Close Menu
Geekish.nl
    Recente berichten
    • Wuthering Heights is een erotische misser
    • Is Eftelingprinses Adinda autistisch?
    • House of the Beast is een duistere, gothic romantasy
    • Na 30 jaar is Pokémon nog altijd populair, maar hoe is dat mogelijk?
    • Zo word je een K-popster: Heroes Made in Asia haalt professionals in huis voor tips en tricks
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dit al gelezen?
    • Wuthering Heights is een erotische misser
    • Is Eftelingprinses Adinda autistisch?
    • House of the Beast is een duistere, gothic romantasy
    • Na 30 jaar is Pokémon nog altijd populair, maar hoe is dat mogelijk?
    • Zo word je een K-popster: Heroes Made in Asia haalt professionals in huis voor tips en tricks
    • Six Crimson Cranes is een sfeervolle sprookjeshervertelling
    • Marty Supreme is een chaotische maar boeiende achtbaanrit
    • Netflix’s One Piece-acteurs Vincent Regan en Craig Fairbrass te gast tijdens Heroes Made in Asia
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Interviews
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    Geekish.nl
    Home»Events & Uitjes»Phantasialand heeft hoge pieken en diepe dalen
    Phantasialand pretparkrecensie vs Efteling
    Events & Uitjes Recensie

    Phantasialand heeft hoge pieken en diepe dalen

    JayBy Jay19 november 20258 Mins Read

    Kun je beter naar Phantasialand in Duitsland gaan of toch lekker lokaal naar de Efteling? Of misschien juist beter naar Disneyland Parijs of Europapark? In deze blog raten we Phantasialand, zodat ook dit pretpark een plekje kan krijgen tussen onze andere recensies. Goed om te weten: in de winter is Phantasialand nóg mooier aangekleed en verlicht dan ik zelf in september heb ervaren.

    Lees ook: het vijfluik over Efteling VS Disney en de losse blogs over Movie Park Germany en Europapark.

    1. Deel 1: Het sprookjesbos VS Fantasyland
    2. Deel 2: Thrillrides
    3. Deel 3: Spooky rides
    4. Deel 4: Kotsmachines
    5. Deel 5: Efteling VS Disney: de grote conclusie
    6. Waarom haalt Movie Park Germany het niet bij andere pretparken?
    7. Is Europapark zoveel beter dan de Efteling?

    Hoe fantasierijk is Phantasialand?

    Omdat Phantasialand niets heeft dat enigszins lijkt op het sprookjesbos, gaat er al meteen een punt naar de Efteling. In de Fantasy themawereld van Phantasialand zijn hier en daar wel wat hobbithuisjes te zien, maar dat haalt het niet bij de Efteling. Toch is het wel sfeervol vormgegeven met pastelkleuren en bijzonder gevormde gebouwen. Leuk, maar niet uitzonderlijk.

    Phantasialand-pretpark-recensie hobbithuisje

    Daarnaast heeft Phantasialand niets te bieden qua tours met treintjes en auto’s, dus gaat er weer een punt naar de Efteling: 2-0. Het enige dat in de buurt komt, is de Würmling Express die vergelijkbaar is met de Slakkenmonorail in het Land van Laaf. De Würmling Express is leuk als je van het uitzicht in het fantasie-gedeelte van Phantasialand wil genieten. Je kijkt mooi uit over gekleurde gebouwen in allerlei gekke vormen, en over het meer. Dit gelijkspel levert geen extra punten op.

    Phantasialand-pretpark-recensie Wurmling Express

    Symbolica of Maus Au Chocolat?

    Maus Au Chocolat is een hilarische overdekte attractie waarin je met een 3D-bril op om je heen schiet. Lekker om in op te warmen en om elkaar uit te dagen de high score te verbreken. Een efficiënt ingerichte en goedkoop-ogende attractie die eigenlijk niet te vergelijken is met het sfeervolle Symbolica van de Efteling. 0-3 dus.

    Maar! Vlakbij Maus Au Chocolat zit nog een indoor attractie die je gelijk kunt meepakken: Das Verrückte Hotel Tartüff. Dit is een fantastisch ‘mad house’ dat extra leuk is als je het met vrienden doet. Je komt klassiekers tegen die ook vaak op de kermis staan, maar ook iets grotere mini-attractie die je zullen verrassen. Dit is misschien wel mijn favoriete attractie uit heel Phantasialand. De Efteling heeft niets vergelijkbaars, dus dit Hotel geeft Phantasialand de eerste punt: 1-3.

    Phantasialand is de grote winnaar als je van achtbanen houdt

    Een van mijn vrienden benoemde: ‘Europapark is tot nu toe het beste qua achtbanen. Phantasialand is wel beter dan Disneyland, de Efteling en Movie Park.’ Ze hebben enorm genoten van de Taron, de Black Mamba en natuurlijk launchcoaster F.L.Y. Verrassend genoeg was deze laatste niet unaniem de favoriet, wat de marketing van Phantasialand wel zou doen verwachten.

    Goed om te weten: indoor coasters Winja’s Fear en Force lijken misschien voor kinderen te zijn, maar er zitten veel interessante technieken en wendingen in. Sla deze dus zeker niet over als je een achtbaanliefhebber bent!

    Phantasialand-pretpark-recensie winjas fear and force

    Zelf vond ik het erg gaaf dat je in Rookburgh onder en tussen de F.L.Y. door kunt lopen. De thematiek in dit gebied is echt fantastisch, binnen en buiten de attracties.

    Op welke stand komen we dan terecht? Ik ken Phantasialand een minpunt toe voor het gebrek aan niet-misselijkmakende achtbanen, zoals de Efteling de Vliegende Hollander en de Joris en de Draak heeft. Maar, de achtbanen die Phantasialand heeft, scoren een stuk beter dan die van de Efteling. Daar krijgt Phantasialand 2 punten voor. De score? Phantasialand 2, Efteling 3.

    Phantasialand-pretpark-recensie rookburg overdag

    Fata Morgana, Danse Macabre of Geister Rikscha?

    Phantasialand heeft sowieso niet superveel attracties, maar helemaal weinig dark rides. De enige attractie die vergelijkbaar is met de Fata Morgana, is de Geister Rikscha. Daarbij zit je in een karretje en rijd je tussen allemaal griezelige scènes door. Sommige scènes zijn wel geinig. Anderen zijn zo slecht onderhouden dat het lachwekkend of zelfs treurig is. Het geluid is ook niet goed afgestemd en de attractie ruikt ontzettend muf. Met een beetje extra liefde kan er veel meer uit deze dark ride gehaald worden.

    De meest eerlijke vergelijking zou met Castello di Medici uit Europapark zijn en dan redt Geister Rikscha het echt niet. Puntje Efteling. Daarnaast is Geister Rikscha ook niets vergeleken met de Danse Macabre. Nog een puntje voor de Efteling: 2-5.

    Ook in Phantasialand heb je een kotszakje nodig

    In Phantasialand vind je behoorlijk wat misselijkmakende attracties. Dan bedoel ik attracties die niets anders doen dan ronddraaien bijvoorbeeld. in Phantasialand hebben we: heen-en-weer-achtbaanr Raik, op-en-neer-attractie Wirtl’s Taubenturm, op-en-neer-attractie Tittle Tattle Tree, vrije val-toren Tikal, draaikbank Talocan, droptower Mystery Castle en Fen Ju Palace. Hierbij is Fen Ju Palace vergelijkbaar met Villa Volta. Dat is 7 misselijkmakende attracties ten opzichte van drie in de Efteling: Villa Volta, de Halve Maen en Sirocco. Phantasialand krijgt daarom een minpunt: 1-5.

    Phantasialand-pretpark-recensie waterattracties

    Voor waterattracties hoef je niet in de Efteling te zijn

    Dit benoemde ik ook al in mijn recensie van Europapark en voor Phantasialand geldt hetzelfde. Het is erg makkelijk om de Efteling te verslaan op waterattracties. In de Efteling vind je alleen de Vliegende Hollander, waar je amper nat wordt, en de Pirana.

    Phantasialand heeft een eigen Pirana: de River Quest. Daarin word je echt zeik-maar-dan-ook-zeiknat. Hou daar rekening mee voordat je erin gaat. De River Quest lijkt in het begin erg indrukwekkend, omdat je met een lift naar boven gaat. De rest van de rit is helaas weinig over naar huis te schrijven qua thematisering en qua route. De River Quest wint het nauwelijks van de Pirana, puntje Phantasialand (2-5).

    Maar, Phantasialand heeft meer! Chiapas is een boomstamattractie die zelfs beter is dan de Tiroler Wildwaterbaan in Europapark. Zelf ben ik er niet in geweest, maar zelfs vanaf de buitenkant ziet Chiapas er indrukwekkend uit met grote drops en leuke thematisering. Nóg een puntje voor Phantasialand dus (3-5).

    Daarnaast kun je ook nog gratis in een waterfiets in Phantasialand (Wözl’s Wassertreter). Dat is prima voor een paar minuten, maar er valt niet heel veel te zien in het stukje meer waar je mag komen. Beetje een gemiste kans, maar leuk voor kinderen. De eendenkoppen op de boten zijn wel echt doodeng. Maak geen oogcontact.

    Phantasialand-pretpark-recensie eendenboten

    Verder is Wakobato vergelijkbaar met de Movie Park Splash Bash, maar dan iets sfeervoller. Leuk als het lekker weer is, zeker als je competitief bent. Anders kun je van een rustgevend boottochtje tussen het riet en vreemde steen-insecten genieten. Deze heeft een stuk meer entertainmentwaarde dan de Gondoletta in de Efteling. Hiermee komt de score op 4-5 voor Phantasialand.

    En verder?

    Phantasialand heeft niets dat vergelijkbaar is met de Droomvlucht of de Pagode. Dat betekent dat de Efteling er twee punten bij krijgt: 4-7. Maar, Phantasialand heeft de Adventure Trail. Die is verrassend geinig om als volwassene tussendoor te doen. Zeker als het lekker weer is. Je loopt namelijk grotendeels buiten over laagdrempelige hindernissen, terwijl de Black Mamba achtbaan je om de oren suist. Puntje Phantasialand: 5-7.

    Daarnaast mogen de onwijs indrukwekkende shows in Phantasialand niet worden vergeten. Normaal vind ik dat een beetje tijdverspilling als je in een pretpark bent, maar de schaatsshow en zang-en-acrobatenacts zijn echt fantastisch. Als niet-achtbaanliefhebber zijn deze zeker de moeite waard om te bezoeken. Dat maakt de stand 6-7.

    Phantasialand-pretpark-recensie rookburgh snachts

    Conclusie: de Efteling wint, maar met een kleinere voorsprong dan verwacht

    Het voelt in de Efteling alsof er een stuk meer te doen is, en niet alleen vanwege het sprookjesbos. De Efteling heeft 25 attracties en Phantasialand 21 (inclusief Adventure Trail, exclusief kinderattracties zoals gewoonlijk). Toch voelt het na één dag Phantasialand alsof je het echt al hebt uitgespeeld. De souvenirs vielen tegen, al was het eten wel geweldig. Phantasialand nodigt niet uit tot terugkomen, terwijl ik prima om de zoveel maanden naar de Efteling wil gaan. Daarom had ik verwacht dat de Efteling Phantasialand volledig weg zou blazen.

    In de algemene pretparkervaring denk ik dat de Efteling het wel beter doet dan Phantasialand, maar in een side-by-side vergelijking scheelt het dus weinig. Phantasialand maakt erg slim gebruik van de weinige grond die ze hebben en het hoogteverschil. Vooral Rookburgh is erg leuk gethematiseerd, maar de rest van het park valt wat tegen. De gethematiseerde hotels binnenin het park zijn wel ontzettend gaaf en daar kan de Efteling nog wat van leren. Hotel Charles Lindbergh tussen de achtbanen was supervet!

    Phantasialand heeft gave achtbanen, indrukwekkende shows en leuke waterattracties, maar biedt bij lange na niet zoveel variatie en sfeer als de Efteling. Phantasialand is zeker een bezoekje waard als je ook in een themahotel slaapt. Maar, je hoeft er zeker niet jaarlijks heen. Dan kun je beter nog een keertje naar de Efteling.

    Phantasialand

    Leuk, maar niet zo memorabel
    Phantasialand pretparkrecensie vs Efteling
    3.3

    Dagvullend

    3.5/5

    Sfeervol

    3.5/5

    Souvenirs

    1.0/5

    Eten

    4.0/5

    Hotelervaring

    4.5/5

    Goed

    • Sfeervolle gedeeltes
    • Heerlijk eten en veel keuze (ook vega)
    • Gave hotels tussen attracties
    • Leuke waterattracties

    Niet zo

    • Weinig attracties
    • Geen 'ultieme' ervaring
    • Veel misselijkmakende attracties

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend) Reddit
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Tumblr
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend) Pocket
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleDit is er aankomend weekend te doen tijdens Heroes Dutch Comic Con
    Next Article Wicked: For Good is een emotioneel slotstuk dat blijft betoveren
    Jay
    • Website
    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIn

    Check mijn social media voor updates over mijn fantasyreeks De Legendes van Pendar, reviews van andere boeken en fanart! Ik proeflees ook graag.

    Voor jou geselecteerd

    Dinoland Zwolle: voor dinofans van alle leeftijden

    24 april 20255 Mins Read

    Disney Adventure World moet Disneyland Paris weer smoel geven

    17 april 20253 Mins Read

    Wat kunnen we verwachten van Universal Studios in de UK?

    13 april 20253 Mins Read

    Voor Harry Potter and the Forbidden Journey is reispil een must

    30 december 20244 Mins Read

    Hagrid’s Magical Creatures Motorbike Adventure is fenomenaal

    23 november 20247 Mins Read

    Danse Macabre is een fenomenale attractie

    13 november 20244 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je meningReactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

    Over ons

    Welkom bij Geekish.nl, dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. 

    Ons team probeert zo veel mogelijk te kijken, lezen, doen en spelen zodat we jou op de hoogte kunnen houden met onze recensies en achtergrondartikelen.

    Voor iedereen die popculture een warm hart toedraagt, is hier iets te vinden. Sla Geekish.nl op tussen je favorieten, want we komen meerdere keren per week met nieuwe content.

    Contact: info[at]geekish.nl of stuur ons een DM via Instagram.

    Meest recente artikelen
    • Wuthering Heights is een erotische misser
    • Is Eftelingprinses Adinda autistisch?
    • House of the Beast is een duistere, gothic romantasy
    • Na 30 jaar is Pokémon nog altijd populair, maar hoe is dat mogelijk?
    • Zo word je een K-popster: Heroes Made in Asia haalt professionals in huis voor tips en tricks
    • Six Crimson Cranes is een sfeervolle sprookjeshervertelling
    • Marty Supreme is een chaotische maar boeiende achtbaanrit
    • Netflix’s One Piece-acteurs Vincent Regan en Craig Fairbrass te gast tijdens Heroes Made in Asia
    • Strange Horticulture is een sfeervolle point-and-click game
    • Crime 101 is een slimme actiefilm waarin personages centraal staan
    Meest gelezen vandaag
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
      The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Is 4DX het bezoeken waard?
      Is 4DX het bezoeken waard?
    • MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
      MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
    • Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
      Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
    • Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
      Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
    • Rust zacht Valentijn Ringelberg
      Rust zacht Valentijn Ringelberg
    • Barbie is hilarisch en verrassend actueel
      Barbie is hilarisch en verrassend actueel
    • De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
      De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
    Alle categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2026 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....