trailer maakt dat pijnlijk duidelijk

    9 juli 20262 Mins Read

    Alles wat je moet weten over de nieuwe Supergirl

    26 juni 20263 Mins Read

    Masters of the Universe is de campy jaren 80-film die we nodig hadden

    12 juni 20264 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je meningReactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

    Over ons

    Welkom bij Geekish.nl, dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. 

    Ons team probeert zo veel mogelijk te kijken, lezen, doen en spelen zodat we jou op de hoogte kunnen houden met onze recensies en achtergrondartikelen.

    Voor iedereen die popculture een warm hart toedraagt, is hier iets te vinden. Sla Geekish.nl op tussen je favorieten, want we komen meerdere keren per week met nieuwe content.

    Contact: info[at]geekish.nl of stuur ons een DM via Instagram.

    Meest recente artikelen
    • Avengers: Doomsday-trailer onthult de eerste beelden van Doctor Doom
    • The Odyssey review: Nolans epische blockbuster overtuigt ondanks castingkritiek
    • Winactie: win 2 vrijkaarten voor Good Luck, Have Fun, Don’t Die
    • The Invite recensie: Olivia Wilde verrast met scherpe zwarte komedie
    • Waarom Gen Z liever naar de bioscoop gaat dan thuis streamt
    • Their Will Undone: Nóg een Romantasy?
    • Vaiana (2026) is visueel indrukwekkend, maar mist een reden om te bestaan
    • Eerste Eftelingattractie met scify thema?
    • Paul Atreides is niet meer de held en de nieuwe Dune 3 trailer maakt dat pijnlijk duidelijk
    • The Rookie-ster Deric Augustine: ‘Hard werken en discipline brengen je waar je wilt zijn’
    Meest gelezen vandaag
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
      The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Is 4DX het bezoeken waard?
      Is 4DX het bezoeken waard?
    • MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
      MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
    • Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
      Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
    • Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
      Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
    • Rust zacht Valentijn Ringelberg
      Rust zacht Valentijn Ringelberg
    • Barbie is hilarisch en verrassend actueel
      Barbie is hilarisch en verrassend actueel
    • De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
      De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
    Alle categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2026 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....