Close Menu
Geekish.nl
    Recente berichten
    • Thunderbolts* voorbeeld van Disneys nieuwe strategie voor het MCU
    • Leestips om uit je readingslump te komen
    • You seizoen 5 is het einde van Joe Goldberg
    • The Amateur voelt amateuristisch aan
    • The Lost World: Jurassic Park had niet gehoeven
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dit al gelezen?
    • Thunderbolts* voorbeeld van Disneys nieuwe strategie voor het MCU
    • Leestips om uit je readingslump te komen
    • You seizoen 5 is het einde van Joe Goldberg
    • The Amateur voelt amateuristisch aan
    • The Lost World: Jurassic Park had niet gehoeven
    • Event: Comic Con Holland 2025 kon beter
    • The Ex-Girlfriend Murder Club: een absurd moordmysterie
    • Event: De Marvel tentoonstelling in Keulen
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Interviews
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    Geekish.nl
    Home»Events & Uitjes»Hoe is Oudejaarsavond in de Efteling?
    Oudejaarsavond-in-de-Efteling-warme-winter-weide
    Events & Uitjes

    Hoe is Oudejaarsavond in de Efteling?

    JayBy Jay3 januari 20258 Mins Read

    “Luid sprookjesachtig het nieuwe jaar in en vier Oudejaarsavond in de Efteling”

    Elk excuus om te vluchten van vuurwerk vind ik persoonlijk een goed excuus. Dit jaar ben ik naar de Efteling gevlucht in de hoop dat het kabaal na één goed georganiseerde vuurwerkshow klaar zou zijn. Hoe is die vuurwerkshow? En is het ‘t waard om 60 euro te betalen voor Oudejaarsavond in de Efteling? Dat lees je in dit artikel.

    Wat doe je op Oudejaarsavond in de Efteling?

    Duizenden twinkelende lichtjes, winterse attracties, hartverwarmend entertainment, speciale muziek én prachtig vuurwerk. In de Efteling luid je op 31 december sprookjesachtig het nieuwe jaar in! Beleef samen met familie en vrienden een bijzondere oudejaarsavond waarbij je niets anders hoeft te doen dan genieten. Ervaar de nieuwe Aquanura-show onder de sterren en bekijk het sprookjesachtig verlichte park vanuit de Pagode.

    Een 2024 Efteling Oud & Nieuw ticket was inclusief:

    • Gratis parkeren
    • Bubbels
    • Een oliebol
    • Toegang tot alle geopende attracties van 19.00 tot 01.00 uur
    • Een vuurwerkshow
    • Een silent disco op het plein bij de Piraña
    • Muziek van de Anderberger Musikverein samen met Bakker Krümel en Frau Schmetterling
    • Monniken in het Huyverwoud
    • Een muzikale verrassing in de kiosk voor Restaurant het Witte Paard
    • Een acrobatische act bij Station de Oost in Ruigrijk
    • Grootmoeders Bingo in het Carrousel Theater
    • Ontmoet diverse Efteling-bewoners
    • Geniet van Pardijns Meedein Festijn op de Warme Winter Weide

    Genoeg om te doen tijdens Oudejaar in de Efteling, maar hoeveel hiervan maakt het attractiepark daadwerkelijk waar?

    Chaotische binnenkomst

    Laat ik beginnen te zeggen dat bovenstaande deels mijn eigen schuld was. Het is natuurlijk niet te doen om na 01:00 nog met het openbaar vervoer te reizen, dus heb ik een overnachting geboekt in een Europarcs huisje dicht bij de Efteling. Nadat ik met een gehuurde fiets de kou heb getrotseerd en kwam ik iets voor 19:00 bij de ingang aan. De Efteling had aangekondigd dat ze tussen 18:00 en 19:00 het park zouden sluiten en dat iedereen naar buiten moest in verband met het verschil in dag- en avondtickets. Toen ik voor 19:00 aankwam, waren de poorten verrassend genoeg al open. Kortom: ik had meer uit mijn ticket kunnen halen als ik eerder was gekomen, jammer.

    Bij binnenkomst kreeg ik vriendelijk een blauwe armband in mijn handen gedrukt. Daaraan zaten ‘chips’ vast die ik kon gebruiken voor de Gondoletta, eentje voor ‘bubbels’ en eentje voor een gratis oliebol. Er werd niet uitgelegd hoe de chip voor de Gondoletta werkte en de Gondoletta leek ook behoorlijk dicht te zijn, dus dat was verwarrend. Ook waren er blijkbaar specifieke plekken waar je gratis je bubbels en oliebol kon ophalen. Dit werd helaas erg slecht aangegeven en uiteindelijk heb ik die dus ook niet kunnen ophalen. Ik wilde geen tijd verspillen met zoeken naar die specifieke locaties en een eeuw in de rij staan voor eten, terwijl ik ook in een attractie kan zitten. Nogmaals: jammer, maar deels mijn eigen schuld vanwege mijn prioriteiten.

    Danse Macabre Efteling in het donker

    Hoe is de Efteling in het donker?

    Natuurlijk ben ik na binnenkomst meteen naar de Danse Macabre gerend om die voor het eerst te beleven. Dat verdient een eigen blog, dus daar ga ik verder niet op in. Wel wil ik benoemen dat de wachtrij in het donker erg gaaf is. Ik heb ongeveer een uur gewacht, dus dat nam een behoorlijke hap uit de avond, helaas, maar het was het waard.

    Daarna was het tijd om mijn favoriete attractie te bezoeken: de Vliegende Hollander. Ook daar was de wachtrij minstens een half uur. Die attractie blijft gaaf, maar het had niet per se toegevoegde waarde om deze in het donker te doen. Ook de acrobaten-act bij Station de Oost vond ik tegenvallen. De artiest entertainde een grote groep mensen vanaf het plein, dus er was vrijwel niets te zien als je niet in de eerste twee rijen mensen om hem heen stond. Wat ik heb kunnen zien, was best gaaf. Daarna ben ik bij Station de Oost in het treintje gestapt onderweg naar de Warme Winter Weide.

    Oudejaarsavond-in-de-Efteling-vliegende-hollander

    Rond een uur of 21:00 was het tijd voor een vega winterse Unox-special, een vegan worstenbroodje en een croissantrol. Heerlijk! Wel is het erg jammer dat er geen vuur was op de Warme Winter Weide. Zoals een van de andere Eftelingbezoekers toen zei: “Er is nu helemaal niks warms meer aan.” Dat is mijn grootste kritiekpunt op de hele avond: er waren niet echt plekken om goed op te warmen. Geen vreugdevuren, geen heaters, alleen restaurants die uiteraard bomvol zaten.

    Maar goed, als je dan toch bij Carnaval Festival in de buurt bent, kun je net zo goed even in de souvenirwinkel kijken of er nog Pjotr kersttruien beschikbaar zijn. Verrassend genoeg was dit het geval en heb ik er daar eentje van mee naar huis genomen.

    Als laatste attractie van de avond ben ik in de Droomvlucht geweest. De wachttijd was ook hier zeker drie kwartier helaas. Het was ontzettend koud en winderig, en de duisternis om ons heen voegde niets positiefs aan de ervaring toe. De Droomvlucht is een van mijn favoriete Efteling-attracties, maar achteraf had ik hier wel spijt van. Ik kwam helemaal verkleumd de attractie uit.

    Oudejaarsavond-in-de-Efteling-droomvlucht

    Hoe is de nieuwe Aquanura fonteinshow?

    Na een sprintje langs de Indische Waterlelies was het tijd om de laatste Aquanura fonteinshow te kijken. Deze nieuwe versie had ik nog niet eerder gezien, maar was erg gaaf. Een paar van de showscènes sloten uitzonderlijk goed aan op de muziek, maar van veel vond ik het een beetje tegenvallen. Het was zeker een bijzondere ervaring, maar stiekem vind ik de Guus Meeuwis-versie beter.

    Hoe is de Efteling vuurwerkshow?

    Bijna meteen aansluitend op de Aquanura fonteinshow kwam het aftellen en de vuurwerkshow. Het vuurwerk was ontzettend goed afgestemd op de muziek, wauw. Ik was sprakeloos. Zelfs voor iemand die helemaal niet van vuurwerk houdt, is dit echt een aanrader. Extra gaaf dat het vuurwerk vanaf het Fata Morganaplein werd afgestoken, waardoor er prachtige silhouetten gecreëerd werden. Binnen een kwartier was dat klaar en had ik dus nog eventjes om in de Efteling door te brengen.

    Hoeveel kun je in de Efteling doen tussen 00:15 en 01:00?

    Helemaal niks. In ieder geval, als je vlak bij de uitgang staat, is dit helaas het geval. Na de vuurwerkshow stroomde er een gigantische mensenmassa naar de uitgang. Daar kun je eigenlijk niet tegenin bewegen. Ik had geen zin om te wachten tot iedereen buiten was (en ik was al verkleumd), dus ik ben toen meteen terug naar het vakantiehuisje gefietst. Ik had graag nog een attractie willen doen, maar het zat er helaas niet in. Ook fietsen door een donker Kaatsheuvel waarin vuurwerk werd afgestoken in fietstunnels, was niet zo’n strak plan. Ik raad echt aan om met de auto te gaan als je de Efteling Oudjaarsavond bezoekt.

    Is het ‘t waard om 60 euro te betalen voor Oudejaarsavond in de Efteling?

    Voor deze hele ervaring heb ik ongeveer 60 euro betaald. Dat zijn amper zes uren die ik in de Efteling heb doorgebracht en ik heb geen gebruik kunnen maken van de Gondoletta, bubbels en oliebol. Mijn eerste ritje in de Danse Macabre maakte een hoop goed, maar alsnog had ik er iets meer van verwacht.

    In deze oude recensie (2016) op Tripadvisor benoemt een Eftelingfan dat het onverwachts druk was op Oudejaarsavond. “Als je slechts van 19:00 tot 01:00 in het park kan zijn, is het niet te doen als alle attracties een uur wachttijd hebben. Dat is zeer jammer en lastig te plannen. Ik heb tijdens het vieren van Oudejaarsavond in de Efteling geen Efteling-gevoel gehad voor het eerst in 39 jaar.” Totale teleurstelling dus, maar gaat dit ook nog op in 2024?

    Ik zou mijn ervaring zeker niet beschrijven als totale teleurstelling, maar ik ben het wel eens dat het lastig plannen is. Je moet eigenlijk kiezen tussen het speciale Efteling-entertainment en de attracties. Dat voelt oneerlijk. Ik had de silent disco bijvoorbeeld nog graag willen proberen, maar niet liever dan een Efteling-attractie in gaan. Daar kom je uiteindelijk voor naar het park, toch? Ik denk dat het extra entertainment vooral leuk is voor mensen met een abonnement of die er de hele dag al zijn. Als je maar 6 uur hebt, is dat eigenlijk niet de moeite met wachttijden van een uur.

    Oudejaarsavond-in-de-Efteling-vleermuizen

    Zelf zou ik mijn ervaring samenvatten als dat ik 60 euro betaald heb voor de Danse Macabre, de Vliegende Hollander, Aquanura en de vuurwerkshow. Persoonlijk vond ik dat het zeker waard, maar ik denk niet dat ik snel nog een keer Oud & Nieuw zou vieren in de Efteling. Juist omdat dit de eerste keer is dat ik de Danse Macabre, de nieuwe Aquanura-show en de vuurwerkshow heb meegemaakt, voegt dat extra waarde toe. Die verdwijnt natuurlijk bij een tweede keer. Efteling Oudjaarsavond is een unieke ervaring die ik zeker aanraad als je een beetje weet wat je kunt verwachten.

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleSquid Game seizoen 2 is alles behalve teleurstellend
    Next Article We Live in Time is afstandelijk maar aangrijpend
    Jay
    • Website
    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIn

    Check mijn social media voor updates over mijn fantasyreeks De Legendes van Pendar, reviews van andere boeken en fanart! Ik proeflees ook graag.

    Voor jou geselecteerd

    De Danse Macabre doet het Spookslot eer aan

    10 januari 20254 Mins Read

    Danse Macabre is een fenomenale attractie

    13 november 20244 Mins Read

    Efteling en Anton Pieck Verzamelbeurs Drunen

    28 oktober 20244 Mins Read

    Is Europapark zoveel beter dan de Efteling?

    24 september 20248 Mins Read

    Part 3: Wat weten we over het verhaal van de Danse Macabre?

    16 juni 20246 Mins Read

    Danse Macabre Part 2: Wat weten we over de Charlatans en het onnoembare?

    8 juni 20245 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je meningReactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

    Over ons

    Welkom bij Geekish.nl, dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. 

    Ons team probeert zo veel mogelijk te kijken, lezen, doen en spelen zodat we jou op de hoogte kunnen houden met onze recensies en achtergrondartikelen.

    Voor iedereen die popculture een warm hart toedraagt, is hier iets te vinden. Sla Geekish.nl op tussen je favorieten, want we komen meerdere keren per week met nieuwe content.

    Contact: info[at]geekish.nl of stuur ons een DM via Instagram.

    Meest recente artikelen
    • Thunderbolts* voorbeeld van Disneys nieuwe strategie voor het MCU
    • Leestips om uit je readingslump te komen
    • You seizoen 5 is het einde van Joe Goldberg
    • The Amateur voelt amateuristisch aan
    • The Lost World: Jurassic Park had niet gehoeven
    • Event: Comic Con Holland 2025 kon beter
    • The Ex-Girlfriend Murder Club: een absurd moordmysterie
    • Event: De Marvel tentoonstelling in Keulen
    • Interview Thunderbolts* cast: “Je moet door blijven gaan en jezelf niet verliezen.”
    • Gods of Jade and Shadow is een misogynistische teleurstelling
    Meest gelezen vandaag
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
      The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Is 4DX het bezoeken waard?
      Is 4DX het bezoeken waard?
    • MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
      MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
    • Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
      Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
    • Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
      Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
    • Rust zacht Valentijn Ringelberg
      Rust zacht Valentijn Ringelberg
    • Barbie is hilarisch en verrassend actueel
      Barbie is hilarisch en verrassend actueel
    • De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
      De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
    Alle categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2025 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....