Close Menu
Geekish.nl
    Recente berichten
    • Run Away ontspoort na veelbelovende start
    • Rings of Fate is een matige fantasie op z’n best
    • De Stranger Things documentaire gooit olie op het vuur
    • Heroes Made in Asia kondigt Demon Slayer stemactrice aan als gast voor aankomende editie
    • LEGO onthult eerste drie Pokémon-sets
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dit al gelezen?
    • Run Away ontspoort na veelbelovende start
    • Rings of Fate is een matige fantasie op z’n best
    • De Stranger Things documentaire gooit olie op het vuur
    • Heroes Made in Asia kondigt Demon Slayer stemactrice aan als gast voor aankomende editie
    • LEGO onthult eerste drie Pokémon-sets
    • Voor de meisjes is een zeldzaam sterke Nederlandse film
    • Waarom het einde van Stranger Things zoveel fans teleurstelde
    • Wat je moet weten voor je The Mighty Nein kijkt
    Facebook Instagram TikTok BlogLovin
    Geekish.nlGeekish.nl
    • Boeken
      • Boekrecensies A – Z
      • BoekenTags
      • Fantasy boekrecensies
      • YA boekrecensies
    • Film & TV
      • A – Z: Filmrecensies
      • A – Z: TV-Recensies
      • Kijkhulp MCU & Star Wars
      • Streaming: Disney+
      • Streaming: HBO Max
      • Streaming: Netflix
      • Streaming: Prime Video
    • Interviews
    • Games
    • Events & Uitjes
    • Recensies
    • Nieuws
    • Over Ons
    Geekish.nl
    Home»Boeken»The Long Way to a Small, Angry Planet is een tijdloze, cosy must-read
    The Long Way to a Small Angry Planet boekrecensie
    Boeken Recensie

    The Long Way to a Small, Angry Planet is een tijdloze, cosy must-read

    JayBy Jay1 oktober 20254 Mins Read

    Als je op zoek bent naar een cosy sciencefictionboek vol chosen family, moet je The Long Way to a Small, Angry Planet lezen. Elk personage heeft een unieke persoonlijkheid, en dat niet alleen omdat ze van een andere planeet komen. Dit verhaal kruipt moeiteloos in je hart en zal je richting het einde gegarandeerd een traantje laten wegpinken.

    Waar gaat The Long Way to a Small, Angry Planet over?

    Rosemary Harper heeft geen andere keuze dan zich bij een gevarieerde crew aan boord van een ruimteschip te voegen om aan haar huidige leven te ontsnappen. Het schip is geen modern hoogstandje, maar het biedt een veilige plek en een avontuur. Rosemary begint als een voorzichtig lid van de crew en groeit langzaam uit tot iemand met waardevolle vaardigheden en hechte vriendschappen. Alles bij elkaar leert ze zich thuis te voelen tussen de knuffelige piloot Sissix, de kletsgrage engineer Kizzy, de lolbroek Jenks, de nobele kapitein Ashby en hun collega’s. Net wanneer Rosemary echt onderdeel van de crew lijkt te worden, gaat er iets mis met hun huidige missie. Piraten, geheime explosieven, complotten, ziekte, wormgaten, familiedrama en meer wachten je aan boord van het schip the Wayfarer.

    Prima te doen voor de minder ervaren scify-lezers

    Zelf lees ik weinig scifi, dus misschien vinden doorgewinterde fans The Long Way to a Small, Angry Planet niet zo bijzonder. Ik heb echter enorm genoten van de wereld, de culturen, de personages en de banden die ze met elkaar opbouwen. Juist omdat dit genre zoveel ruimte biedt om te experimenteren met machtsstructuren, geloof, principes en vooral gender, vond ik dit boek erg interessant.

    Als queer persoon is het heerlijk om te lezen over werelden en culturen die veel vrijheid bieden rondom identiteit en zelfexpressie. Daarnaast zit er ook flink wat representatie in dit boek, wat tof is om te zien. Denk aan queer-rep, maar ook neurodiversiteit, skeletdysplasie, chronische ziekte en natuurlijk verschillende rassen en religies die aan bod komen.

    The Long Way to a Small, Angry Planet is wel wat overweldigend

    Juist omdat ik geen doorgewinterde lezer ben in dit genre, had ik wat moeite met de hoeveelheid personages en hun culturen, rassen, gewoontes en achtergrondverhalen. Het was wat veel, zeker in combinatie met de technische infodumps. Er zit bijvoorbeeld een uitgebreide uitleg in over hoe het ruimteschip door wormgaten navigeert. Daar heb ik schuin doorheen gelezen, maar misschien dat fans daar juist van smullen.

    Ook het willekeurige wisselen van perspectief en de tussendoor geplaatste e-mails waren voor mij wat te ongestructureerd. Toch kon ik prima van de schrijfstijl genieten toen ik er eenmaal aan gewend was. Over het algemeen had dit boek van mij iets meer focus mogen hebben, zowel in de schrijfstijl, als in het plot.

    Een reis door het universum

    Het plot draait er eigenlijk om dat het ruimteschip een bepaalde route aflegt. Dat is het. Het verhaal bestaat dus voornamelijk uit de tussenstops tijdens die reis. De crew gaat op bezoek bij vrienden en familie, bezoekt markten en havens, en moet hier en daar wat spullen ophalen. Als lezer ga je dus echt mee op reis, in plaats van dat het verhaal sterk plot-driven is. Daar tegenover staat dat de personages wél allemaal interessante ontwikkelingen doormaken. Misschien was dit boek daardoor iets te character-driven voor mij, al worden de personages wel voortgestuwd door hun gemeenschappelijke doel.

    Hou jij juist van wereld-driven of reis-driven verhalen? Check dan vooral de serie Pangaea: Verloren Wereld!

    Hoe cosy is The Long Way to a Small, Angry Planet?

    Dit boek is grotendeels behoorlijk gezellig en lief, maar richting het einde verandert dat toch. Het ene conflict wordt bijgelegd, terwijl er nieuwe ontstaan die niet binnen één boek opgelost lijken. Er is oorlog en terrorisme. Een van de personages sterft zelfs, dus bereid je daarop voor. Hierdoor voelt het einde niet helemaal afgerond, terwijl The Long Way to a Small, Angry Planet een standalone binnen een serie is. Er is dus geen direct vervolg over wat er met deze crew gebeurt. Persoonlijk had ik iets meer afronding en iets meer tempo/actie fijn gevonden.

    Daarnaast zitten er een paar romantische relaties in dit boek, vaak interspecies. Bijvoorbeeld tussen een mens en een AI, of tussen een mens en een reptielachtig wezen. Ook al is er geen expliciete spice, werd ik toch een beetje ongemakkelijk van die relaties. Hou hier rekening mee voordat je aan dit boek begint.

    Een tijdloze klassieker

    Als scifi-leek vind ik The Long Way to a Small, Angry Planet een tijdloze klassieker. Thema’s zoals vriendschap, (gekozen) familie, identiteit, je thuis willen voelen en een fijne omgeving voor jezelf en je dierbaren maken, zijn voor iedereen herkenbaar. De crew is een soort underdog in het universum van chique, dure ruimteschepen, en je root enorm voor ze. Een aanrader dus! Zeker voor queer fantasy- en scifi-fans.

    The Long Way to a Small, Angry Planet

    Traag en gezellig
    The Long Way to a Small Angry Planet boekrecensie
    3.4

    Verhaal

    3.0/5

    Personages

    4.0/5

    Schrijfstijl

    3.0/5

    Worldbuilding

    4.0/5

    Avontuur

    3.0/5

    Goed

    • Gezellig
    • Representatie
    • Makkelijk rooten voor personages

    Niet zo

    • Willekeurige schrijfstijl
    • Niet echt plot- of charachter-driven
    • Open einde
    • Ongemakkelijke romantiek

    Deel dit artikel:

    • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
    • Klik om te delen met Reddit (Wordt in een nieuw venster geopend) Reddit
    • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
    • Meer
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
    • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Tumblr
    • Klik om te delen op Pocket (Wordt in een nieuw venster geopend) Pocket
    • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleTwilight-ster Nikki Reed te gast tijdens wintereditie Heroes Dutch Comic Con
    Next Article A Big Bold Beautiful Journey is een verspilling van goede acteurs
    Jay
    • Website
    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIn

    Check mijn social media voor updates over mijn fantasyreeks De Legendes van Pendar, reviews van andere boeken en fanart! Ik proeflees ook graag.

    Voor jou geselecteerd

    Death of the Author werpt een blik op de cancelcultuur

    5 september 20258 Mins Read

    Scifi-horror short Spiegeldood is interessant, maar gehaast

    18 september 20233 Mins Read

    This is How You Lose the Time War is prachtig geschreven

    19 juli 20233 Mins Read

    Station Eleven gaat over wat het waard is om te behouden

    11 maart 20234 Mins Read

    Rosewater is een interessante scifi maar onsamenhangend

    2 maart 20234 Mins Read

    A Big Ship to the Edge of the Universe is een space opera in de hoogste ruimteschipversnelling

    22 januari 20234 Mins Read
    Add A Comment

    Geef je meningReactie annuleren

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

    Over ons

    Welkom bij Geekish.nl, dé Nederlandstalige site voor je (bijna) dagelijkse dosis popculture. 

    Ons team probeert zo veel mogelijk te kijken, lezen, doen en spelen zodat we jou op de hoogte kunnen houden met onze recensies en achtergrondartikelen.

    Voor iedereen die popculture een warm hart toedraagt, is hier iets te vinden. Sla Geekish.nl op tussen je favorieten, want we komen meerdere keren per week met nieuwe content.

    Contact: info[at]geekish.nl of stuur ons een DM via Instagram.

    Meest recente artikelen
    • Run Away ontspoort na veelbelovende start
    • Rings of Fate is een matige fantasie op z’n best
    • De Stranger Things documentaire gooit olie op het vuur
    • Heroes Made in Asia kondigt Demon Slayer stemactrice aan als gast voor aankomende editie
    • LEGO onthult eerste drie Pokémon-sets
    • Voor de meisjes is een zeldzaam sterke Nederlandse film
    • Waarom het einde van Stranger Things zoveel fans teleurstelde
    • Wat je moet weten voor je The Mighty Nein kijkt
    • The Critics Choice Awards zijn uitgereikt en dit zijn de winnaars
    • ‘Beth is Dead’ maar feminisme nog lang niet
    Meest gelezen vandaag
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
      The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - vooral tranen van frustratie
    • Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
      Efteling of Disneyland Parijs? Part 5: de grote conclusie
    • Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
      Alle draken in House of the Dragon uitgelegd
    • Is 4DX het bezoeken waard?
      Is 4DX het bezoeken waard?
    • MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
      MCU kijkgids: de beste volgorde t/m Phase 5
    • Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
      Recensie: The Handmaid's Tale S4 stelt niet teleur
    • Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
      Ervaring: Doloris Meta Maze in Tilburg
    • Rust zacht Valentijn Ringelberg
      Rust zacht Valentijn Ringelberg
    • Barbie is hilarisch en verrassend actueel
      Barbie is hilarisch en verrassend actueel
    • De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
      De mid-credits scene van Fast X uitgelegd (spoilers!)
    Alle categorieën
    Facebook Instagram LinkedIn BlogLovin TikTok
    © 2026 Geekish.nl. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.